Skip to content

Jedli ste už pivo?

CK Knirsch 21. decembra 2017

Približná doba čítania: 5 minút

December sa v meste nesie v znamení rôznych trhov. V Bratislave je už klasikou vianočný na Hlavnom námestí. Ale bola by škoda nenavštíviť ďalšie, ako je napr. Dobrý Trh, Urban Market, SAShE či rôzne lokálne v jednotlivých bratislavských častiach. Kto chce, nájde si ich aj viac. Na týchto trhoch objavíte niekedy veľmi zaujímave veci. Napr. Pivo, ktoré sa dá jesť.

Beermalade ochutnávka

Značka Beermalade vystavovala v Starej Tržnici na Dobrom trhu. Síce boli vo vnútri zastrčení v rohu, ale nejako sme k nim zablúdili. Najprv sme neveriac pozerali, čo to za kombináciu a nechali sa nahovoriť na ochutnávku. Ponúkajú totiž džemy uvarené z piva. Už ani nevieme koľko kombinácii mali, ale bolo ich neúrekom. Po prvej eufórii a opatrnom nákupe sme k nim zavítali znova, už na ich prevádzku.

Kam za džemom z piva?

Beermalade v Rusovciach

Bežne tieto džemy nenájdete v obchodoch, musíte si zájsť pre ne až na koniec Bratislavy… alebo začiatok. Výrobňa a aj predajňa sa nachádza v Rusovciach v novej zástavbe. A ani na navigáciu sa nedá na 100% spoľahnúť, ukazuje na odbočku kde sa nedá odbočiť, ale nakoniec ich nájdete na adrese: Starorímska 2. Otváraciu dobu majú prispôsobenú pre pracujúcich. Cez pracovný týždeň sú otvorený od 16:00 až do 20:00, ale aj v sobotu môžete dôjsť nakúpiť.

Vyberte si z ponuky

Beermalade

Toto je asi najťažšia časť návštevy. Toľko toho je na výber, že neviete naozaj čo zobrať. Navyše džemy nie sú zo žiadnych komerčne predávajúcich pív ako je Topvar, Plzeň, Staroprameň a pod. Väčšinou sa jedná o pivá z malých remeselných pivovarov rozhádzaných po celom Slovensku. Asi najviac vám bude niečo hovoriť značka Wywar. Ale je to účelové. Tieto remeselné pivá majú výraznú chuť a niekedy aj príchuť nejakého ovocia a z toho je potom džem, za ktorým sa budete olizovať až za ušami. Záleží totiž na tom, že aké pivo dáte, taký máte džem a nevieme si predstaviť džem napr. z piva Zlatý Bažant.

Beermalade

Ak sa nebudete vedieť rozhodnúť, je tu možná aj ochutnávka. Ale i výber naslepo má svoje pozitíva. Aspoň budete mať o prekvapenie navyše. K džemom ponúkajú aj zároveň pivá v tekutej forme, ak máte záujem, ale tie sú už alkoholické. Džemy po prevarení nemajú žiaden alkohol a tak si môžete dať pivo aj na raňajky alebo deťom. Len pre deti treba nájsť značku, ktorá im bude chutiť. Čo určite vieme, tak je to od pivovaru Žiwell pivo Apač. To má výraznú citrusovú vôňu a aj chuť. Naopak, zas Wywar vám naozaj pripomenie že pijete/jete pivo.

Odporúčania od majiteľky

Pár tipov sme dostali aj od majiteľky. Najzásadnejší je, nebojte sa experimentovať. Džemy sú vynikajúce na croisant, k mäsu, na koláče, alebo si len zobrať lyžičku a pustiť sa do toho. Pivo tak môžete mať kľudne po celý deň a neopijete sa. My sa určite ešte zastavíme, keď sa nám minú zásoby, čo sme pri našej návšteve nakúpili. A ako darček to ocení určite každý pivár.

Tip na výlet

Keď už budete v týchto končinách, je to vynikajúce miesto na navštívenie bodu, kde sa stretávajú hranice troch štátov: Slovensko – Maďarsko – Rakúsko. Viac nájdete v našej mape.

2 Comments

  1. Jedli ste už pivo? | Beermalade dňa 4. februára 2018 o 17:41

    […] Kompletný článok nájdete tu: https://placemania.sk/jedli-ste-uz-pivo/ […]  2. Jedli ste už pivo? | Beermalade dňa 20. júna 2018 o 21:05

    […] Kompletný článok nájdete na: https://placemania.sk/jedli-ste-uz-pivo/ […]Prečítaj si ďalšie články

Kolobežka Kostka na hubách

Netradičná aktivita s kolobežkou

Kolobežka je tak univerzálny dopravný prostriedok, že je len na vašej predstavivosti ako ju využijete. U mňa v domácnosti, je zatiaľ len jedna kolobežka Kostka Hill Fun, ktorú využíva dieťa na presun na tanečné tréningy, kolobežkovanie po sídlisku a občas na nejaké kratšie výlety. Ako rodičia, ju tiež občas rekreačne využijeme. Tentoraz v rámci weekendu…

Povodeň v roku 1850

Po stopách povodne z roku 1850

Mnohí si ešte pamätajú záplavy Bratislavy v júni 2013, kde bol nameraný rekord výšky hladiny 1034cm, pričom priemer je na úrovni 300cm. Prvý stupeň povodňovej aktivity vyhlasujú pri výške 650cm, druhý stupeň pri 750cm a tretí pri 850cm. Podobné záplavy atakujúce 1000cm hladinu boli ešte v auguste 2002 (991cm).

Most Hrdinov Dukly

Základný kameň Prístavného mosta

Určite väčšina aspoň raz prešla po Prístavnom moste. Pravidelne tam do okolia chodíme, a len pravidelne nadávame na zápchu na moste. Tentoraz sme už z diaľky videli množstvo áut a pre dostatok času, sme včas odbočili smerom k Jurki pumpe pod mostom.

Urban Market 2017 (Winter Edition)

Urban Market v Mlynici

Urban Market je jedno z našich obľúbených podujatí tesne pred Vianocami kam radi chodíme doplniť posledné darčeky na Vianoce. Okrem toho býva i v super nekonvenčnom prostredí, vždy na inom mieste. Minulý rok bol napríklad na Fakulte Architektúry či bývalom Leninovom múzeu.

Nezabudni o tom povedať aj ostatným

Chýba ti niečo v článku?

Môžeš nám napísať a opýtať sa.  My túto informáciu dodatočne doplníme aj do článku.