Skip to content

Jarné prázdniny v Niš: časť prvá

CK Knirsch 27. februára 2017

Približná doba čítania: 6 minút

Využili sme novo otvorenú linku Bratislava – Niš spoločnosti RyanAir aj keď sme vopred nevedeli čo tu budeme robiť, ale nakoniec nás toto malé Srbské mesto v dobrom prekvapilo.

Linka lieta pravidelne z Bratislavy 2x do týždňa vždy v pondelok a v piatok a letenky sa dajú zakúpiť už od 5,- €. Pôvodne sme mali ísť len traja, ale v závere sa to “zvrhlo” na malý zájazd. Už z Bratislavy vyrážala multikultúrna Slovensko – Maďarsko – Chrovátsko – Talianska zostava, aby sa k nám v cieli pridali na pár dni dvaja Nemci pôvodom z Maďarska a Chorvátska.

Ešte pred odchodom nám pristál mail od zabezpečeného ubytovania cez booking.com s otázkou kedy priletíme. Po výmene pár mailov z nich vysvitlo, že trvajú na tom aby sme nejazdili autobusom, ale máme na nich počkať pred letiskom. Máme od nich odvoz z letiska v cene a máme vyhliadať BMW a Mercedes. Aj keď sme chceli vyskúšať miestnu autobusovú prepravu, boli sme milo prekvapení.

Letisko v Niš

Áno, to čo vidíte v pozadí je letisko v Niš

Po prílete do Niš na letisko, ktoré skôr vyzerá ako nejaká väčšia garáž v rekonštrukcii sme ich márne vyhliadali. Po 15 minútach sme zistili, že sme pristáli asi s pol hodinovým plánovaným príletom. To už je čo povedať, na hodinový let.

vivaldi_suites_kreslaNakoniec naši ubytovatelia došli a za 15 minút sme už boli v nádhernom penzióne, tak ako je prezentované na stránkach. Po ceste sme sa navyše dozvedeli, že máme nielen tento odvoz zdarma, ale aj späť na letisko a aj v rámci celého pobytu po meste. Stačí povedať a oni nás zavezú kam potrebujeme a aj odvezú späť do penziónu. Stačí ich prezvoniť a stretneme sa na dohodnutom mieste. Toto nikde nebolo prezentované a o to viac nás to prekvapilo.

Vivaldi SuitesV penzióne nás už čakala recepčná s občerstvením a my sme nevychádzali z úžasu. Celý penzión vrátane izieb je zariadený v barokovom štýle. K dokonalosti už len chýbalo, aby v tomto štýle bol oblečený aj personál .

Vivaldi Suites

Večer na ulici už z diaľky rozpoznáte penzión….

Predbehneme ešte všetky udalosti a opíšem ubytovanie. V cene približne 12,- € /os/noc sme mali maximálny komfort. Na izbe bolo pripravené všetko potrebné vrátane troch druhov uterákov, zubnej kefky s pastou, mydiel, šampónov. Izby boli denno denné upratované, kým sme boli mimo. V tejto cene boli podávané aj veľké raňajky, ktoré sme mali problém zjesť. A tie neboli na štýl praženica alebo párky. Ale miestne. Napr. Bureky s ich jogurtovým nápojom, či iné druhy miestneho jedla. Raňajky sme si objednávali na 10:00 hod. a po nich sme mali potrebu jesť až niekedy okolo 15:00 hod.

Vivaldi Suites

Raňajky sú bohaté a pestré. Každý deň niečo iné

Nápoje v podobe kávy, čaju, džúsov, piva či rakije, ktoré nám hlavne večer ponúkali, sme mali v cene ubytovania. To sme sa dozvedeli až v závere ubytovania, keď sme im za to chceli zaplatiť. Keď prvý večer nemali pre nás pivo, veľmi sa ospravedlňovali, ale už na druhý večer bolo pre nás pripravené.

Vivaldi Suites

Naše večerné klasické hniezdo

Ak to máme zhrnúť, ak pôjdete do Niš si spraviť výlet, ubytujte sa vo Vivaldi Suites a budete maximálne spokojní. Nevieme či rozsah služieb bol poskytnutý len nám, keďže naraz sme sa ubytovali siedmi, ale i tak to stojí za to. A čo je hlavné, nezablúdite. Z centra mesta stačí ísť po tej najhlavnejšej ulici 700m stále rovno a dôjdete do cieľa.

Vivaldi Suites

Priestranná trojposteľová izba s panoramatickým oknom s výhľadom na celé mesto

Najhlavnejšie na záver prvej časti. Domáci nám prezradili, že do dvoch mesiacov otvoria aj druhý penzión, ktorý síce nebude v tomto štýle, ale budú poskytovať wellness služby spolu s vnútorným aj vonkajším bazénom. Ak sem pôjdeme na budúce, už nebudeme zbytočne hľadať, ale priamo im píšeme.

Vivaldi Suites

Dvojposteľové izby tiež neboli na zahodenie

Prečítaj si ďalšie články

Balkán Tour 2015

Balkán Tour 2015: 3400km – 6 krajín za 14 dní

Túto dovolenku sme absolvovali presne pred rokom a teraz Facebook mi ju začal pripomínať v spomienkach. Tak sme znova zasadli k rozpracovanej CEWE Fotoknihe, aby sa už konečne mohla dokončiť a ísť do tlače.

Tuzla, Bosna a Hercegovina

Začíname dovolenku: Tuzla

Mesto Tuzla, vo vnútrozemí Bosny a Hercegoviny v blízkosti Chorvátsko-Srbských hraníc na prvý pohľad nie je ideálnym miestom na letnú dovolenku. Druhý pohľad zbežne niečo odokryje, ale stále to odradí ľudí ktorí hľadajú miesto niekde pri mori. Vôbec ale nemusí. Vie ponúknuť všetko.

Kameňolom, Devín

Gronárska zátoka

Asi tá najkrajšia Dunajská zátoka sa nachádza pri kameňolome pod Devínskou cestou. Na samotný výbežok do toku rieky nevedie žiadna značená turistická trasa a len málo ľudí vie, že sa sem dá pohodlne dostať.

Korytňačka v akváriu

Dom morí: Za exotikou do Viedne

Dom morí alias Haus des Meeres je najväčšie morské akvárium v Rakúsku. To sa nachádza vo Viedni neďaleko známeho trhu Naschmarkt. A voľný deň v týždni je ideálny čas na návštevu tejto exotiky.

Nezabudni o tom povedať aj ostatným

Chýba ti niečo v článku?

Môžeš nám napísať a opýtať sa.  My túto informáciu dodatočne doplníme aj do článku.