Skip to content

Malá fotokniha od ZNO takmer zadarmo

CK Knirsch 13. decembra 2017

Približná doba čítania: 5 minút

Fotokniha je ideálny formát ako uchovať svoje spomienky z cestovania, udalostí či ako darček. Už sme vám ukázali v minulosti, ako ušetriť na naozaj reprezentatívnej knihe od Saal Digital. Tentoraz tu máme pre vás podobný tip, podobného štýlu, ale pre úplne iný formát.

Od firmy ZNO sme už raz objednávali fotoknihu, ale bolo to celé tak narýchlo, že sme si ani nestihli poriadne pripraviť fotky. Mali totiž časovo limitovanú akciu na 24-stránkovú fotoknihu úplne zadarmo, s tým že platíte iba poštovné ($10 špedičnou firmou). Preto sme sa potešili, keď tentoraz prišli s podobnou ponukou a poštovné bolo ešte nižšie.

Niečo málo o firme

V roku 2012 päť priateľov zo San Francisca vytvorili firmu ZNO. Vtedy (a ešte stále sú) boli v kurze pre profesionálov špeciálne “Flush mount” albumy, ktoré boli inak veľmi drahé. Album pozostáva z tvrdých neohybných strán v tvrdých doskách na ktorom sú listy celkom na plocho, ale počet strán je značne obmedzený. Táto partia chcela poskytnúť nižšiu cenu s rovnakou kvalitou. Preto sídlo dizajnu je naďalej v San Franciscu, ale výroba prebieha v Šanghaji v Číne. Odvtedy ponúkajú množstvo ďalších produktov za prijateľné ceny.

ZNO

Všimnite si hrúbku jednotlivých listov. Táto fotokniha toho vydrží určite viac.

Aktuálna akcia

Aby ste získali 6″x6″ (1″=2.54cm) “Flush mount” fotoknihu iba za cenu poštovného, nemusíte skoro nič spraviť. Iba si nainštalovať ich aplikáciu pre iOS alebo Android a v nej si vytvoriť objednávku. V konečnom dôsledku zaplatíte iba $7 za poštovné kuriérom z Číny.

Aplikácia je celkom jednoduchá a na náš vkus až veľmi. Vyberiete si čo chcete tlačiť, vyberiete si z telefónu fotky a to je asi tak všetko. V možnostiach nie sú možné žiadne pokročilé, ale ani základné úpravy fotiek. Maximálne iba rozloženie strán.

ZNO App

Aplikácia toho veľa neumožňuje, ale keď máte už fotky pripravené, je to hračka.

Tip

Ideálne bude, keď viete dopredu, akú fotoknihu si idete dať tlačiť a v akom formáte. Fotky si povyberajte a upravte na počítači v nejakom grafickom programe a tie si následne nahrajte naspäť do telefónu.

Ďalšie akcie

Aby ste vystihli ďalšie akcie, stačí sledovať ich facebook stránku. V pravidelných obmenách sa akcie na nejakú tu zľavu pravidelne objavujú a tzv. trial či free asi raz za ½ roka.

Free ZNO

Stačí si len vystriehnúť na takéto akcie…

Spokojnosť?

My sme už dávno upustili predsudok, že čo je z Číny, musí byť zlé či nekvalitné. Aj značky zvučných mien sem presunuli výrobu. V tomto prípade, zaplatíte do USA, ale samotná tlač prebieha na opačnom konci sveta. V dobe internetu, nič zložité. Kniha vám dôjde až domov kuriérom (alebo do firmy), nemusíte si vyčkať radu na pošte ako pri väčšine zásielok. Jedine, čo nemáme otestované, keby zásielka bola drahšia ako 22,- €, či budeme platiť DPH.

A výsledok? Ten si môžete pozrieť na nasledujúcich fotkách. My sme maximálne spokojní a to nám stačí. Nie sme nároční či profesionáli, kde uvidíme čo i len najmenšiu odchýlku v podaní farebného odtieňa.

ZNO

Titulka neumožňuje žiadne úpravy prebalu. Preto aj titulku sme si pripravili na PC.

ZNO fotokniha

Na chrbát knihy si môžete dať nejaký nadpis, ale ani veľkosť a typ fontu si nemôžete zvoliť.

ZNO Photobook
ZNO Photobook

Ďalšie inšpirácie

Okrem vyššie spomenutej fotoknihy, firma ZNO má vo svojej ponuke aj ďalšie prevedenia, ktoré štandardne ponúkajú aj u nás. Skôr nás zaujal neštandardný kalendár so stojanom, balík 10 kariet, ktoré sa dajú popísať z druhej strany alebo balík 10 kariet v krabičke.Gifts ZNO

Prečítaj si ďalšie články

miband2

Fitness náramok, ktorý sa oplatí a nezruinuje vás

Značka Xiaomi sa pomaly udomácňuje na našom trhu. Už minulý rok sme vyskúšali fitness náramok vo verzii 1S a teraz nám na stole pristála už tretia verzia.

Aliexpress

Skúsenosti z nakupovania cez Aliexpress

Veľa ľudí sa obáva nakupovania cez nejaké čínske portály. Samozrejme tiež nenakupujeme v hocakom eshope. V skutočnosti máme iba dva. Jeden z ních DealEXtreme a druhý Aliexpress. V minulosti sme nakupovali len cez DealEXtreme ale v Aliexpress je zas opodstatne väčšia ponuka.

1000 míst, která musíte vidět, než zemřete

1000 miest, ktoré musíte vidieť, kým zomriete

Na túto knihu sme sa veľmi tešili. Nakoniec z toho bol veľký fail. Ešteže sa dá kniha vrátiť. Však presvedč sa sám.

Cestovanie s káblami

Univezálne a nezničiteľné káble na cesty

Káble na príslušnú elektroniku tvoria neoddeliteľnú súčasť našej príručnej batožiny. A že máme občas slušnú spotrebu. Buď ich stratíme, zabudneme alebo zničíme. Tentoraz nám dorazili veľmi zaujímave káble a riešia veľa z našich potrieb.

Nezabudni o tom povedať aj ostatným

Chýba ti niečo v článku?

Môžeš nám napísať a opýtať sa.  My túto informáciu dodatočne doplníme aj do článku.