Skip to content

Filmy na cesty, zn. Legálne

CK Knirsch 19. marca 2017

Približná doba čítania: 5 minút

Ako stráviť čas dlhým cestovaním? Jednou z možností je sledovanie seriálov a filmov. Ako ich získať to už je druhá vec. Mnohí to riešia nelegálnou cestou. Ide to aj legálne bez útraty jediného centu.Jednou z legálnych ciest ako pozerať filmy je stránka YouTube. Tu je nahraného neúrekom materiálu na sledovanie ktorého nevýhodou je, že musíte byť online. Vo výške 10km v lietadle to je problém a druhým problémom sú roamingové dáta. Ale všetko sa dá, ak sa chce a je to otázka pár kliknutí myšou pred cestou. Pozrieme sa na to podrobnejšie.ipad_lietadlo

Príprava
Na to aby ste mohli pohodlne sťahovať z YouTube, stačí vám prehliadač Firefox alebo Chrome. Predpokladáme, že jeden z nich máte nainštalovaný vo svojom počítači. Do prehliadača stačí doinštalovať doplnok “Download Helper” (pre Firefox, pre Chrome). A to je všetko. Je možné, že keď nemáte v počítači potrebné kodeky nainštalované, ešte vás doplnok vyzve aj k tomu pri sťahovaní prvého videa. Po úspešnej inštalácii, by sa vám v lište mala objaviť ikonka s troma guličkami.downloadhelper_firefox

Sťahujeme videá
Výhodou tohto doplnku je to, že neumožňuje stiahnutie videí len z YouTube, ale z hocakej stránky. Stačí si pustiť akékoľvek video a počas prehrávania stačí kliknúť na ikonku doplnku a ponúknu sa vám možnosti kvality videa na stiahnutie od malého (176x144px) až po 4K ak je k dispozícii. Pre samotné sťahovanie video súboru, už video nemusí bežať a môžete si vybrať ďalšie na sťahovanie.Download Helper: moznosti stiahnutia videa

Nemusíte sťahovať hneď najvyššiu kvalitu. Pre potreby jednorázového pozretia na tablete či  počítača bohate postačuje HD kvalita (1280x720px) prípadne aj menšia 480x360px, keď film budete sledovať na mobilnom telefóne. Aj tu platí priama úmera. Menšia kvalita zaberá menej miesta a tak si so sebou môžme zobrať viac filmov.

Nahratie videí do mobilu či tabletu
Máme všetky potrebné videá stiahnuté, len ich potrebujeme dostať do prenosného zariadenia v prípade, že si neberieme notebook so sebou. Užívatelia s OS Android majú výhodu, že ich zariadenie sa po pripojení tvári ako USB disk. Pri iOS je to o niečo komplikovanejšie, ale nie zas nereálne.

Nebudeme nahrávať cez iTunes, ktorý vyžaduje špeciálny formát videa. To by sme museli videá ešte konvertovať napr. pomocou aplikácie HandBrake. Do tabletu si stačí nainštalovať aplikáciu VLC for Mobile, ktorú následne spustíme. Z menu si vyberieme “Zdieľanie cez WiFi” a vypísanú IP adresu napíšeme do prehliadača v počítači.A môžme začať nahrávať stiahnuté videá.

‎VLC media player
‎VLC media player
Developer: VideoLAN
Price: Free
VLC for Android
VLC for Android
Developer: Videolabs
Price: Free

VLC on iPhone

Na telefóne či tablete stačí v programe zapnúť “Zdieľanie cez WiFi”. Vypísanú adresu (v našom prípade 192.168.1.20) napíšeme do prehliadača v počítači

VLC on PC

Namiesto adresy pre stránku napíšeme http://192.168.1.20, kde sa nám zobrazí nasledovná stránka. To už stačí len začať nahrávať filmy.

Aplikácia VLC for Mobile
Tento program vám prehrá všemožné bežné formáty a dokonca aj exotické. Podporuje aj externé titulky s diakritikou. Navyše môžete obsah streamovať z cloudových úložisk ako DropBox, Google Drive, iCloud Drive, OneDrive či Box.com alebo aj z domácich NAS servorv či počítačov kde máte nastavené zdieľanie. Možností je naozaj neúrekom. Len čo si film pozriete, jednoducho ho môžete vymazať a uvoľniť si tak miesto na dovolenkové fotky.

Pár tipov na stiahnutie filmov
Jedným z našich zdrojov na naplnenie filmotéky je kanál Filmy v češtine. Nájdete tu dosť komerčných filmov a občas narazíte aj na novinky. Ďalším našim zdrojom, ak sa chceme dozvedieť niečo nové a vzdelávať sa, sú servre: Dokumenty.tv a Docu.sk. Ich videá sú uložené okrem youtube aj na vimeo, tune.pk, openload. Horeuvedený doplnok podporuje aj tieto stránky. Takže je len na vás, aký obsah na cesty si stiahnete.

Prečítaj si ďalšie články

Vlak na nástupišti

Vlakom z Budapešti do Bratislavy

Nákup online cestovného lístka z Budapešti do Bratislavy môže byť pre niekoho utrpením. V dnešnej dobe stále nie je možné zakúpiť tento lístok cez ZSSK. Neostáva nič iné, len to zakúpiť na maďarských železniciach!

Letenka s pasom

RyanAir: Ako si kúpiť letenky

Stále nás fascinuje, aký je samotný nákup letenky jednoduchý. Je to tak jednoduché, ako nákup lístka na vlak cez Železničnú spoločnosť alebo na autobus.

Microsoft FLOW

Automatizácia aktivít

Už dlhší čas využívam vynikajúcu službu IFTTT. Ak neviete o čom točím, je to zautomatizovanie služieb či aktivít hlavne webových služieb. Nedávno vypustila firma Microsoft konkurenciu v podobe služby FLOW. V našich končinách takto už funguje určitý čas český Integromat.

Každý môže lietať

Letenky sa dajú ešte lacnejšie

V jednom z minulých článkov sme sa pozreli kde sa dajú vyhľadávať a kde striehnúť na lacné letenky. No keď Vám poviem, že tieto letenky sa dajú zakúpiť ešte lacnejšie, uveríte? I ja som tomu neveril, kým som si to neotestoval.

Nezabudni o tom povedať aj ostatným

Chýba ti niečo v článku?

Môžeš nám napísať a opýtať sa.  My túto informáciu dodatočne doplníme aj do článku.