Skip to content

Znova na Malorku. Tentoraz “až” na dva dni

CK Knirsch 8. októbra 2018

Približná doba čítania: 6 minút

Tento rok asi každý bol na Malorke vďaka ultra lacným cenám leteniek a možnosť si zaletieť takmer na otočku. To sme už absolvovali začiatkom júna. Na október sa znova vyskytli dobré ceny leteniek a preto sme vôbec neváhali. V tomto mesiaci je ešte po celom lete teplé more, tak prečo nie.

Na dva dni

Absolvovať takýto výlet na otočku sa dá, ale je to náramne vyčerpávajúce, hlavne keď na druhý deň treba ísť do práce. Odlet okolo 05:00 ráno z Viedne, čo znamená aspoň o 03:00 vstávať a naspäť si približne o 01:30, ak bývaš v Bratislave.

Malorka

Namiesto “rozbitia” a prespania nasledujúceho dňa sa dá vďaka každodenným letom Malorka absolvovať aj na dva dni. Mimo sezóny nájdeš viac možností ubytovania v prijateľnejších cenách. Tentoraz sme nešli cez osvedčený booking.com, ale izbu sme rezervovali priamo. Vychádzalo to lacnejšie. Do 15,- € / osoba / noc v Hoteli TRH Jardín del Mar.

Požičaj si auto

Určite si treba na tomto ostrove požičiať auto. Síce je Malorka dosť dobré pokrytá verejnou autobusovou dopravou, ale do niektorých miest sa ide dosť komplikovane. Celý ostrov má na šírku aj na dĺžku približne 60km, takže s autom to je naozaj všade na skok.

Je jedno cez ktorú požičovňu si objednáš, ale určite odporúčame s plným poistným krytím. Aspoň ti nebudú na karte blokovať vysokú zálohu a na ceste budeš v kľude. Totiž cesty sú podstatne užšie, najmä keď pôjdeš do Torrent de Pareis.

Malorka

7 miestny Nissan X-Trail nás vyšiel na dva dni 96.35€ cez RecordGo. A keď sa to rozráta ešte na osoby, tak je to zanedbateľná čiastka.

Čo vidieť za dva dni na Malorke?

V júni sme toho stihli za pár hodín toho viac ako neúrekom. Tentoraz zvoľníme trochu tempo a jeden deň si vyhradíme na hlavné mesto a druhý deň na okružnú jazdu po ostrove.

Palma de Mallorca

  • Catedral de Mallorca (to asi netreba vôbec predstavovať)
  • Castell de Bellver (hrad nad mestom, odkiaľ je nádherný výhľad na celé mesto. Navyše parkovanie zadarmo)
  • Mercat de l’Olivar (rušné typické trhovisko. V ponuke čerstvé ryby, ovocie či zelenina)
Malorka

Platja Es Trenc

Necelých 50km od letiska sa nachádza, kde budeš mať pocit, že nie ste na Malorke, ale skôr v Karibiku. Platja Es Trenc má tri kilometre, biely piesok a čistú tyrkysovú vodu. Napomáhajú tomu aj piesočné duny, že nepôsobia preplnene ani v hlavnej sezóne.

Malorka

Perly z Manacor

Pravé perly si bežný smrteľník nemôže dovoliť, ale tie z Malorky určite áno. A rozozná ich od seba iba odborník. Tie na Malorke sa totiž vyrábajú z prírodných surovín: sú to guličky (tie sú vyberané tak aby aj hmotnosťou pripomínali originál), potiahnuté esenciu z pravej perleti. Guličky sa ponoria do kúpeľa, a potom sa každá ručne vyleští, zváži a navlečie na hodvábnu niť. Malorské perly sú neobyčajne odolné voči chladu, teplu, potu a kozmetickým prípravkom.

Podobné perly sa dajú nakúpiť aj v Macedónskom Ohride.

Malorka

Coves del Drac

Túto dračiu jaskyňu môžeš s kľudom vynechať, aj keď vždy na zmienky o nej natrafíš. Je preto taká populárna, že je to jediná jaskyňa na ostrove, ale krajšie máme u nás doma na Slovensku a máš si aj z čoho vyberať. My ich jedine nevieme takto pekne spropagovať a urobiť z toho atrakciu. Rozhodnutie je na tebe. Všetky informácie nájdete na webe.

Malorka

Skôr ti odporúčame navštíviť namiesto toho priestor “Avenc de Son Pou”. Naschvál si to vyhľadaj a určite to budeš chcieť navštíviť. Len autom sa tam nedostaneš.

Platja de Formentor

Najsevernejší výbežok Malorky je poloostrov Formentor. Na najsevernejšom bode nájdeš maják z ktorého máše nádherný výhľad a pripadáš si ako na konci sveta. Už aj cesta k nemu je zaujímava.

Malorka

Na polceste sa môžeš zastaviť aj na Platja de Formentor a užiť si posledné zbytky teplého mora. More v októbri tu má priemernú teplotu 23°C.

Valldemossa

Len 17 kilometrov od Palma de Mallorca sa nachádza podľa Chopin-a,  najkrajšie miesto na svete. Tradičná kamenná dedina je obklopená zelenými kopcami a nádhernou prírodou. Nájdeš tu aj kláštor z 13 storočia, v ktorom kedysi žil v rokoch 1838 až 1839 skladateľ Chopin.

Malorka

Malorka pre každého

Či sa vyberieš naozaj len na otočku, predĺžený weekend alebo dovolenku, stále je tu čo objavovať. Najmä malé schované pláže. Ak naozaj chceš ísť len na otočku, prečítaj si náš predchádzajúci príspevok. Možno sa necháš inšpirovať.

Prečítaj si ďalšie články

Their Mortal Remains

Fanúšikovia Pink Floyd, nech vám toto neujde

Len pred pár dňami začala svetová výstava, ktorá do Ríma pricestovala z Londýna, kde bola jej premiéra. V Londýne túto výstavu videlo 400.000 ľudí.

Check-in Ryanair

Príprava na odlet do Atén

Výhoda nízkonákladových letov je v tom, že žiadne ďaľšie dodatočné náklady nie sú nikde schované ak urobíte a dodržíte to čo treba. Letenky na výlet som už zakúpil pred mesiacom a zostáva si už urobiť len check-in.

Pixabay

Naplánuj si dovolenku podľa vlastných predstáv

Nikdy v živote sme neboli na zájazde či dovolenke, ktorú organizovala nejaká cestovná kancelária. Prečo? Tie ceny sú neskutočne prestrelené a v konečnom dôsledku môžete mať to isté, alebo lepšie za minimálne polovičnú cenu.

Telefonovanie v Londýne

Kam vycestovať? TOP zaujímavé miesta na dosah (02)

V mape máme poznačených niekoľko miest, ktoré by sme v budúcnosti chceli navštíviť. Miesta nám pribúdajú rýchlejšie ako ich stíhame navštíviť a preto sa radšej v pravidelných článkoch s nimi podelíme. Nie sú to práve turistický známe miesta.

Nezabudni o tom povedať aj ostatným

Chýba ti niečo v článku?

Môžeš nám napísať a opýtať sa.  My túto informáciu dodatočne doplníme aj do článku.

Náš Instagram