Skip to content

Marrakech za 57€

CK Knirsch 24. júna 2016

Približná doba čítania: 4 minúty

Už dávnejšie chcem navštíviť toto mesto v Maroku, len vždy ma odrádzala cena. Cez vyhľadávač leteniek azair.eu sa mi ukazuje až do marca 2017 najnižšia cena od 110,- € vyššie, čo je dosť a viem že sa to určite dá aj lacnejšie. Bohužiaľ z Bratislavy neexistuje žiaden priamy let a je potrebný aspoň jeden prestup.

A vlastne v tomto je celý zádrhel. Stačí trochu plánovať a rátať s tým, že daný prestup musíte absolvovať aj smerom do cieľa a aj smerom domov. V čom je krása, že nemusíte dané prestupy absolvovať v tom istom meste, pretože low cost dopravcovia nemajú zvýhodnené ceny spiatočných leteniek a tak stačí nakupovať jednosmerné.

A tu nastupuje trochu kombinovania. Ja som si vytipoval nízko nákladového dopravcu RyanAir, otvoril jeho mapu a zistil som si odkiaľ sa dá letieť do Marrakech a zároveň sú to spoločné miesta pre let z Bratislavy. Zároveň sú miesta kam sa z Bratislavy lieta často a dá sa aj lacno. Po krátkom vytipovaní mi ostali mestá ako Madrid, Barcelona, Miláno, Rím a Paríž. Teraz to len správne skombinovať.

Lety z Bratislavy a späť, cena je za jeden smer:

Miláno (BGY) – 19.99,- €
Rím (CIA) – 19.99,- €
Paríž (BVA) – 19.99,- €
Barcelona (GRO) – 21.99,- € (ale cena dosť kolíše)
Madrid (MAD) – 24.99,- € (ale cena dosť kolíše)

Teraz sa pozriem na smer z jednotlivých miest do Marrakech. Cena je detto za jeden smer

Miláno (BGY) – 29.99,- €
Rím (CIA) – 30.99,- €
Paríž (BVA) – 29.99,- €
Barcelona (BCN) – 20.99,- €
Madrid (MAD) – 20.00,- €

Pri ideálných podmienkach sa dostanem na cenu 100€ za spiatočnú letenku. Lenže nie vždy sa dajú ideálne nakombinovať lety s prestupom a dopravcovia s tým rátajú a tak idem na to trochu inak. Navyše nie vždy je to tak, že v ten deň prestúpite a pokračujete ďalej. Osobne rád by som sa aj pár dní zdržal v nejakom prestupnom meste. Takže pozrieť si v ktorých termínoch sú najlacnejšie letenky a začať kombinovať. Mne osobne z tohto celého vyšlo nasledovne.

BTS – BGY 28.10 19.99,-
BGY – RAK 31.10 33.99,-€
RAK – MAD 04.11 20.00,-€
MAD – BTS 07.11 37.99,-€

Keď to celé zrátam som na sume 111.97,- € za všetky letenky s tým že v Miláne sa zdržím dva dni, v Marrakech 3 dni a v Madride detto. Pekný výlet, len by to chcelo lacnejšie. Vyhľadávač momondo mi našiel cez predajcu kiwi.com dokonca za 138,- €.

V minulosti som už písal o stránke jetcost.com pomocou ktorej môžete o dosť lacnejšie nakúpiť letenky, vďaka tomu, že predajcovia zvýhodňujú platby určitým typom karty.

BTS – BGY 28.10 11.49,-€
BGY – RAK 31.10 20.49,-€
RAK – MAD 04.11 11.53,-€
MAD – BTS 07.11 13.49,-€

To už sú iné ceny. A po zrátaní som na cene 57€ za všetky 4 lety, čo je takmer polovica pôvodnej sumy. Netreba sa báť to objednať pomocou bravofly.com, takto som už zrazil ceny leteniek aj do Londýna.

1 Comment

  1. Super rok 2016 | CK Knirsch dňa 27. októbra 2016 o 10:09

    […] Alebo ešte tak do Marakéša v Maroku. Pozrieť africký kontinent a hlavne ich povestné trhy. To budem musieť vyskladať nejakú letenku, lebo na priamo nie sú sem lety. Je to buď cez Miláno, Barcelonu či Madrid. Pri troche šikovnosti sa to dá vyskladať do 57,-€ za spiatočnú letenku. […]Prečítaj si ďalšie články

Strahov praha

Kam vycestovať? TOP zaujímavé miesta na dosah (01)

V mape máme poznačených niekoľko miest, ktoré by sme v budúcnosti chceli navštíviť. Miesta nám pribúdajú rýchlejšie ako ich stíhame navštíviť a preto sa radšej v pravidelných článkoch s nimi podelíme. Nie sú to práve turistický známe miesta.

Polárna žiara

Za polárny kruh sa dá aj lacno

Jeden z cestovateľských snov je, vidieť niekedy na vlastné oči polárnu žiaru a s tým spojené aj zažiť polárnu noc či deň. Aby človek toto mohol uskutočniť, musí vycestovať za polárny kruh. Pre našu polohu je ideálny samozrejme severný polárny kruh.

Barcelona

Kde vás privítajú s otvorenou náručou?

Každé dva roky zostavuje nezávislá medzinárodná organizácia The World Economic Forum rebríček turisticky najprívetivejších krajín. Rebríček zohľadňuje takmer všetko, najmä bezpečnosť, prírodné zdroje, pamiatky, infraštruktúru, hygienu ale tiež aj oblasť cien. Kde sa umiestnilo Slovensko a kam sa vybrať?

Telefonovanie v Londýne

Kam vycestovať? TOP zaujímavé miesta na dosah (02)

V mape máme poznačených niekoľko miest, ktoré by sme v budúcnosti chceli navštíviť. Miesta nám pribúdajú rýchlejšie ako ich stíhame navštíviť a preto sa radšej v pravidelných článkoch s nimi podelíme. Nie sú to práve turistický známe miesta.

Nezabudni o tom povedať aj ostatným

Chýba ti niečo v článku?

Môžeš nám napísať a opýtať sa.  My túto informáciu dodatočne doplníme aj do článku.