Skip to content

Unikát v Bratislave: Letné kúpalisko zadarmo

CK Knirsch 20. júla 2017

Približná doba čítania: 5 minút

Asi ani veľmi veľa Bratislavčanom nepovie nič kúpalisko Mičurín. Toto kúpalisko bolo postavené koncom 50. rokov minulého storočia a v minulosti sa tu kúpali pionieri z tábora, ktorý sa v tomto areáli kedysi nachádzal.

Kúpalisko spočiatku nebolo určené pre širokú verejnosť. Až v roku 2013 po rekonštrukcii bolo chvíľu otvorené a zas na dve sezóny uzatvorené. Tento rok po zmene prevádzkovateľa je kúpalisko znova otvorené a ako jediné v Bratislave na ktorom sa neplatí vstupné.

Mičurín
Ako kedysi vyzeralo kúpalisko Mičurín.

Aby sa predišlo návalu a upchatiu tohto malého kúpaliska, je obmedzený počet návštevníkov na 150 ks. My sme si ho teda išli otestovať cez týždeň ešte v doobedňajších hodinách, aby sme mali istotu, že sa naň dostaneme.

Poloha

Ako jediné kúpalisko v mestskej časti Staré Mesto, sa nachádza tesne pod pamätníkom Slavín na Búdkovej ulici. Pomocou MHD sa sem dostanete najjednoduchšie trolejbusom 203 a autobusom 147 z Hodžovho námestia, trolejbusom 207 z Patrónky či autobusom 41 z Hlavnej stanice. Zástavka je priamo pri vstupe. Autom je to trochu komplikovanejšie, pretože tu nie je žiadne vyhradené parkovisku a musíte parkovať kade tade na pol chodníku popri ceste.

Výnimočnosťou kúpaliska je to, že sa nachádza v areáli Ekoiuventy ako národnej kultúrnej pamiatky. Navyše je “schované” v zeleni pred okolitým svetom a ponúka nádherný výhľad na Bratislavský hrad.

Kúpalisko Mičurín
Z ktorého kúpaliska máte takýto nádherný výhľad?

Vybavenie

Mičurín je oproti ostatným kúpaliskám taký chudobný príbuzný. Sem si skôr pôjdete oddýchnuť, ako si užiť s deťmi vodné radovánky a ihriská. Nachádza sa tu len jeden 25m dlhý bazén, ktorého hĺbka je od 1.2m do 1.5m a teplota vody počas našej návštevy bola 23ºC. Pár preliezok tu nájdete, ale to je tak všetko. Bufet so svojou predraženou ponukou nie je bohvie čo. To si radšej vyjdete von a hneď v najbližšej pizzerii si objednajte jedlo. Prípadne si objednajte dovoz. Prezliekarne s WC sú už povinnosťou.

Mičurín, Bratislava
Toto je takmer celý areál kúpaliska.

Čo potešilo, že ak si zabudnete zobrať niečo na čítanie, je tu dostupná malá “knižnica”. Z nej si môžete bezplatne hocičo zapožičať.

Mičurín, bazén, knižnica
Knižnicu predstavuje táto uzamykateľná skrinka. Na zahnanie nudy si určite niečo vyberiete.

Na druhej strane je škoda, že aspoň trochu nezrekonštruovali mini amfiteáter, ktorý je súčasťou areálu. Večer v lete by tu mohli robiť super premietania a zaradiť sa k ďalším letným kinám v Bratislave.

Pozitíva prevládajú nad negatívami

Hlavným argumentom, na čo bude väčšina počuť je, že vstup na kúpalisko je úplne bezplatné a zopakujeme sa, že je obmedzené na 150 osôb vo vnútri. Ak už nemajú pri vstupe náramky, ktoré dávajú pre kontrolu, tak si musíte jedine počkať. To keď sme odchádzali, pár ľudí tam takto čakalo.

Kúpalisko Mičurín
Toto je jediný bazén tohto kúpaliska.

Bezplatne máte k dispozícii aj umelohmotné lehátka so slnečníkmi, ale tých je málo, aby bolo pre každého. Ale okolo obeda, cez pracovný týždeň máte ešte šancu si uchmatnúť.

EkoIuventa
K dispozícii sú lehátka so slnečníkmi a v pozadí sa krčí jediný malý bufet.

Ak náhodou pôjdete okolo, skúste si zájsť, či náhodou nie je úplne plné. Je denne otvorené od 09:00 do 19:00. Nám sa to osvedčilo ako vynikajúce prostredie pre doobedný homeworking. To vám akurát vydrží slušnejší notebook s mobilom na prácu od rána. Po obede okolo 15:00 sa už začína plniť na plnú kapacitu.

Prečítaj si ďalšie články

Devínska Nová Ves

Kúsok pravého Talianska v Devínskej Novej Vsi

Keď milujete taliansku kávu a kuchyňu, určite musíte zablúdiť do starej časti Devínska Nová Ves na Bridlicovej ulici. Táto prevádzka bola spustená v tichosti len minulý rok, ale zaregistrovali sme ju až teraz. Podnik je kombináciou kaviarne, cukrárne, rýchleho občerstvenia a mini potravín. Drvivá väčšina je pripravená z pravých talianských surovín, ktoré majitelia chodia nakupovať…

Na kolobežkách do mesta

Alternatíva k bicyklu: Na kolobežke centrom mesta

Bicykel je vynikajúci prostriedok na presúvanie, keď sa potrebujete presúvať na stredné vzdialenosti mestom, ale určite nám dáte za pravdu, že jazda na bicykli priamo v centre mesta nie je úplne ideálna. Preto v jeden voľný deň sme si požičali kolobežky a dali sme si poobedňajšiu exkurziu mestom za miestami o ktorých ani mnohí Bratislavčania…

V morskom kajaku na Dunaji

Na Dunaj v morskom kajaku a fail roka

Cez týždeň začali stúpať teploty nad vyše 30°C a bolo dobré sa poobzerať po nejakom osviežení v tekutom skupenstve. Platiť za vstup na kúpalisko sa mi nechcelo a určite tam bolo na nich dosť národa, keďže to bol posledný školský deň, kedy sa rozdávali vysvedčenia. Tak som kontaktoval majiteľa Vodáckeho centra, či má v ten…

Noc múzeí a galérií 2019

Noc múzeí a galérií 2019

Toto podujatie má už niekoľko rokov v našom kalendári stále miesto. Aj keď sme už videli takmer všetky múzeá a galérie za tých pár rokov, vždy sa nájde niečo nové. Prípadne je neopakovateľný program. Tento rok to bolo trochu slabšie na program, ale vynahradili nám to nové miesta o ktorých sme ani netušili.

Nezabudni o tom povedať aj ostatným

Chýba ti niečo v článku?

Môžeš nám napísať a opýtať sa.  My túto informáciu dodatočne doplníme aj do článku.