Skip to content

Najbezpečnejšie platby na internete

CK Knirsch 27. septembra 2018

Približná doba čítania: 4 minúty

Každý sa bojí platiť kartou cez internet. Nikdy neviete kto odchytáva zadávané údaje. Ideálne je neplatiť vôbec kartou na internete, ale na zahraničných stránkach sa to väčšinou inak nedá. Tatra Banka ale došla s geniálnym riešením.

Jednorázové riešenie

Ideálnym riešením, keď potrebujete zaplatiť na internete, aby ste mali jednorázovú kartu. Toto riešenie bolo doteraz nedosiahnuteľné a maximálne sa dalo obísť, že ste mali dve karty. Jednu na bežné používanie a druhú na platby na internete. A po každej platbe, nastaviť denný limit na úplné minimum.

Platba kartou

Aplikácia MobilePay

Táto aplikácia by s týmto problémom mala pomôcť. Síce ju už vydali  dávnejšie, ale len pre telefóny so systémom Android. Dva roky trvalo, kým sa dostala táto aplikácia aj na systémy s iOS. Síce službu mohli integrovať priamo do svojej existujúcej hlavnej aplikácie, ale sme radi, že konečne ju môžeme využívať. A o čo sa jedná?

iOS aplikácie
Na každú činnosť iná aplikácia od jednej spoločnosti k jednému účtu.

Virtuálne karty

Aplikácia MobilePay je jednoúčelová a plní svoju úlohu perfektne. Keď si už aktivujete aplikáciu, môžete si ku svojej skutočnej karte, generovať virtuálne jednorázové karty. Okamžite dostanete číslo karty, platnosť a CVV2 kód. Táto karta je náhradou za plnohodnotnú kartu s rovnakými obmedzeniami ako originálna s tým rozdielom, že po jednom použitím sa stáva neplatnou, takže ju ďalej nemôže už nik zneužiť. Údaje z originálnej karty zostanú tak v bezpečí. Podľa informácií Tatra banky, takto karty v roku 2017 použili užívatelia pre platbu na internete takmer 60 000x.

Reálny test

Nedalo nám, aby sme túto funkcionalitu okamžite aj neotestovali.  U nášho poskytovateľa webhostingu: Websupport. Rozhodli sme sa dokúpiť ďalšiu doplnkovú službu, ktorú sme platili už vygenerovanou kartou. Preto sa ani nebojíme zverejniť screenshot z tejto platby, lebo údaje sa stali už neplatnými okamžite po použití. A samotná platba prebehla úspešne, bez akéhokoľvek zdržania, akoby to bola normálna karta. Aj v samotnom výpise, nie je žiaden rozdiel.

Websupport platba

Bezkontaktná platba

Užívatelia Android majú s touto aplikáciou spojenú ešte jednu výhodou. Pomocou zabudovaného NFC čipu, môžu svoj telefón použiť aj pre bezkontaktné platby na akomkoľvek terminále. Užívatelia iOS majú zatiaľ smolu, lebo to musí povoliť samotný Apple. Ale je možné, že sa toho čoskoro dočkajú.

Prečítaj si ďalšie články

Lacné lety

Ako na lacné letenky?

Prvé a základné pravidlo je, že sa nemôžete očakávať lacné letenky v termíne v ktorom Vám to vyhovuje, to sa málokedy stane, ale ak chcete lacno cestovať, vy sa musíte prispôsobiť cenám.

Každý môže lietať

Letenky sa dajú ešte lacnejšie

V jednom z minulých článkov sme sa pozreli kde sa dajú vyhľadávať a kde striehnúť na lacné letenky. No keď Vám poviem, že tieto letenky sa dajú zakúpiť ešte lacnejšie, uveríte? I ja som tomu neveril, kým som si to neotestoval.

Železničná preprava

Ako lacnejšie kúpiť lístok na vlak

Raz za čas chodíme na služobnú cestu do Košíc alebo do Prahy. Rozumne a pohodlne sa sem dostať, je okrem auta, ešte vlakom. Ale sami sme boli zhrození, aké ceny pýtajú.

Check

Tipy na kúpu naozaj lacných leteniek

Kupovanie lacných leteniek nie je až taká veda. Zopár tipov sme už zverejnili ako si to uľahčiť. Tentoraz prinášame zopár tipov, ako nakúpiť ešte lacnejšie. Zrazu zistíte, že sa dá cestovať úplne lacno.

Nezabudni o tom povedať aj ostatným

Chýba ti niečo v článku?

Môžeš nám napísať a opýtať sa.  My túto informáciu dodatočne doplníme aj do článku.