Skip to content

Ako vybaviť víza do Indie?

CK Knirsch 23. augusta 2016

Približná doba čítania: 4 minúty

To, že si zoženieš spiatočnú letenku do Indie za smiešnu cenu, je len jedna z mnohých častí, čo treba pred vycestovaním spraviť. To, aby ťa vôbec pustili do lietadla, potrebuješ aj víza. Síce to, že treba vybaviť víza znie hrozne a veľa papierovačiek, tak v konečnom dôsledku je to “takmer” jednoduché.

Najprv si treba vyhradiť na to čas, doma pri počítači. Žiadosť o indické víza nie je možné podať osobne, ale iba elektronicky. Stačí si vyhľadať cez google “Indické veľvyslanectvo” a vyhľadávač ťa už smeruje takmer až k online formuláru. Ten je obsiahly a aj s našou, nie veľmi dobrou angličtinou sa nám pozastavoval rozum nad určitými formuláciami.

Žiadosť o indické víza

Hlavne treba mať pripravenú naskenovanú (alebo si sprav selfie pomocou mobilného telefónu) fotografiu pasového formátu. To si priprav už vopred do počítača. Bude to vyžadované v poslednom kroku formulára.

Samotné vyplnenie formulára aj s kontrolou nezaberie viac ako ½ hodinu. Následne si treba vybrať termín, kedy podáš osobne víza na veľvyslanectve. Väčšinou neponúka hneď druhý pracovný deň, tak si treba zvoliť ten, čo najviac vyhovuje.

V poslednom kroku, ako toto urobíš, ešte sa ponúkne možnosť stiahnutia celej žiadosti v PDF formáte. Ten si ulož a následne vytlač.

Indické veľvyslanectvo

Kde sa nachádza Indické veľvyslanectvo?

Indické veľvyslanectvo sa nachádza v Bratislave v centre starého mesta na Dunajskej 4. So sebou si treba toho zobrať trochu viac, ako vytlačenú žiadosť:

  • originálny cestovný pas, tak aby platnosť nebola menej ako 6 mesiacov pred koncom platnosti
  • fotografiu pasového formátu (5 x 5cm)
  • vytlačený výpis z účtu, tak aby tam bolo na každý deň strávený v Indii 50,- €
  • vytlačenú spiatočnú letenku
  • doklad o zdravotnom cestovnom poistení (akceptujú aj informáciu, že poistenie máte v rámci svojej kreditnej karty)
  • 53,- € poplatok na turistické víza (ak budeš požadovať iné indické víza, treba si pozrieť cenu na stránke)
tabula_india_velvyslanectvo

Podanie žiadosti

Na samotné veľvyslanectvo sme sa vybrali v utorok na 09:00 hod a radšej prichádzame o 30 minút skôr, nech sa tam veľmi nezdržujeme. Čo z toho, že samotný konzul došiel až ¾ hodinu po termíne a zobral si dnu osobu, čo došla ako štvrtá a navyše tam strávila viac ako pol hodinu. Už aj dokument o indickom jedle ma prestal baviť, keď bežal už tretí krát za sebou na miestnej TV. Až o 10:45 (od 09:00 do 11:00 hod sa podávajú víza) si ma zavolala sekretárka, že víza mám eschválené, ale že musíme ísť ku konzulovi kvôli odtlačkom.

Už sme sa pripravoval na rozhovor, ale konzul si písal s niekým cez mobil smsky a medzitým nás zosnímal kamerou pripojenou k PC a dával nám iba strohé inštrukcie, aké prsty ktorej ruky treba položiť na zosnímanie. To bolo všetko a už sme aj odchádzali. Ešte u sekretárky sme sa informovali, kedy sa môžeme staviť pre víza. Dostali sme informáciu, že väčšinou do 3 pracovných dní, ale mám si skúsiť zavolať poobede.

Ultra rýchle vybavenie indických víz

A naozaj. Po krátkom telefonáte v ktorom nám bolo oznámené že sú indické víza hotové, si ich po ceste z práce vyzdvihujeme vlepené do pasu. Môžeme si odškrtnúť ďalší zo zoznamu!

Indické víza

Prečítaj si ďalšie články

Šetrenie

Ako si ušetriť bezbolestne na letenky?

Chcete vedieť kde berieme na letenky? Sporíme automaticky a ani to peňaženka nepociťuje. Deje sa to všetko automaticky.

Železničná preprava

Ako lacnejšie kúpiť lístok na vlak

Raz za čas chodíme na služobnú cestu do Košíc alebo do Prahy. Rozumne a pohodlne sa sem dostať, je okrem auta, ešte vlakom. Ale sami sme boli zhrození, aké ceny pýtajú.

Platobné karty

Aktivácia Revolut karty

Platobná karta Revolut sa nám mala objaviť v schránke niekedy po 06. júli, ale už po týždni sme v schránke mali zásielku. Zásielka pochádzala z Nemecka a dodanie trvalo presne 7 kalendárnych dní.

Letenka

Letenka za 1,-€? Áno, to je cena aj s poplatkami.

Keď rozprávame o našich cestách a najmä o cenách za ktoré sme kúpili letenky, ľudia len neveriacky krútia hlavou. Stále hovoria, že musia ešte zaplatiť letiskové či palivové poplatky. Ale to už dávno nie je pravda. No nie až tak úplne!

Nezabudni o tom povedať aj ostatným

Chýba ti niečo v článku?

Môžeš nám napísať a opýtať sa.  My túto informáciu dodatočne doplníme aj do článku.

Náš Instagram