Skip to content

Už iba jedna karta na cestách

CK Knirsch6. februára 2020

Približná doba čítania: 3 minúty

Karta Curve nie je štandardná banka. Nemáš tu žiaden účet, ale rieši to, keď máš viac platobných kariet a nechceš ich zbytočne nosiť so sebou. Všetky svoje karty vieš nahradiť iba jednou. A nedávno pridali aj významnú aktualizáciu.

Aké výhody nám prináša karta Curve?

Čo sme si túto kartu minulý rok zabezpečili, už ani žiadnu inú nepoužívame a všetky ostatné platobné karty ležia doma. Hlavná výhoda tejto služby je to, že združuje všetky existujúce karty do jednej (nepodporuje American Express Maestro, Diners Club, JCB a UnionPay). Ako je to možné?

Všetky svoje karty si nahráš do aplikácie Curve. Potom stačí si jednu vybrať, ktorou budeš platiť. Ak chceš platiť inou kartou, stačí si len v aplikácii vybrať tú, ktorou budeš platiť. Tá platí dovtedy, dokým si zas nezvolíš v aplikácii inú. Tento úkon nemusíš vykonávať pred každou platbou, ale len vtedy, ak chceš platiť z inej karty. Na to potrebuješ mať so sebou telefón a mať dostupný internet.

Curve má podporu Apple Pay

Koncom januára 2020 sprístupnila táto služba podporu pre Apple Pay, čo bola vynikajúca správa. Keď už sme si zvykli, že musíme nosiť so sebou aspoň jednu kartu, tak už ani tú nemusíme.

Pridanie karty Curve do Apple Pay je úplne jednoduché. Na úvodnej stránke aktualizovanej aplikácie sa to objaví neprehliadnuteľné tlačídlo „Add to Apple Wallet“. Stačí ho stlačiť a postupovať podľa krokov. Vyberieš si do ktorého zariadenia chceš pridať kartu a to je všetko. Môžeš začať používať.

Apple Wallet

Aké výhody ešte prináša karta Curve?

  • získavaš lepší kurz ako v prípade svojej materskej banky
  • výber aj z kreditnej karty bez poplatku (v prípade bezplatnej verzie, máš limit 200,-€ mesačne)
  • iba jedna karta namiesto viacerých kariet
  • platby zo všetkých kariet na jednom mieste
  • vrátenie platby v čase
  • svoje karty môžeš nechať doma, ako zálohu

TIP: Prečítaj si, ako môžeš ušetriť s kartou na cestách

Získaj £ 5 navyše

Pri registrácii môžeš získať £ 5, keď zadáš nižšie uvedený kód. Áno, takú istú sumu získame aj my. Ak nás chceš podporiť, nezabudni na tento kód. Dané prostriedky môžeš minúť ľubovolne.

Po registrácii v aplikácii ti dôjde karta Curve úplne zadarmo do piatich pracovných dní.

D564ZWJN

Prečítaj si ďalšie články

Platobné karty

Aktivácia Revolut karty

Platobná karta Revolut sa nám mala objaviť v schránke niekedy po 06. júli, ale už po týždni sme v schránke mali zásielku. Zásielka pochádzala z Nemecka a dodanie trvalo presne 7 kalendárnych dní.

Letenka s pasom

RyanAir: Ako si kúpiť letenky

Stále nás fascinuje, aký je samotný nákup letenky jednoduchý. Je to tak jednoduché, ako nákup lístka na vlak cez Železničnú spoločnosť alebo na autobus.

Nick Middleton: Atlas zemí, ktoré neexistujú

Atlas zemí, které neexistují

Určite poznáš neuznaný štát Kosovo. Možno si počul aj o krajinách ako: Palestína, Západná Sahara, Východný Timor, Abcházsko, Južné Osetsko či Severný Cyprus. Všetky majú jednu spoločnú vlastnosť. Nie sú oficiálne uznané ako štáty. A práve aj týmto krajinám sa venuje nasledujúca kniha.

Na letisku v Budapešti

Wizz Discount Club: Lacnejšie letenky s každou cestou

Pri prechádzaní lacných leteniek si už určite narazil na podstatne lacnejšie zaujímavé ponuky, ktoré boli určené iba pre členov Wizz Discount Club. Táto zľava nie je určená len pre vyvolených, je dostupná pre každého. A čo je najlepšie, ušetríš ihneď pri prvom lete.

Nezabudni o tom povedať aj ostatným

Chýba ti niečo v článku?

Môžeš nám napísať a opýtať sa.  My túto informáciu dodatočne doplníme aj do článku.