Skip to content

Kam na raňajky v Devínskej Novej Vsi

CK Knirsch 30. augusta 2016

Približná doba čítania: 4 minúty

Ešte stále v meste nie je veľa podnikov, kam môžete zájsť na raňajky. Síce je už zopár desiatok v centre mesta, ale nie sú prístupne autom. V širšom okolí ich už tak veľa nie je, alebo o nich neviem. Síce sme už dávnejšie raz mali stretnutie s partnerom pod pyramídou v Steam&Coffee, ale kvôli obsluhe nikdy viac.

Neďaleko môjho bydliska som ale objavil nie dlho fungujúci podnik Penny Coffea a poviem Vám, že radosť je sem ísť. Len sa donútiť vstávať skôr, ako o 10:00 aby tie raňajky mali zmysel. Nachádza sa neďaleko Turistickej Informačnej Kancelárie v Devínskej Novej Vsi smerom na most Márie Terézie (alias most Chucka Norrisa) a majú denno denne otvorené už od 08:30.

Penny Coffea
Penny Coffea
Čo je vynikajúce na tomto podniku, že sa tešia každému zákazníkovi. A ako som sa bavil s majiteľmi, táto kaviarnička bola otvorená za účelom, aby sa tu mohli zastaviť mamičky na doobedňajšej vychádzke, či pracujúci alebo ktokoľvek okolo idúci (dokonca aj so svojim štvornohým miláčikom ste vítaní). Ja osobne sem chodievam občas pracovať, keď náhodou doma je výpadok internetu, či len tak. A sú na to pripravení! Nič vám nebráni použiť ich elektrické zásuvky a WiFi sieť. Takto tu môžete v kľude pracovať celé doobedie s jednými raňajkami a kávou. Obsluha je milá a nevtieravá a nenaznačujú Vám ako v iných podnikoch, že keď ste dojedli a dopili mali by ste vypadnúť.

Penny Coffea
Penny Coffea
Samotné prostredie je tu útulné a cítite sa tu ako doma. Ak sa Vám zunuje sedieť vo vnútri, hlavne v lete, keď je vonku príjemne, presuňte sa na terasu a sledujte okolie. Dokonca nedávno otvorili ďalšie priestory vo svojom dvore, prispôsobené hlavne pre deti, ale aj dospelí si tu nájdu svoj kútik.

Penny Coffea
Penny Coffea
Čo sa týka samotnej ponuky, je trochu obmedzená. Ale na druhej strane, snažia sa zo svojich možností vyťažiť maximum. A tak na raňajky si môžete dať toasty, cereálie, smoothie či pšenovú kašu s nápojom podľa vášho výberu. Len škoda, že ak sem začnete chodiť pravidelne, tak táto stála ponuka Vás omrzí.

Penny Coffea
Penny Coffea
Zato dennú ponuku obmieňajú podľa sezóny takmer každý mesiac. Ak sa Vám ponuka jeden mesiac nepáči, stačí len počkať a čo chvíľa to zmenia.

Penny Coffea
Penny Coffea
Keby som to mal zhrnúť, tak je to jeden z mála podnikov v Bratislave otvorených už od rána a prispôsobených aj pre pracujúcich. Ak by ešte zaviedli nejaké obedové menu, som tu schopný presedieť aj celú pracovnú dobu. Obsluha je naozaj príjemná a keď vidia, že pracujete, tak Vás aj nechajú pracovať a navyše Vám zdarma prinesú aj zadarmo džbán vody. Jedine mínus vidím na stále rovnakom raňajkovom menu. Stačí, ak by ho obmieňali raz ¼ roka. Ale i napriek tomuto zanedbateľnému nedostatku, rád navštívim tento podnik znova.

Penny Coffea

Prečítaj si ďalšie články

Kolobežka Kostka na hubách

Netradičná aktivita s kolobežkou

Kolobežka je tak univerzálny dopravný prostriedok, že je len na vašej predstavivosti ako ju využijete. U mňa v domácnosti, je zatiaľ len jedna kolobežka Kostka Hill Fun, ktorú využíva dieťa na presun na tanečné tréningy, kolobežkovanie po sídlisku a občas na nejaké kratšie výlety. Ako rodičia, ju tiež občas rekreačne využijeme. Tentoraz v rámci weekendu…

U starého bicykla

Devínske jazero

Vydajte sa na Devínske jazero! To nie je jazero v Devínskej Novej Vsi. To si mýlite s rybníkom. V Devínskom jazere nenájdete žiadnu vodu.  Možno tak v Morave. Táto oblasť je vlastne najsevernejšou a zároveň najzápadnejšou osadou Bratislavy.

Aurelium, Bratislava

Aurelium: Vyskúšaj si vedu naživo

Miesto v duchu hesla Jána Amosa Komenského: “Škola hrou”, nájdeš v Bratislave v mestskej časti Nové Mesto. To, že to je tak mimo centra mesta má jednu výhodu. Takmer nikoho tam nie je a celé centrum môže byť len pre teba. Najmä ak je vonku studené a škaredé počasie.

Berry farm

Čerstvé čučoriedky priamo z farmy

Vo veľmi tesnej blízkosti Bratislavy sa nachádzajú rôzne farmy so samozberom na najbežnejšie druhy ovocia. Nám sa nedávno podarilo na internete objaviť zmienku o čučoriedkovej farme v našom okolí. Tie nie sú veľmi rozšírené a na Slovensku je ich veľmi málo. Nedalo nám to, a museli sme ju ísť navštíviť.

Nezabudni o tom povedať aj ostatným

Chýba ti niečo v článku?

Môžeš nám napísať a opýtať sa.  My túto informáciu dodatočne doplníme aj do článku.