Skip to content

Nový dizajn platobných kariet CURVE

CK Knirsch17. apríla 2022

Približná doba čítania: 3 minúty

Sú už tomu dva roky, čo sme si zaobstarali platobnú kartu CURVE. Tak, ako väčšina platobných kariet, i nami obľúbená karta skončila svoju životnosť. O tom nás mailom informuje aj samotná spoločnosť, že máme očakávať novú kartu a je už na ceste.

Doručenie karty

Aj keď sa jedná o anglickú spoločnosť, v schránke nachádzame po pár dňoch čiernu obálku zaslanú nemeckou poštou. Konkrétne z Frankfurtu. V obálke nájdeš generický sprievodný list spolu s nalepenou plastovou kartou.

Poštová zásielka

Nový dizajn CURVE karty

Prekvapenie sa schováva vo vnútri. Už to nie je fádna a nudná jednofarebná karta, ale v čierno-červeno-bielej farbe. V peňaženke ju už nebudeš hľadať, ale určite vynikne medzi ostatnými. V rovnakom dizajne sa objaví aj v tvojom mobilnom telefóne, napr. v Apple Wallet.

Apple peňaženka
Nový dizajn nájdeš aj v Apple Wallet

Aktivácia novej CURVE karty

Akonáhle ti dôjde karta, ešte nie je aktívna. Stačí postupovať podľa krokov uvedených v sprievodnom liste. Jednoduchšie to ani nejde. V aplikácii zadáš posledné 4 čísla svojej karty a aktivácia je hotová. Starú kartu môžeš zahodiť a používať už len novú.

Nový dizajn Curve
Aktivácia karty
Aktivácia karty je veľmi jednoduchá

Prečo si zaobstarať CURVE kartu?

Karta Curve má viacero výhod a to dokonca už aj v bezplatnej verzii. Okrem toho, že zoskupí všetky existujúce platobné karty, tak budeš šetriť aj na kurze a poplatkoch, keď vycestuješ do krajín, kde neplatí domovská mena. Všetky výhody sme spísali už v predchádzajúcom článku.

Ak si budeš zaobstarávať kartu a zadáš náš odporúčaci kód „D564ZWJN„, tak na tvoje konto bude pripísaných £ 5 a nám takisto. Ak plánuješ vycestovať niekam, kde neplatí euro, určite si túto kartu zaobstaraj.

Nový dizajn Curve

Prečítaj si ďalšie články

Refund booking

Refundácia na booking.com. Ako na to?

Pri našich cestách pre ubytovanie najčastejšie využívame služby portálu booking.com. Už to bude zopár stovák nocí, čo nám poskytli prístrešie. Až pri našej poslednej ceste do Macedónska v Skopje sme ostali doslova na ulici.

1000 míst, která musíte vidět, než zemřete

1000 miest, ktoré musíte vidieť, kým zomriete

Na túto knihu sme sa veľmi tešili. Nakoniec z toho bol veľký fail. Ešteže sa dá kniha vrátiť. Však presvedč sa sám.

Atlas Obscura

Atlas Obscura: Najlepšia kniha pre cestovateľov

Už niekoľko krát sme spomínali webovú stránku Atlas Obscura. Je to náš najlepší zdroj pre inšpiráciu a informácie na cieľovú destináciu.

Nick Middleton: Atlas zemí, ktoré neexistujú

Atlas zemí, které neexistují

Určite poznáš neuznaný štát Kosovo. Možno si počul aj o krajinách ako: Palestína, Západná Sahara, Východný Timor, Abcházsko, Južné Osetsko či Severný Cyprus. Všetky majú jednu spoločnú vlastnosť. Nie sú oficiálne uznané ako štáty. A práve aj týmto krajinám sa venuje nasledujúca kniha.

Nezabudni o tom povedať aj ostatným

Chýba ti niečo v článku?

Môžeš nám napísať a opýtať sa.  My túto informáciu dodatočne doplníme aj do článku.