Skip to content

Jedli ste už pivo?

CK Knirsch 21. decembra 2017

Približná doba čítania: 5 minút

December sa v meste nesie v znamení rôznych trhov. V Bratislave je už klasikou vianočný na Hlavnom námestí. Ale bola by škoda nenavštíviť ďalšie, ako je napr. Dobrý Trh, Urban Market, SAShE či rôzne lokálne v jednotlivých bratislavských častiach. Kto chce, nájde si ich aj viac. Na týchto trhoch objavíte niekedy veľmi zaujímave veci. Napr. Pivo, ktoré sa dá jesť.

Beermalade ochutnávka

Značka Beermalade vystavovala v Starej Tržnici na Dobrom trhu. Síce boli vo vnútri zastrčení v rohu, ale nejako sme k nim zablúdili. Najprv sme neveriac pozerali, čo to za kombináciu a nechali sa nahovoriť na ochutnávku. Ponúkajú totiž džemy uvarené z piva. Už ani nevieme koľko kombinácii mali, ale bolo ich neúrekom. Po prvej eufórii a opatrnom nákupe sme k nim zavítali znova, už na ich prevádzku.

Kam za džemom z piva?

Beermalade v Rusovciach

Bežne tieto džemy nenájdete v obchodoch, musíte si zájsť pre ne až na koniec Bratislavy… alebo začiatok. Výrobňa a aj predajňa sa nachádza v Rusovciach v novej zástavbe. A ani na navigáciu sa nedá na 100% spoľahnúť, ukazuje na odbočku kde sa nedá odbočiť, ale nakoniec ich nájdete na adrese: Starorímska 2. Otváraciu dobu majú prispôsobenú pre pracujúcich. Cez pracovný týždeň sú otvorený od 16:00 až do 20:00, ale aj v sobotu môžete dôjsť nakúpiť.

Vyberte si z ponuky

Beermalade

Toto je asi najťažšia časť návštevy. Toľko toho je na výber, že neviete naozaj čo zobrať. Navyše džemy nie sú zo žiadnych komerčne predávajúcich pív ako je Topvar, Plzeň, Staroprameň a pod. Väčšinou sa jedná o pivá z malých remeselných pivovarov rozhádzaných po celom Slovensku. Asi najviac vám bude niečo hovoriť značka Wywar. Ale je to účelové. Tieto remeselné pivá majú výraznú chuť a niekedy aj príchuť nejakého ovocia a z toho je potom džem, za ktorým sa budete olizovať až za ušami. Záleží totiž na tom, že aké pivo dáte, taký máte džem a nevieme si predstaviť džem napr. z piva Zlatý Bažant.

Beermalade

Ak sa nebudete vedieť rozhodnúť, je tu možná aj ochutnávka. Ale i výber naslepo má svoje pozitíva. Aspoň budete mať o prekvapenie navyše. K džemom ponúkajú aj zároveň pivá v tekutej forme, ak máte záujem, ale tie sú už alkoholické. Džemy po prevarení nemajú žiaden alkohol a tak si môžete dať pivo aj na raňajky alebo deťom. Len pre deti treba nájsť značku, ktorá im bude chutiť. Čo určite vieme, tak je to od pivovaru Žiwell pivo Apač. To má výraznú citrusovú vôňu a aj chuť. Naopak, zas Wywar vám naozaj pripomenie že pijete/jete pivo.

Odporúčania od majiteľky

Pár tipov sme dostali aj od majiteľky. Najzásadnejší je, nebojte sa experimentovať. Džemy sú vynikajúce na croisant, k mäsu, na koláče, alebo si len zobrať lyžičku a pustiť sa do toho. Pivo tak môžete mať kľudne po celý deň a neopijete sa. My sa určite ešte zastavíme, keď sa nám minú zásoby, čo sme pri našej návšteve nakúpili. A ako darček to ocení určite každý pivár.

Tip na výlet

Keď už budete v týchto končinách, je to vynikajúce miesto na navštívenie bodu, kde sa stretávajú hranice troch štátov: Slovensko – Maďarsko – Rakúsko. Viac nájdete v našej mape.

2 Comments

  1. Jedli ste už pivo? | Beermalade dňa 4. februára 2018 o 17:41

    […] Kompletný článok nájdete tu: https://placemania.sk/jedli-ste-uz-pivo/ […]  2. Jedli ste už pivo? | Beermalade dňa 20. júna 2018 o 21:05

    […] Kompletný článok nájdete na: https://placemania.sk/jedli-ste-uz-pivo/ […]Prečítaj si ďalšie články

Koliba, Kamzík, Bratislava

Výhľad z Kamzíka: Bratislava ako na dlani

Televízna veža Kamzík na Kolibe predstavuje neoddeliteľnú súčasť Bratislavy ktorú už vidieť z diaľky. Už pri ceste domov po diaľnici vždy vyhliadame túto stavbu. Len čo ju vidíme, vieme, že za chvíľu sme doma. Po viac ako 5 rokoch sme sa rozhodli znova navštíviť túto dominantu Bratislavy. Hlavne sme boli zvedaví či poskytované služby, ceny…

Most Chucka Norrisa

Každý mesiac nový exponát v Šrot parku

Poznáš netradičný Šrot park v Devínskej Novej Vsi? Majiteľ galérie recykluje staré železo do nových tvarov a dáva odpadu ešte druhú šancu. Túto galériu otvoril len pred pár mesiacmi (jeseň 2019) a už vtedy mala množstvo exponátov. Pri rozhovore s tvorcom sme sa dozvedeli jeho jeden z mnohých plánov, ktorý núti k opakovanej návšteve.

biela noc, balón, mesto, Bratislava

Biela noc 2019: Bratislava žiari celý weekend

Uplynulý weekend vytiahol Najväčší medzinárodný festival súčasného umenia na Slovensku, Biela Noc, množstvo ľudí do ulíc a nemohli sme ani my chýbať.

Devínska Nová Ves, Bratislava

Za čučoriedkami do Devínskeho jazera

Veľmi veľa ľudí si mýli Devínske jazero s rybníkom v Devínskej Novej Vsi, pričom sa jedná o dve odlišné miesta. V Devínskej Novej Vsi sa nenachádza žiadne jazero, ale rybník. A Devínske Jazero je štvrť Bratislavy, aj keď mnoho Bratislavčanov možno ešte o nej nepočulo. A možno aj preto nevedia objaviť farmu tesne za Bratislavou,…

Nezabudni o tom povedať aj ostatným

Chýba ti niečo v článku?

Môžeš nám napísať a opýtať sa.  My túto informáciu dodatočne doplníme aj do článku.