Skip to content

Kde hľadať tipy na veľmi lacné letenky?

CK Knirsch 22. mája 2019

Približná doba čítania: 6 minút

Letenka za cenu lístka na MHD, či lístka na vlak? Netreba byť extra géniom ani guru v oblasti vyhľadávania a aj ty si môžeš zakúpiť letenky za smiešnu cenu.

Na to aby si si zakúpil lacnú letenku ti stačí mať trochu času, prípadne len telefón s neustálym pripojením na internet. To len pre to, aby si neprepásol jedinečnú príležitosť.

Tipy na lacné letenky je ideálne sledovať priamo na rôznych Facebook profiloch či webových stránkach. My používame RSS kanály, ale dnes už veľmi málo ľudí vie, čo tieto tri písmená znamenajú.

Letuška RyanAir

Mýtus o lacných letenkách

Keď bulvár uverejní článok nejakého “cestovateľa”, ktorý cestuje naozaj za smiešne ceny, tak diskusia pod takýmto článkom je naozaj závistlivá a výživná. Okrem toho, že sa prejavuje typická slovenská závisť, tak je v diskusii kopec mudrlantov. Argumentujú tým, že to je cena samotnej letenky, bez palivového príplatku a letiskových poplatkov.

Zákon v EÚ nariaďuje uverejňovať leteckým spoločnostiam uvádzať konečnú cenu vrátane všetkých poplatkov. Takže, ak si zakúpiš spiatočnú letenku do Londýna za 20,- €, tak je v nej už zahrnuté všetko. A za túto cenu letíš.

Kde hľadať lacné letenky?

Prvou východiskovou stránkou pre naše končiny, ak vieš kam chceš ísť, je stránka AZair.eu. Tá vyhľadá najlacnejšie lety podľa tvojich nastavených parametrov kombináciou ponúk zo 104 leteckých spoločností. Keď si pozrieš náš návod, tak objavíš omnoho viac možností tohto úžasného nástroja.

Pozrieť sa oplatí, v našich končinách na dve najznámejšie low costové letecké spoločnosti: RyanAir a WizzAir. Ale nemusíš sa obmedzovať len na tieto dve. Z Viedne ešte lietajú spoločnosti: EasyJet, Eurowings či Vueling.

Namiesto toho, aby si denno denne sledoval ich stránky, či nie je nejaká akcia, je dobré si nájsť ich Facebook profil a zapnúť si notifikácie upozorňovaní. Takmer v pravidelnom intervale, je na niečo akcia. Či už letenky za 10,- €, zľavy na podpalubnú batožinu alebo na výber sedadla. Ešte aj keď oznamujú otvorenie novej destinácie, tak bývajú zľavy.

Lacné letenky

Lacné letenky mimo Európy

Všetky tieto uvedené stránky sa týkajú hlavne letov v rámci Európy. Keď chceš letieť už na iný kontinent, je dobré zas sledovať stránky, ktoré sa “živia” hľadaním lacných leteniek. Je na tebe čo preferuješ. Či konkrétnu destináciu, dátum alebo cenu. Čo určite neplatí a je to skôr scifi keď si povieš, že v prvej polovici júla chcem ísť do Thajska približne za 300,- €. Na to rovno zabudni.

Buď chceš ísť do Thajska a je ti jedno kedy v priebehu najbližšieho ½ roka až roka, alebo chcem ísť kamkoľvek do Ázie v lete. Prípadne mi je jedno kam mimo Európy, ale nech to je zaujímavé a lacné. Vtedy sa môžeš inšpirovať na nasledovných stránkach:

Nemusíš ani vedieť po anglicky. Hneď vidíš termín, odletovú a cieľovú destináciu a cenu. Na to ani prekladač nepotrebuješ.

Lacné letenky zo stránok z našich končín

Aj u nás máme pár zaujímavých stránok, ktoré vám dajú tie správne tipy:

Tak, ako sme vyššie spomínali, všetky stránky majú svoj facebook profil a treba si ich zaškrtnúť na sledovanie. Takto budeš mať všetky tipy a aktuálne ponuky pekne na jednom mieste. Teraz už stačí len čakať a sledovať, či sa nevyskytne práve tá tvoja ponuka. Cez leto sa toho podstatne menej vyskytuje a nie tak za dobré ceny, ako po ostatné obdobie, ale napr. už teraz sa vyskytujú lákavé ponuky už na Vianoce či Silvester.

Lacná letenka do Peru
Nie je to lákavá ponuka?

Naše projekty

My zbierame z hore uvedených stránok informácie a vybrané letenky automaticky publikujeme vo Facebook skupine. Občas je toho naozaj veľa každý deň, tak letenky za naozaj extra ceny zas nájdeš na https://placemania.sk/letenky/

Poznámka na záver

Netráp sa, že keď je zaujímavá letenka na iný kontinent za super cenu, tak málokedy to letí z Viedne alebo Budapešti. Stačí, že to odlieta z Európy. V rámci nášho kontinentu sa celkom lacno prepravíš na východzie letisko. K tomu ti určite pomôže mapa low-cost spojení.

Ďalšie stránky na lacné letenky

Máš tip na stránku, ktorá sa zameriava iba na lacné letenky? Napíš nám o tom.

Prečítaj si ďalšie články

Xiaomi

Vytvor si inteligentnú domácnosť

Už koniec kontrolovania domácnosti, či sme všetko vypli. Ešte dokúpime pár doplnkov a všetko budeme kontrolovať aj na diaľku.

Aircraft, airplane, laudamotion, ryanair, check-in

Ako na online check-in v LaudaMotion?

Vykonaj registráciu na svoj let úplne zadarmo. Aj tu ťa čaká pár nástrah, ale s našimi radami ti to určite pôjde. Takýto check-in vykonáš dva – tri krát a pôjde ti to už samé.

UR-LSA

Ako nakúpiť letenky u Vanilla Sky?

Táto regionálna letecká spoločnosť má základňu v Natakhtari blízko Tbilisi v Gruzínsku. Pre svoju veľmi priaznivú cenu za let a exkluzívne ciele, je problémom v sezóne zakúpiť letenky.

Check

Tipy na kúpu naozaj lacných leteniek

Kupovanie lacných leteniek nie je až taká veda. Zopár tipov sme už zverejnili ako si to uľahčiť. Tentoraz prinášame zopár tipov, ako nakúpiť ešte lacnejšie. Zrazu zistíte, že sa dá cestovať úplne lacno.

Nezabudni o tom povedať aj ostatným

Chýba ti niečo v článku?

Môžeš nám napísať a opýtať sa.  My túto informáciu dodatočne doplníme aj do článku.