Skip to content

Cestovateľské darčeky nielen na Vianoce

CK Knirsch 25. októbra 2019

Približná doba čítania: 8 minút

Vianoce sa neúprosne blížia a možno už začínaš uvažovať aké darčeky zaobstarať pre chorobných cestovateľov. V priebehu roka sme si pozbierali zopár tipov čo nás oslovili. Dokonca niektoré by sme si aj sami priali.

Nebudeme sa opakovať s klasickými vecami, ktoré nájdeš takmer na každej stránke. Dali sme si naozaj záležať na výbere. A ak nás chceš potešiť, v závere nájdeš aj zoznam, čo by sme si sami priali.

Kniha Atlas Obscura

U nás notorický zdroj informácii na netradičné miesta v cieľovej oblasti. Vďaka tejto stránke sme navštívili naozaj netradičné miesta na našich cestách. Pre niekoho je možno nevýhodou, že stránka je v angličtine. Ale vieš o tom, že nakladateľstvo Computer Press vydalo aj knihu v češtine? A nielen pre dospelých, ale aj detskú verziu. Túto knihu sme si aj vypýtali. Po Vianociach sa môžeš tešiť na recenziu.

Ukážka z knihy

Batoh v rozmeroch príručnej batožiny

Najvyužívanejšie low cost letecké spoločnosti RyanAir, LaudaMotion a WizzAir zmenili tento rok podmienky pre rozmer príručnej batožiny. To znamená, zaobstarať si nový batoh ktorý vyhovuje novým podmienkam. Nám sa osvedčil batoh od Xiaomi. A je vhodný aj na každodenné používanie a cena ťa určite nezruinuje. Viac si o ňom môžeš prečítať u nás.

Batoh Xiaomi na cesty

Tričko s ktorým sa dorozumieš na celom svete

Ak ovládaš aspoň angličtinu na nejakej úrovni, nemusíš mať strach vôbec vycestovať. Lenže v niektorých krajinách sa ani s touto rečou nedohovoríš. A nemusíme chodiť ani ďaleko. Minulý rok v Gruzínsku sme mali občas problém sa dohovoriť. Dokonca ani ruština nepomohla. O ich písme radšej pomlčíme. To na radu prichádza cestovateľské tričko s univerzálnymi ikonami.

Tričko CK Knirsch

Náš darček pre teba úplne zadarmo!

My ti ponúkame bezplatne podkladový súbor, ktorý si môžeš ľubovoľne ešte doupraviť, či povymienať fotky. Potom už len hockde vytlačiť. Napríklad aj vo Faxcopy.

Tuhý šampón

Poznáš cestovateľa ktorý cestuje ako my, len s príručnou batožinou? Potom chybu neurobíš s tuhým šampónom. Do príručnej batožiny nemôže ísť tekutina vo väčšom množstve ako 100ml. A práve tuhý šampón je riešenie na všetko. Áno, s tým sa aj umývame! Veľmi sa nám osvedčila značka two cosmetics. Jeden tuhý šampón vydrží približne 40 umytí.

https://www.facebook.com/ckknirsch/posts/2411510909137088

100ml fľaštičky

Trochu sa tento darček týka predchádzajúceho tipu. Obmedzenie príručnej batožiny na tekutiny je, 1l tekutín rozdelených do max. 100ml fľaštičiek. A takýchto fľaštičiek nie je nikdy dosť. V minulosti mali šikovné balenie v IKEA. Ale určite ich niekde zoženieš.

100ml flašky do lietadla

Káblov nie je nikdy dostatok

Najviac ničíme káble práve na cestách. Nedávame na ne nikdy pozor a ani im nevenujeme žiadnu extra starostlivosť. Skôr či neskôr si to kábel odnesie, najmä tam, kde prechádza kábel do konektora. Určite to poznáš. Pár mesiacov dozadu sme objavili na Aliexpress aj na toto riešenie. Opravíš si ho sám. Potrebuješ len nožík, alebo nožnice a je to otázka pár sekúnd.

Opraviteľný nabíjací kábel pre iPhone

Letenka

Keď už inak nejde, cestovateľ sa aj letenke poteší. Hlavne keď nebude jednosmerná ;). Stačí poznať meno komu ju kupuješ (vo WizzAir s 10,- € príplatkom ani to netreba ). Je to trochu ošemetný darček, keď nepoznáš jeho kalendár a či chce letieť do danej destinácie.

WizzAir, RyanAir aj LaudaMotion majú darčekové karty a sumu si môžeš zvoliť sám. Stačí aj 20,- € poukaz. Za túto sumu si každý šikovnejší vie kúpiť spiatočné letenky v rámci Európy.

