Skip to content

Už iba jedna karta na cestách

CK Knirsch 6. februára 2020

Približná doba čítania: 3 minúty

Karta Curve nie je štandardná banka. Nemáš tu žiaden účet, ale rieši to, keď máš viac platobných kariet a nechceš ich zbytočne nosiť so sebou. Všetky svoje karty vieš nahradiť iba jednou. A nedávno pridali aj významnú aktualizáciu.

Aké výhody nám prináša karta Curve?

Čo sme si túto kartu minulý rok zabezpečili, už ani žiadnu inú nepoužívame a všetky ostatné platobné karty ležia doma. Hlavná výhoda tejto služby je to, že združuje všetky existujúce karty do jednej (nepodporuje American Express Maestro, Diners Club, JCB a UnionPay). Ako je to možné?

Všetky svoje karty si nahráš do aplikácie Curve. Potom stačí si jednu vybrať, ktorou budeš platiť. Ak chceš platiť inou kartou, stačí si len v aplikácii vybrať tú, ktorou budeš platiť. Tá platí dovtedy, dokým si zas nezvolíš v aplikácii inú. Tento úkon nemusíš vykonávať pred každou platbou, ale len vtedy, ak chceš platiť z inej karty. Na to potrebuješ mať so sebou telefón a mať dostupný internet.

Curve má podporu Apple Pay

Koncom januára 2020 sprístupnila táto služba podporu pre Apple Pay, čo bola vynikajúca správa. Keď už sme si zvykli, že musíme nosiť so sebou aspoň jednu kartu, tak už ani tú nemusíme.

Pridanie karty Curve do Apple Pay je úplne jednoduché. Na úvodnej stránke aktualizovanej aplikácie sa to objaví neprehliadnuteľné tlačídlo “Add to Apple Wallet”. Stačí ho stlačiť a postupovať podľa krokov. Vyberieš si do ktorého zariadenia chceš pridať kartu a to je všetko. Môžeš začať používať.

Apple Wallet

Aké výhody ešte prináša karta Curve?

  • získavaš lepší kurz ako v prípade svojej materskej banky
  • výber aj z kreditnej karty bez poplatku (v prípade bezplatnej verzie, máš limit 200,-€ mesačne)
  • iba jedna karta namiesto viacerých kariet
  • platby zo všetkých kariet na jednom mieste
  • vrátenie platby v čase
  • svoje karty môžeš nechať doma, ako zálohu

TIP: Prečítaj si, ako môžeš ušetriť s kartou na cestách

Získaj £ 5 navyše

Pri registrácii môžeš získať £ 5, keď zadáš nižšie uvedený kód. Áno, takú istú sumu získame aj my. Ak nás chceš podporiť, nezabudni na tento kód. Dané prostriedky môžeš minúť ľubovolne.

Po registrácii v aplikácii ti dôjde karta Curve úplne zadarmo do piatich pracovných dní.

D564ZWJN

Prečítaj si ďalšie články

Atlas

Atlas Obscura: Denný kalendár pre rok 2020

V našej knižnici sa nachádza už kniha Atlas Obscura, z webovej stránky pravidelne čerpáme inšpiráciu a k dokonalosti nám už len chýba kalendár na nasledujúci rok.

Ako na lacnú dovolenku

Kam na lacnú dovolenku?

Vždy je dilema, kam sa vybrať na dovolenku a aby to taktiež nezruinovalo rodinný rozpočet. Preto okrem lacných leteniek je dobré si vopred zistiť aké sú životné náklady v konkrétnej krajine.

Riád

Zabezpečujeme dovolenku v Maroku

Ako ste si mohli prečítať v predchádzajúcom článku, kúpa leteniek nie je nič hrozné a pri troche plánovania sa dá vyskladať zaujímava kombinácia s ešte zaujímavejším cieľom. V ďalšej časti si zabezpečíme ubytovanie a presuny.

Atlas India

Ako vybaviť víza do Indie?

To, že si zoženieš spiatočnú letenku do Indie za smiešnu cenu, je len jedna z mnohých častí, čo treba pred vycestovaním spraviť. To, aby ťa vôbec pustili do lietadla, potrebuješ aj víza. Síce to, že treba vybaviť víza znie hrozne a veľa papierovačiek, tak v konečnom dôsledku je to “takmer” jednoduché.

Nezabudni o tom povedať aj ostatným

Chýba ti niečo v článku?

Môžeš nám napísať a opýtať sa.  My túto informáciu dodatočne doplníme aj do článku.