Skip to content

Jarné prázdniny v Niš: časť tretia

CK Knirsch 2. marca 2017

Približná doba čítania: 6 minút

Po ceste lietadlom späť do Bratislavy sme začuli rozhovor, že v Niš nie je čo robiť a že keby sa v blízkosti nedalo lyžovať nevedia čo by tu robili. No opak je pravdou. Možností je neúrekom.

Približne 10km od mesta smerom na východ sa nachádza kúpeľné mestečko Niška Banja. Chodí sem aj autobus v rámci MHD z centra mesta, alebo sa môžete zviesť ako my, taxíkom za približne 5,- €.

Park v Niška Banja

Liečebný park v Niška Banja. V pozadí za stromami je hlavná liečebná budova Radon

Niška Banja nie je prístupná len pacientom, ale aj širokej verejnosti, len sa treba vopred rezervovať. To za vás s radosťou vybavia priamo z vášho ubytovania. My sme si vybrali spoločnosť Sense. Stránku majú znova zas iba v Srbštine, ale dá sa tomu rýchlo porozumieť. Hlavne nás zaujímal cenník spolu s vysvetlením wellness balíkov. Pre všetkých sme si objednali “ANTISTRES II” ktorý zahŕňal vstup do bazéna, sauny, jacuzzi spojené s celotelovou olejovou masážou. Čo táto sranda stojí? 1.760RSD (cca 14.20,- €) ak to budete mať doobeda.

Vodopády Niška Banja

Umelý vodopád vedľa vchodu. Len škoda že voda nebola pustená. Tú púšťajú asi až v letnom období. Môže to byť nádherné.

Sense Wellness and SPA sa nachádza v hlavnej budove RADON na prízemí. Stačí sa ohlásiť, dostanete kľúčik do skrinky a hurá na to. V skrinke si nájdete župan, papuče spolu s uterákom a môžete si začať užívať. My sme na to mali plné 4 hodiny a okrem masáže sme si aktivity mohli striedať do sýtosti.

Jacuzzi

Jacuzzi bol veľký ako malý bazén

Jacuzzi

Jacuzzi zas z iného pohľadu. Jeden program spočíval v striedaní trysiek z rôznych častí bazéna

Masáž

Celotelová olejová masáž

Oddych

Oddychová miestnosť s murovanými vyhrievanými kreslami. Sem vám z recepcie doniesli aj občerstvenie.

Sense

Rodina CK Knirsch 🙂 po “vyčerpávajúcom” wellnesse

Na recepcii si môžete doobjednať aj nejaké malé občerstvenie ktoré vám donesú do oddychovej miestnosti. Tá bola úplne TOP. Murované lehátka boli vyhrievané a tak sa nám z nich nechcelo ani pohnúť. Ani sme nevyužili plné 4 hodiny a úplne spokojní sme opúšťali toto prostredie. Za tú cenu nie je čo riešiť.

Takto príjemne zrelaxovaní sme šli zaplniť aj naše žalúdky. Najprv sme blúdili za neexistujúcim podnikom s existujúcou reklamou, ale nakoniec nás domáci usmernili do Restoran Letnja Pozornica. Nenechajte sa odradiť obstarožným vybavením a zafajčenou miestnosťou. Nefajčiarsku reštauráciu budete v Srbsku hľadať lupou ak ju vôbec nájdete. Chceli sme si objednať, ale jedálny lístok bol písaný len v azbuke, ale pohotový čašník sám navrhol riešenie.

Niška Banja

Reštaurácia sa nachádza neďaleko konečnej autobusu

Riešenie sa riešilo s členkou našej “výpravy” ktorá ovláda chorvátsky. Z toho čo sme pochopili, bolo to predjedlo a potom dve misy, kde bude rôzne mäso s rôznym mäsom a k tomu ešte mäso :). Tak aj bolo. Plný stôl dobrôt a my sme sa najedli do prasknutia a to všetko zalievané miestnym pivom Však posúďte sami. Na záver ešte sladká Baklava a mohli sme sa v kľude odpratať naspäť do Niš.

Niš, Srbsko

Mäso s mäsom a k tomu mäso. Celkovo asi 7 druhov.

Niš, Srbsko

Pre každého bolo dosť a ešte sme brali aj so sebou

Niš, Srbsko

Baklava na srbský spôsob

Niš, Srbsko

Účet za 7 osôb? 6.640 RSD (cca 53,- €)

To už sme chceli konečne vyskúšať miestnu dopravu. Lístky nikde nepredávajú, tak automaticky sme predpokladali, že sa kupujú u šoféra. Ten nás pri nastúpení poslal sadnúť. Má tam na to druhého pracovníka, ktorý po ceste predáva lístky. Jedna cesta z Niška Banja vás vyjde 80 RSD, inak v rámci Niš stojí 60 RSD.

Niš, Srbsko

Jeden tip už máme kde sa musíme zastaviť

Vystupujeme priamo v centre mesta neďaleko Tvrđava. Odtiaľ máme jednoduchú cestu k nášmu penziónu Vivaldi Suites. Stále rovno cez pešiu zónu. Po ceste pozeráme inšpirácie, kde sa zastavíme na druhý deň. Už by sa patrilo si obzrieť aj mesto. O tom v ďalšej časti.

Niš, Srbsko

Taký klasický večer….

Prečítaj si ďalšie články

Dlhá noc múzeí Viedeň

Noc múzeí vo Viedni

Na Slovensku a vo väčšine európskych krajín sa Európska Noc múzeí koná každoročne na jar. Rakúsko sa do tejto akcie nezapája, pretože má svoju akciu: Lange Nacht der Museen. A tento rok to už je 20. ročník!

India, odlet z Paríža

India: 1.Deň – Presun

Manželka ma už budí o 06:00 s tým, že mi podáva môj vyzváňajúci budík. Napriek tomu, že prvý presun mám až na obed a spať som šiel niekedy o 03:00, ledva sa nad ránom vykopem z postele. Naschvál som si dával takýto krátky spánok, aby som bol extra unavený a nerobilo mi problém zaspať počas…

Kryštálový palác v Madride

Na jednu noc do Madridu

Veľmi sa nám zapáčilo cestovať niekam doslova na otočku, alebo aspoň jednu noc. Je to trochu tak uletený výlet, ale zas o to intenzívnejší. Minulý rok sme takto boli dva krát na Malorke a tentoraz v Madride.

Modling Ferrata

Hrali sme sa na testovacie figuríny

Sviatok svätého Cyrila a Metoda padol tentoraz na utorok a už som sa obzeral, že kam vyraziť v tento deň. Na Facebook stránke Jairo Outdoor mi padla do oka jedna udalosť, kde cenovka bola viac ako prijateľná. Jednalo sa o školenie inštruktorov na ferratové lezenie.

Nezabudni o tom povedať aj ostatným

Chýba ti niečo v článku?

Môžeš nám napísať a opýtať sa.  My túto informáciu dodatočne doplníme aj do článku.