Skip to content

Ako na online check-in v LaudaMotion?

CK Knirsch 9. mája 2019

Približná doba čítania: 6 minút

Vykonaj registráciu na svoj let úplne zadarmo. Aj tu ťa čaká pár nástrah, ale s našimi radami ti to určite pôjde. Takýto check-in vykonáš dva – tri krát a pôjde ti to už samé.

Ujasnenie faktov

LaudaMotion = RyanAir

Pre nás je táto rovnica zrejmá, ale nie každý má v tom jasno. LaudaMotion je vlastne RyanAir v červenom. Kupuješ si letenky na tom istom portáli (prefarbenom do červena), pravidlá a podmienky sú tie isté a aj ceny sú rovnaké ako v RyanAir. Check-in vykonávaš tiež v RyanAir. Je niekde rozdiel? Kým neletíš, ani nie.

Zmena jazyka Laudamotion
Stačí, že zmeníš jazyk a “prefarbí” sa ti stránka. A stále máš dostupné tie isté údaje.

Radšej lietame s LaudaMotion

RyanAir má vo svojej flotile najmä lietadlá typu Boeing 737 a LaudaMotion zas Airbus A320 (plus 4ks A321). Presne tie isté Airbus používa aj WizzAir. Nevieme čím to je, ale v tých lietadlách sa cítime príjemnejšie. A aj personál v LaudaMotion je ústretovejší a nebazírujú tak na pravidlách. S kontrolou rozmerov a hmotnosti batožiny sme sa nikdy nestretli a dokonca na bráne kontrolujú iba platnosť leteniek a neporovnávajú s cestovným dokladom (ale to môže byť iba čisto naša skúsenosť).

Ideme na to

Ak si už niekedy v minulosti vykonával check-in v RyanAir, nemusíš čítať ani ďalej. Je to úplne to isté. Keď je to tvoja prvá registrácia, alebo chceš sa vyhnúť všetkým problémom, čítaj ďalej.

Dôležité pravidlo

Aj my sme kedysi robili prvú registráciu. A nikto nám s tým nepomáhal a ani žiaden návod sme neštudovali. Vždy sa riadime jedným základným pravidlom. STAČÍ ČÍTAŤ. A to naozaj. Všetko je uverejnené, len niekedy je to nenápadne schované.

Kedy vykonať check-in

Letenky už máš určite niekedy kúpené. Či si ich kúpil pred dvoma dňami alebo pred ½ rokom je úplne jedno. To, kedy môžeš vykonať registráciu máš uverejnené. Pod svojim kontom môžeš spravovať svoje letenky. Tu vidíš, kedy bola otvorená registrácia.

Checkin
Registrácia je otvorená už od mesiac pred letom. Je to síce pravda, ale nie úplna.
Check-in
Až v tomto kroku vidíš, že štandardná registrácia je dostupná len dva dni pred odletom. Ak chceš registráciu vykonať skôr, zaplatíš 4,- €!

Počkaj si na správny dátum a ušetríš celkovo 8,- €. Tie 4,- € je na jeden let a na jednu osobu. Ak letíte dvaja, tak je to dvojnásobok. Nie je to nejaká extra čiastka, ale je to veľký nepomer, keď spiatočnú letenku sme kúpili za 14,- €!

Batožina

Od 31. marca 2019 sa zmenili aj v tejto leteckej spoločnosti pravidlá pre bezplatnú palubnú batožinu. Zosúladili sa s RyanAir. Rozmer batožiny je 40cm x 20cm x 25cm. Ak nepotrebuješ väčšiu batožinu, zbytočne by si platil za to. Do takéhoto rozmeru sa kľudne na pár dní zbalíš. My sme našli aj vhodný batoh.

Nastal správny čas

48 hodín pred odletom sa sprístupní aj bezplatný online check-in. Už ti nič v tom nebráni aby si ho vykonal. Ideme sa pustiť do toho. Nebudeme to zbytočne opisovať a dávame obrázkový postup.

Check-in
Teraz už je dostupný bezplatný online check-in.

Skús elektronickú verziu

Väčšina letísk akceptuje aj elektronické letenky. A je to úplne jednoduché. Buď si stiahneš celý PDF súbor do svojho telefónu, alebo si stiahneš príslušnú aplikáciu.

‎Ryanair
‎Ryanair
Developer: Ryanair Ltd.
Price: Free
Ryanair
Ryanair
Developer: Ryanair Limited
Price: Free

Do aplikácie sa prihlásiš rovnakým menom a heslom pod akým si vykonával check-in. Máš tak dostupné to isté čo aj na počítači. V prípade telefónov od Apple si môžeš letenky pridať do aplikácie Wallet. A úplne geniálne je, keď máš aj hodinky Apple Watch. To potom už ani mobilný telefón nemusíš vyťahovať. Stačí, že tam, kde vyžadujú preukázanie letenky, ukážeš QR kód, ktorý si naskenujú. Osobne to máme otestované aj na poslednom lete Viedeň -> Madrid a späť. Fungovali sme iba s hodinkami!

1 Comment

  1. […] Kompletný návod pre leteckú spoločnosť Lauda nájdeš v samostatnom článku. […]Prečítaj si ďalšie články

IFTT na mobile

Chybné nacenené letenky priamo na mobil

Občas sa vyskytnú letenky za šialené ceny a väčšinou sa jedná o chybu v systéme či ľudskú chybu. Takéto ponuky sa na internete neohrejú dlho a preto treba reagovať ihneď. Ale zas nedá sa na to čakať neustále a tak som hľadal systém ako sa k nim čo najrýchlejšie dostať.

Filmy na cesty

Filmy na cesty, zn. Legálne

Ako stráviť čas dlhým cestovaním? Jednou z možností je sledovanie seriálov a filmov. Ako ich získať to už je druhá vec. Mnohí to riešia nelegálnou cestou. Ide to aj legálne bez útraty jediného centu.

Nyugati station

Ako si vyzdvihnúť cestovné lístky na vlak v Budapešti?

Ak si si kúpil online lístky na maďarských železniciach, napr. do Bratislavy, tak určite vieš, že to máš zatiaľ len rezerváciu a nie plnohodnotné cestovné lístky. Celý proces nákupu sme si opísali v minulej časti.

Atény map

Do Atén za bagateľ (plánovanie)

Na Facebooku mám iba zopár stránok “lajknutých” a keď už nejakú lajknem a začnem sledovať, tak si dva krát rozmyslím. Nechcem mať na stránke záplavu nepodstatných príspevkov. Takto mám v obľube dva profily zameriavajúce sa na upozorňovanie lacných letov. Takto mi v strede januára 2016 udrela do očí ponuka na lety do Atén za 20€.

Nezabudni o tom povedať aj ostatným

Chýba ti niečo v článku?

Môžeš nám napísať a opýtať sa.  My túto informáciu dodatočne doplníme aj do článku.