Skip to content

Na skok do Ázie: Gruzínsko

CK Knirsch 17. februára 2018

Približná doba čítania: 3 minúty

Ako sme už opisovali dávnejšie, niekedy je lepšie plánovať dostatočne vopred svoju cestu, pretože letenky bývajú za prijateľnú cenu. Tentoraz už plánujeme viac ako rok dopredu. Na naplánovanie celej cesty a vybavenie dovolenky je dosť času. A kamže? Do Gruzínska!

WizzAirAk sa aj teraz pozriete na ponuku leteckej spoločnosti WizzAir, nájdete spiatočné letenky z Viedne do Kutaisi v cene 60,- € (členovia WIZZ Discount Club) od januára 2019. Takúto cenu málokedy dosiahnete, ale dá sa ešte nájsť pri odletoch z Budapešti či Prahy. Táto letecká spoločnosť len začiatkom roka 2018 oznámila že bude lietať z Viedne a prvé lety začínajú v apríli. Do konkrétneho Kutaisi začínajú lietať od novembra a ceny štartujú od 29.99,- € za ktoré sme si aj my zakúpili letenky.

Wizz Discount Club

Ak plánujete viac ako jeden let so spoločnosťou WizzAir, odporúčame si zakúpiť toto členstvo. Už pri druhom lete, sa vám investícia vráti. Máte garantovanú zľavu 10,- € na letenku a to aj pre spolucestujúcich. Takto sme už pár euro ušetrili pri ceste do Rumunska, a pri týchto letenkách je to to dokonca ušetrených 120,- € (letenky kupované pre 6 ľudí).

WizzAir
Gruzínsko patrí geograficky už na ázijský kontinent, aj keď politicky je zaradený do východnej Európy. Letecky len niečo cez 3 hodiny a s rovnako dlhým časovým posunom sa ocitnete v nádhernej prírode v Ázii uprostred Veľkého Kaukazu. Tento región je jazykovo a kultúrne najpestrejšie na svete a podľa toho si určite budeme prispôsobovať program. Na pláne je navštíviť Ushguli, najvyššie položenú a stále obývanú dedinu v Európe vo výške 2200 metrov nad morom.

Odtiaľ zostúpiť k Čiernemu moru do Ureki, ktoré je známe svojim čiernym magnetickým pieskom. Cestou navštíviť kúpeľné mesto Borjomi, kde sa stáča minerálka svetového mena. Hlavnou atrakciou asi bude návšteva baníckeho mesta Chiatura, kde v rámci mestskej dopravy sa využíva systém lanoviek. Tam si človek pripadá ako v románe Oceľové Mesto od Jules Verne. Vyzerá to na reálny plán, ktorý sa da za jeden týždeň pohodovým tempom zvládnuť.

A čo vy? Nevyužijete túto skvelú ponuku? Snáď vás presvedčia fotografie. A keď nie to, tak určite povestný gruzínsky čierny čaj alebo koňak.GruzínskoGruzínskoGruzínskoGruzínsko

1 Comment

  1. […] Nakoniec na tri krát sa všetci dostane nahor. Na tejto strane kopca sú väčšinou bane a okrem výhľadu tu nič nie je. Ale ten adrenalínový zážitok stojí za to. Škoda len, že už o pár mesiacov to nemusí byť pravda. Ak by si toto chcel zažiť, mal by si sa poponáhľať. WizzAir lieta priamo do Gruzínska z Viedne a spiatočné letenky sa dajú zohnať už od 60,- €! […]Prečítaj si ďalšie články

Riád

Zabezpečujeme dovolenku v Maroku

Ako ste si mohli prečítať v predchádzajúcom článku, kúpa leteniek nie je nič hrozné a pri troche plánovania sa dá vyskladať zaujímava kombinácia s ešte zaujímavejším cieľom. V ďalšej časti si zabezpečíme ubytovanie a presuny.

Polárna žiara

Za polárny kruh sa dá aj lacno

Jeden z cestovateľských snov je, vidieť niekedy na vlastné oči polárnu žiaru a s tým spojené aj zažiť polárnu noc či deň. Aby človek toto mohol uskutočniť, musí vycestovať za polárny kruh. Pre našu polohu je ideálny samozrejme severný polárny kruh.

Low Cost Travelling

Kam lacno do Európy na predĺžený weekend

Určite nám mnohí dajú za pravdu, že weekend alebo dovolenka na Slovensku je drahá. Na vlastnej koži sme si to niekoľko krát otestoval a služby tiež nestoja za reč. Prečo sa nepoobzerať niekam inam?

Mumbai

Čo sa dá v Indii stihnúť za 7 dní – Plán

Celý weekend strávený plánovaním, že čo ďalej, keď sa vystúpi v Bombaji. Bolo viac alternatív. Naplno využiť plných 7 dní v Bombaji, alebo si odskočiť na pláže do Goa? Prípadne keď už je človek tu, pozrieť si siedmy div sveta Taj Mahal, alebo… No možností je neúrekom.

Nezabudni o tom povedať aj ostatným

Chýba ti niečo v článku?

Môžeš nám napísať a opýtať sa.  My túto informáciu dodatočne doplníme aj do článku.

Náš Instagram