Skip to content

Ako som kúpil spiatočné letenky do Indie za 168€

CK Knirsch 19. augusta 2016

Približná doba čítania: 3 minúty

Na mobile mi pristálo upozornenie na chybne nacenené letenky do Indie za 168€. Sa mi to zdalo ako zlý sen, za tú cenu to nemôže byť pravda, však bežne stoja okolo 500€. Pre istotu som hneď sadol za počítač a pozeral mnou overené stránky. Pomaly sa tým plnili špecializované stránky a vedel som, že veľa času nemám na rozmýšľanie.

A tak aj bolo, nerozmýšľal som. Za chvíľu som už ťukal údaje zo svojej karty na potvrdenie kúpy leteniek. Buď sa to podarí alebo nie. Takto som skúšal kúpiť aj letenky do Thajska za 51€. Však keď to nevyjde, vrátia mi peniaze.

TIP: Pozri si článok, ako ti budú takéto extra ponuky chodiť ako SMS upozornenia a budeš vedieť medzi prvými, že je takáto akcia.

Ono, ťažko povedať či to bola chyba, alebo nie, pretože na stránkach leteckej spoločnosti to bolo za 215€ a u predajcov je táto cena väčšinou o niečo nižšia.

airseychelles_bombaj
Po pár hodinách sa znovu prihlasujem na obchodníka bravofly a ono pozerám na to chvíľu či dobre vidím. Svieti na mňa status “CONFIRMED”. Žeby predsa? Radšej sa radujem len na 25% a podľa inštrukcií v emaile prechádzam do sekce “Manage Booking” na stránkach leteckej spoločnosti Air Syechelles a zadávam kódy z emailu. A ono je to tam v systéme! Už sa teším na 50% a začínam mať obavy, že naozaj poletím. A do Indie! Začína sa mi vynárať čo všetko bude potrebné vybaviť. Napr. víza, očkovanie, nadväzujúce lety, ubytovanie, atď.

Aktualizácia 16.08.2016: Dnes mi z Bravofly došiel email, že menia let! Našťastie sa jedná len o jeden 15 minútový posun. Toto ma ešte viac utvrdzuje v tom, že letenka je platná.

bravofly-confirmed-bombaj
Po chvíľkovom vytriezvení začínam lepšie sledovať, čo som to vlastne kúpil. Odlet je z Paríža! To zas nie taký veľký problém, však tam lieta RyanAir 3x do týždňa, to sa dá. Keď bude zlé, ešte sa letí z Budapešti dosť lacno a prípadne aj z Viedne. Prezerám rozpis letu a mám tam na oboch cestách 14 hodinový prestup. To nejako prežijem. Kde je vlastne ten prestup? Seychelly! Sen mnohých ľudí na ideálnu dovolenku a ja mám tam šancu stráviť aspoň 14 hodín! To stihnem určite navštíviť luxusné pláže z katalógov cestovných kancelárii a okúpať sa aj v Indickom oceáne. Táto akcia sa mi začína veľmi páčiť.

seychelly

Prečítaj si ďalšie články

Sun Eclipse

Sledujte s nami zatmenie slnka

Väčšina z vás sa asi nenachádza na území USA, ale napriek tomu môžete s nami sledovať úplne zatmenie slnka. Aj tak by ste to už nestihli. Tento úchvatný jav naživo streamuje NASA cez Facebook a YouTube kanál.

Atlas Obscura

Atlas Obscura: Najlepšia kniha pre cestovateľov

Už niekoľko krát sme spomínali webovú stránku Atlas Obscura. Je to náš najlepší zdroj pre inšpiráciu a informácie na cieľovú destináciu.

1000 míst, která musíte vidět, než zemřete

1000 miest, ktoré musíte vidieť, kým zomriete

Na túto knihu sme sa veľmi tešili. Nakoniec z toho bol veľký fail. Ešteže sa dá kniha vrátiť. Však presvedč sa sám.

Nick Middleton: Atlas zemí, ktoré neexistujú

Atlas zemí, které neexistují

Určite poznáš neuznaný štát Kosovo. Možno si počul aj o krajinách ako: Palestína, Západná Sahara, Východný Timor, Abcházsko, Južné Osetsko či Severný Cyprus. Všetky majú jednu spoločnú vlastnosť. Nie sú oficiálne uznané ako štáty. A práve aj týmto krajinám sa venuje nasledujúca kniha.

Nezabudni o tom povedať aj ostatným

Chýba ti niečo v článku?

Môžeš nám napísať a opýtať sa.  My túto informáciu dodatočne doplníme aj do článku.

Náš Instagram