Skip to content

Ako sledovať naše extra lacné tipy na letenky?

CK Knirsch 17. januára 2018

Približná doba čítania: 6 minút

Tento rok sme sprístupnili viacero možností ako sledovať tipy na lacné letenky. Keď sa na ne pozriete, je to lákavá cena, ale veľmi málo je ich z našich okolitých letísk ako Bratislava, Viedeň či Budapešť. Pozrite sa na to, že to nie je veľkou prekážkou.

Keď chcete letieť do exotiky, tak málokedy nájdete odlety z blízkych letísk. Väčšinou sa lieta z podstatne väčších ako Londýn, Paríž, Amsterdam či iné európske mesto. Napriek tomu, že sa vám zdá odletové letisko ďaleko, v skutočnosti je len na skok. Dokonca aj také odletové letiska ako Štokholm, Moskva, Barcelona. Poďme sa na to pozrieť.

Nemusíte ani letieť do exotiky, v rámci Európy sa dostanete takmer kamkoľvek maximálne s jedným prestupom, ale žiadnym. Stačí si to vhodne skombinovať.

Kde sledovať akciové letenky

Začiatkom roka sme spustili na sledovanie viacero kanálov, ktorých obsah je takmer identický. Je to možné na stránke www.placemania.sk/letenky/, ktorá je zo všetkých prostriedkov najaktuálnejšia spolu s RSS feed-om, ktorý generuje náš server zbieraním údajov z viacerých zdrojov. Najmenej spoľahlivým zdrojom je Facebook, pretože ten sám o sebe obmedzuje zobrazovanie všetkých príspevkov. Keby ste to chceli napriek tomu sledovať, môžete tak v skupine “Letenky by CK Knirsch“. Najspoľahlivejším zdrojom je inštalácia aplikácie IFTTT do telefónu, kde si pridáte náš RSS feed a zapnete notifikácie. Tak vám určite neunikne žiadna naozaj lacná letenka.

‎IFTTT - Automate work and home
‎IFTTT - Automate work and home
Developer: IFTTT
Price: Free+
IFTTT - Automate work and home
IFTTT - Automate work and home

Z nášho okolia hlavne lietajú nízkonákladové letecké spoločnosti ako RyanAir, WizzAir, EasyJet, Pegasus, Vueling či Volotea. Spolu tieto spoločnosti vám vedia pokryť akékoľvek odletové miesto. A hlavne sa tam dostanete za pár euro, keď si odlet naplánujete dostatočne dopredu.

RyanAir

Najlepšie pre nás je bratislavské letisko, ale RyanAir hlavne lieta do Anglicka, a južnú Európu. Západná Európa už menej, ale i tam sa niečo nájde. Veľmi záleží aj od ročného obdobia, pretože niektoré lety sú len sezónne.

Bratislava

Letiská dosiahnuteľné priamo z Bratislavy

WizzAir

Pokrytie Európy má z hlavného Budapeštianskeho letiska veľmi dobré pokryté. Hlavne severské krajiny a aj smerom na východ. Nevýhodou je len cesta z Bratislavy do Budapešti navyše. No svitá na lepšie časy. Táto spoločnosť otvára ďalšie linky z odletom z Viedne.

Budapešť

Husté pokrytie Európy z Budapešti

EasyJet

Veľmi dobre pokrývajú z Viedne západnú Európu ale ani zbytok nie je na zahodenie. Úplne chýba východ Európy. Ako cenová alternatíva, ktorá stojí za kontrolu vhodných leteniek.

Viedeň

Celkové pokrytie leteckej spoločnosti EasyJet

Vueling

Táto spoločnosť je na tom podobne ako EasyJet s tým že má pár letov aj na východ či na Arabský poloostrov. Síce sú drahší, ale občas sa vyskytne aj dobrá cena. Podarilo sa nám cez nich zakúpiť letenky na letisko Charles de Gaulle do Paríža len za 17,- €!

Viedeň

Pokrytie Európy leteckou spoločnosťou Vueling

Volotea

Talianska nízkonákladová letecká spoločnosť, ktorá pokryje najmä juhozápad Európy. Pravidelne majú akciové jednosmerné letenky za 1,- €.

Viedeň

S Volotea sa dostanete tiež na kľúčové letiska Európy, najmä Ženeva alebo Benátky

AzAir

Ešte nám nedá spomenúť vynikajúci vyhľadávač leteniek AzAir, ktorý vám vyhľadá naraz letenky do určitej destinácie z viacerých leteckých spoločností. No nie sú tam určite všetky, preto je dobré skontrolovať aj weby leteckých spoločností.

Chcete konkrétny príklad?

Aj keď to nie je TOP akcia, tak si jednu pozrieme, ktorá sa vyskytla dnes. Letenka z talianskych miest na exotický populárny ostrov Seychelly, Mauritius alebo Madagaskar. Cena je nastavená od 357,- €.  Priamy let z Viedne sa väčšinou pohybuje na úrovni 600,- €. Otázkou je, či uštrené peniaze stoja za váš čas. Môžete letieť priamo na letisko Malpensa z Budapešti za 40,- €, alebo na druhé priamo z Bratislavy do Bergama za 20,- € a následne sa presunúť na druhé letisko kyvadlovou dopravou. Ušetríte minimálne 150,- € za letenku. Či takéto riešenie akceptujete je na vás.
Seychelly

Takýchto príkladov nájdeme veľa. Naozaj stačí len sledovať akciové letenky a veľmi neriešiť odkiaľ je odlet.

Prečítaj si ďalšie články

Credit Card

Najbezpečnejšie platby na internete

Dva roky trvalo Tatra Banke kým uvoľnila aplikáciu Mobile Pay aj pre iOS! Už sme si to rovno aj otestovali a funguje bezchybne.

Letisko Tuzla

Flexibilné letenky s WizzAir

Chceš niekam letieť, ale nevieš kedy sa situácia s COVID-19 ukľudní? Kedy sa uvoľni možností bezpečnosti cestovania? Tieto otázky si hádam kladie každý. Letecká spoločnosť WizzAir ti ide v ústrety dnes a zajtra s ich službou WizzFlex. Škoda to nevyužiť, keď sú priaznivé ceny leteniek.

Letenka

Letenka za 1,-€? Áno, to je cena aj s poplatkami.

Keď rozprávame o našich cestách a najmä o cenách za ktoré sme kúpili letenky, ľudia len neveriacky krútia hlavou. Stále hovoria, že musia ešte zaplatiť letiskové či palivové poplatky. Ale to už dávno nie je pravda. No nie až tak úplne!

Lacné lety

Ako na lacné letenky?

Prvé a základné pravidlo je, že sa nemôžete očakávať lacné letenky v termíne v ktorom Vám to vyhovuje, to sa málokedy stane, ale ak chcete lacno cestovať, vy sa musíte prispôsobiť cenám.

Nezabudni o tom povedať aj ostatným

Chýba ti niečo v článku?

Môžeš nám napísať a opýtať sa.  My túto informáciu dodatočne doplníme aj do článku.