Skip to content

Hľadanie bielych myší v Eurovea

CK Knirsch 18. marca 2018

Približná doba čítania: 8 minút

Pred weekendové počasie nám zmarilo plány a aj akcia Festival svetla bola posunutá. Rozmýšľali sme aký náhradný program zvolíme. Doma sedieť a nič nerobiť sa nám vôbec nechcelo. Voľba padla na hru, ktorú sme len nedávno objavili a je dostupná komukoľvek v akýkoľvek čas a úplne zadarmo. Nájsť 6 kúzelných bielych myší v Eurovea.

Sochy v Eurovea

Určite ste si tieto sochy už niekedy všimli, prehliadnuť nejdú. No skúsili ste ich skúmať do podrobna? To bola naša úloha. V priestoroch nákupného centra sa nachádza celkom 9 sôch a máte na nich nájsť celkovo 6 bielych myší. K tomu je vytvorená špeciálna stránka, kde sa dozviete celý príbeh o sochách a aj o bielych myšiach. Je to ideálna aktivita, pre deti aj dospelých popri povinných nákupoch. Skúste sa na budúce na to zamerať. Ak nechcete dôjsť o ten zážitok, nečítajte ďalej, lebo zverejňujeme na ktorých sochách sa tieto myši nachádzajú.

Všetkých 6 myší nenájdete

Hneď na úvod prezradíme, že sme napriek všetkej snahe, nenašli jednu myš. Totiž v priestoroch Eurovea chýba jedna socha “Yulia” a práve na nej sa nachádza jedna zo šiestich myší. Písali sme aj na profil facebook Eurovea, kde nám odpísali, že socha je dočasne mimo a o 4 týždne bude späť (približne uprostred apríla 2018). Dokonca sme sa dozvedeli navyše informáciu, že po plánovanom rozšírení priestorov bude sôch viacej.

Objavovanie myší

Po zaparkovaní presúvadla a vyjdení do priestorov nákupného centra objavujeme hneď prvú sochu “The Ring Master” a okamžite si všímame aj dômyselne umiestnenú myš. Tá sedí na ruke tohto výstredného vodcu cirkusantov. Všimli ste si ju?

Pre druhú myš nemusíte chodiť veľmi ďaleko. O úroveň nižšie sa nachádza socha “Zac a Maggie”, ktorá priťahuje väčšinu detí kvôli vyobrazenému vernému psovi. Sochu treba trochu dlhšie skúmať, ale akonáhle zbadáte ďalšiu myš, pousmejete sa nad tým.

Ani pre tretiu myš ďaleko nezájdete, ale musíte vyjsť von z budovy k fontáne neďaleko Sochy Milana Rastislava Štefánika. Tam sedí na kraji fontány Pier. Ak preskúmate podrobnejšie sochu, myš na vás vykukne spoza oblečenia.

Keď už budete vonku, prejdite sa aj smerom k Dunaju. Tam je socha odvážneho Aric-a. Ľudia, ktorí chodia iba nakúpiť do tohto nákupného centra, možno túto sochu ani nepoznajú, ale tiež stojí za zmienku. No myš na tejto soche vôbec nenájdete.

Vonku sa ešte nachádzajú sochy Olga a Pat priamo pred hlavným vchodom. Zamerajte sa aj na tieto sochy, jedna myš sa tu ukrýva. Sedí priamo v klobúku Olgy. Takže musíte zdvihnúť hlavu k oblohe, aby ste ju objavili.

Ďalšiu myš by ste objavili na kruhu sochy Yulia, ale ako sme písali vyššie, tak socha je momentálne mimo. Tak sa presunieme k poslednému výjavu, ktoré sa skladá zo sôch “Zip a Zap”, “Isabelle” a “Teo”. Myš na povrazolezkyne a akrobatke Isabelle nenájdete. To by ste museli mať aj perfektný zrak. Takisto sa myš nenachádza ani na soche “Teo”, ktorý by ju chytil, keby padla. Preto sa zamerajte na sochy “Zip a Zap”. Títo bratia “Isabelle” sa veľmi boja o svoju sestru spolu s myšou, ktorá sa schováva pri nohách.

O nejaký mesiac sa skúsime vrátiť a pohľadať poslednú bielu myš. Idete aj vy do toho? Nájdete všetkých 6 myší? Ako pomôcku si môžete stiahnúť mapu všetkých sôch umiestnených v nákupnom centre Eurovea.

Prečítaj si ďalšie články

Jar v Bratislave

Zaujímavé jarné akcie v Bratislave

Pomaly nám končí temné obdobie zimy a už sa tešíme, že sa posunie čas na letný a bude viac svetla. Kalendár si pomaly zapĺňame akciami, ktoré by sme radi navštívili. A že je toho neúrekom. V jarných mesiacoch je v Bratislave veľa zaujímavých akcií. Však sa pozrite na ne.

Ekonomická Univerzita, Bratislava

Najväčšie slnečné hodiny na Slovensku

Vedel si, že v Bratislave pri Ekonomickej univerzite sa nachádzajú najväčšie slnečné hodiny na Slovensku? My určite nie, aj keď chodievame pravidelne okolo. Asi tieto klenoty roztrúsené po meste, ktoré máme pod nosom, ostávajú naschvál ukryté pred bežným zrakom. Pri najbližšej ceste, sme si dali krátku odbočku k nim.

Acherontia Atropos

Mikroskopický svet v nadživotnej veľkosti

Minulý weekend sa konala akcia “Noc múzeí a galérií” a kto chcel naozaj si v rámci Bratislavy mohol nájsť extra zaujímavý program. Zabavila nás výroba cukrových homolí v Kunsthalle, vynikajúca hra na hrade Devín, či praktické ukážky z každého odvetia v Umelke, ktorú usporiadal Geothe Institut. Na úplnom konci nášho putovania múzeami nás ale milo…

Gurmán Fest na dostihovej dráhe

Gurmán Fest Bratislava 2016

Radi sa oboznamujeme s novými jedlami a nenecháme si ujsť príležitosť dobre sa najesť. Jednou z takýchto akcií je i Gurmán Fest.

Nezabudni o tom povedať aj ostatným

Chýba ti niečo v článku?

Môžeš nám napísať a opýtať sa.  My túto informáciu dodatočne doplníme aj do článku.