Voucher WizzAir

Peňaženka na cesty aj bežné používanie

Málokedy nosíme so sebou hotovosť. Dokonca aj na cestách mimo EÚ sa spoliehame na bankomaty. K tomu nám naše financie šetrí karta Curve, vďaka výhodnejším kurzom a bez potreby nosiť viacero kariet so sebou. Aj tak stále si potrebuješ odložiť nejaké doklady a pár drobných.

Za pár euro sme objavili ideálnu peňaženku ako stvorenú pre nás. Malá, skladná, odložíš do nej všetky doklady, karty a aj nejakú hotovosť s mincami. Táto peňaženka je jeden z našich favoritov! Zakúpiš ju na AliExpress za cca 3,- €.

Extra obraz

Čo je určite pekným darčekom, je vytvorenie vlastného diela. Nemusí to byť nejaké extra umelecké dielo. Môže to byť obraz zložený z fotiek zo spoločných ciest. Aj fotoknihou ťa budú bombardovať reklamy, ale skús si dať na nej záležať. Skús ju urobiť ako cestopis. Môžeš si pozrieť ako sme takú fotoknihu vyrobili v Saal Digital.

Saal Digital

Prefláknuté darčeky, ale pre inšpiráciu ťa možno niečo osloví

  • Fľaša na cesty
  • Stieracia mapa
  • Powerbanka
  • Bluetooth slúchadlá
  • Vankúš za krk
  • Rýchloschnúci uterák
  • Merino oblečenie
  • Cestovateľský adaptér s USB výstupom
  • Diár alebo zápisnik

Dobre si rozmysli, čím obdaruješ blízkeho. Ak už je to cestovateľ, čo zopár desiatok krajín precestoval, tie najbežnejšie a najužitočnejšie veci už má. Taký rýchloschnúci uterák či powerbanke je takmer nutná výbava. To budeš kupovať úplne zbytočne.

Po čom sa ešte obzeráme

Vôbec sa nenahneváme, keď z nasledujúceho zoznamu nás niečim obdaruješ. Ak by si sa tak rozhodol, daj nám vedieť, aby viacerí nám nedali rovnaké. A možno aj ty na oplátku niečo dostaneš 😉 Dané veci ešte nemáme vôbec vyskúšané, ale niečim nás zaujali.

Tablety na zuby, Lush

O tejto novinke sme už počuli, ale ešte stále sme si neobjednali. Zubná pasta sa berie tiež ako tekutina a ako alternatíva môžu poslúžiť tablety. Okrem tabliet na drhnutie zubov je k dispozícii v tejto forme aj ústna voda. Radi sa zahráme na testerov. Objednať sa to dá u našich susedoch.

Itinerár na celý život

Cestovania nikdy nie je dosť a inšpirácie tiež nie. A práve s inšpiráciou môže pomôcť kniha 1000 miest ktoré musíš vidieť, pred tým ako zomrieš. Len do češtiny to preložili trochu inak. Ide síce o známe miesta, ale takto to je bez práce a všetko pohromade. A ani samotná kniha nie je drahá.

1000 miest ktoré musíš vidieť, pred tým ako zomrieš

Prečítaj si ďalšie články

Seychelles

Ako som kúpil spiatočné letenky do Indie za 168€

Na mobile mi pristálo upozornenie na chybne nacenené letenky do Indie za 168€. Sa mi to zdalo ako zlý sen, za tú cenu to nemôže byť pravda, však bežne stoja okolo 500€. Pre istotu som hneď sadol za počítač a pozeral mnou overené stránky. Pomaly sa tým plnili špecializované stránky a vedel som, že veľa…

Tvorba webu

Je vlastná stránka drahá?

Z viacerých strán sa mi dostalo dotazov, že či mám peniaze na prevádzku vlastnej stránky. Dotaz som dostával od ľudí, čo nie sú v IT doma a majú predstavu, že to stojí dosť. Pričom je to skôr naopak.

Vianočné darčeky

Cestovateľské darčeky nielen na Vianoce

Vianoce sa neúprosne blížia a možno už začínaš uvažovať aké darčeky zaobstarať pre chorobných cestovateľov. V priebehu roka sme si pozbierali zopár tipov čo nás oslovili. Dokonca niektoré by sme si aj sami priali.

Shanghai

Letenky do Číny za 100€!

Ale prepásol som ich. Áno, aj to stane. Ak náhodou objavíte za takúto cenu letenky (spiatočná), treba okamžite jednať a veľmi nerozmýšľať. Toto bol totiž chybový tarif a bola veľká pravdepodobnosť, že v prípade objednávky by sa aj letelo. Síce odlet bol z Bruselu, čo až tak nevadí, pretože tam letia nízkonákladová spoločnosť Ryanair.

Nezabudni o tom povedať aj ostatným

Chýba ti niečo v článku?

Môžeš nám napísať a opýtať sa.  My túto informáciu dodatočne doplníme aj do článku.