Skip to content

Nový dizajn platobných kariet CURVE

CK Knirsch 17. apríla 2022

Približná doba čítania: 3 minúty

Sú už tomu dva roky, čo sme si zaobstarali platobnú kartu CURVE. Tak, ako väčšina platobných kariet, i nami obľúbená karta skončila svoju životnosť. O tom nás mailom informuje aj samotná spoločnosť, že máme očakávať novú kartu a je už na ceste.

Doručenie karty

Aj keď sa jedná o anglickú spoločnosť, v schránke nachádzame po pár dňoch čiernu obálku zaslanú nemeckou poštou. Konkrétne z Frankfurtu. V obálke nájdeš generický sprievodný list spolu s nalepenou plastovou kartou.

Poštová zásielka

Nový dizajn CURVE karty

Prekvapenie sa schováva vo vnútri. Už to nie je fádna a nudná jednofarebná karta, ale v čierno-červeno-bielej farbe. V peňaženke ju už nebudeš hľadať, ale určite vynikne medzi ostatnými. V rovnakom dizajne sa objaví aj v tvojom mobilnom telefóne, napr. v Apple Wallet.

Apple peňaženka
Nový dizajn nájdeš aj v Apple Wallet

Aktivácia novej CURVE karty

Akonáhle ti dôjde karta, ešte nie je aktívna. Stačí postupovať podľa krokov uvedených v sprievodnom liste. Jednoduchšie to ani nejde. V aplikácii zadáš posledné 4 čísla svojej karty a aktivácia je hotová. Starú kartu môžeš zahodiť a používať už len novú.

Nový dizajn Curve
Aktivácia karty
Aktivácia karty je veľmi jednoduchá

Prečo si zaobstarať CURVE kartu?

Karta Curve má viacero výhod a to dokonca už aj v bezplatnej verzii. Okrem toho, že zoskupí všetky existujúce platobné karty, tak budeš šetriť aj na kurze a poplatkoch, keď vycestuješ do krajín, kde neplatí domovská mena. Všetky výhody sme spísali už v predchádzajúcom článku.

Ak si budeš zaobstarávať kartu a zadáš náš odporúčaci kód “D564ZWJN“, tak na tvoje konto bude pripísaných £ 5 a nám takisto. Ak plánuješ vycestovať niekam, kde neplatí euro, určite si túto kartu zaobstaraj.

Nový dizajn Curve

Prečítaj si ďalšie články

Fuel Dump

Ako znížiť cenu letenky viac ako o polovicu?

Nejedná sa o žiaden podvod, len o šikovnosť a znalosť systémov. Je viacero možností ako si môžete znížiť cenu letenky a nemusí vás to stáť nič.

Nyugati station

Ako si vyzdvihnúť cestovné lístky na vlak v Budapešti?

Ak si si kúpil online lístky na maďarských železniciach, napr. do Bratislavy, tak určite vieš, že to máš zatiaľ len rezerváciu a nie plnohodnotné cestovné lístky. Celý proces nákupu sme si opísali v minulej časti.

Atlas

Atlas Obscura: Denný kalendár pre rok 2020

V našej knižnici sa nachádza už kniha Atlas Obscura, z webovej stránky pravidelne čerpáme inšpiráciu a k dokonalosti nám už len chýba kalendár na nasledujúci rok.

Atény map

Do Atén za bagateľ (plánovanie)

Na Facebooku mám iba zopár stránok “lajknutých” a keď už nejakú lajknem a začnem sledovať, tak si dva krát rozmyslím. Nechcem mať na stránke záplavu nepodstatných príspevkov. Takto mám v obľube dva profily zameriavajúce sa na upozorňovanie lacných letov. Takto mi v strede januára 2016 udrela do očí ponuka na lety do Atén za 20€.

Nezabudni o tom povedať aj ostatným

Chýba ti niečo v článku?

Môžeš nám napísať a opýtať sa.  My túto informáciu dodatočne doplníme aj do článku.