Skip to content

Ako vybaviť víza do Indie?

CK Knirsch 23. augusta 2016

Približná doba čítania: 4 minúty

To, že si zoženieš spiatočnú letenku do Indie za smiešnu cenu, je len jedna z mnohých častí, čo treba pred vycestovaním spraviť. To, aby ťa vôbec pustili do lietadla, potrebuješ aj víza. Síce to, že treba vybaviť víza znie hrozne a veľa papierovačiek, tak v konečnom dôsledku je to “takmer” jednoduché.

Najprv si treba vyhradiť na to čas, doma pri počítači. Žiadosť o indické víza nie je možné podať osobne, ale iba elektronicky. Stačí si vyhľadať cez google “Indické veľvyslanectvo” a vyhľadávač ťa už smeruje takmer až k online formuláru. Ten je obsiahly a aj s našou, nie veľmi dobrou angličtinou sa nám pozastavoval rozum nad určitými formuláciami.

Žiadosť o indické víza

Hlavne treba mať pripravenú naskenovanú (alebo si sprav selfie pomocou mobilného telefónu) fotografiu pasového formátu. To si priprav už vopred do počítača. Bude to vyžadované v poslednom kroku formulára.

Samotné vyplnenie formulára aj s kontrolou nezaberie viac ako ½ hodinu. Následne si treba vybrať termín, kedy podáš osobne víza na veľvyslanectve. Väčšinou neponúka hneď druhý pracovný deň, tak si treba zvoliť ten, čo najviac vyhovuje.

V poslednom kroku, ako toto urobíš, ešte sa ponúkne možnosť stiahnutia celej žiadosti v PDF formáte. Ten si ulož a následne vytlač.

Indické veľvyslanectvo

Kde sa nachádza Indické veľvyslanectvo?

Indické veľvyslanectvo sa nachádza v Bratislave v centre starého mesta na Dunajskej 4. So sebou si treba toho zobrať trochu viac, ako vytlačenú žiadosť:

 • originálny cestovný pas, tak aby platnosť nebola menej ako 6 mesiacov pred koncom platnosti
 • fotografiu pasového formátu (5 x 5cm)
 • vytlačený výpis z účtu, tak aby tam bolo na každý deň strávený v Indii 50,- €
 • vytlačenú spiatočnú letenku
 • doklad o zdravotnom cestovnom poistení (akceptujú aj informáciu, že poistenie máte v rámci svojej kreditnej karty)
 • 53,- € poplatok na turistické víza (ak budeš požadovať iné indické víza, treba si pozrieť cenu na stránke)
tabula_india_velvyslanectvo

Podanie žiadosti

Na samotné veľvyslanectvo sme sa vybrali v utorok na 09:00 hod a radšej prichádzame o 30 minút skôr, nech sa tam veľmi nezdržujeme. Čo z toho, že samotný konzul došiel až ¾ hodinu po termíne a zobral si dnu osobu, čo došla ako štvrtá a navyše tam strávila viac ako pol hodinu. Už aj dokument o indickom jedle ma prestal baviť, keď bežal už tretí krát za sebou na miestnej TV. Až o 10:45 (od 09:00 do 11:00 hod sa podávajú víza) si ma zavolala sekretárka, že víza mám eschválené, ale že musíme ísť ku konzulovi kvôli odtlačkom.

Už sme sa pripravoval na rozhovor, ale konzul si písal s niekým cez mobil smsky a medzitým nás zosnímal kamerou pripojenou k PC a dával nám iba strohé inštrukcie, aké prsty ktorej ruky treba položiť na zosnímanie. To bolo všetko a už sme aj odchádzali. Ešte u sekretárky sme sa informovali, kedy sa môžeme staviť pre víza. Dostali sme informáciu, že väčšinou do 3 pracovných dní, ale mám si skúsiť zavolať poobede.

Ultra rýchle vybavenie indických víz

A naozaj. Po krátkom telefonáte v ktorom nám bolo oznámené že sú indické víza hotové, si ich po ceste z práce vyzdvihujeme vlepené do pasu. Môžeme si odškrtnúť ďalší zo zoznamu!

Indické víza

8 Comments

 1. […] Ako vybaviť indické víza […] 2. […] Ako vybaviť indické víza […] 3. […] Ako vybaviť indické víza […] 4. […] Ako vybaviť indické víza […] 5. […] tom ako získať víza do Indie sme už písali v […] 6. […] Ako vybaviť indické víza […] 7. India: 8. deň - slávny Taj Mahal | CK Knirsch dňa 26. októbra 2019 o 10:29

  […] Ako vybaviť indické víza […] 8. […] Ako vybaviť indické víza […]Prečítaj si ďalšie články

Airbnb na iPad

Tajný tip: ušetrite pri ubytovaní cez Airbnb

Keď veľa cestujete a chcete sa či už lacnejšie ubytovať, alebo spoznať pravú kultúru, tak sa v drvivej väčšine ubytujete práve cez portál Airbnb. No niekedy sú poplatky tejto službe za ubytovanie až veľmi vysoké. No my vám poradíme ako sa to dá znížiť.

Batoh Xiaomi na cesty

Vhodná batožina pre WizzAir a RyanAir

Lacné cestovanie je vždy o kompromisoch. To sa týka najmä batožiny, čo nás naučilo na ľahko cestovať. Lenže od minulého roka, tieto rozmery letecké spoločnosti ešte viac skresali a nám neostalo nič iné, len sa pozrieť po vhodnej batožine.

Ako na lacnú dovolenku

Kam na lacnú dovolenku?

Vždy je dilema, kam sa vybrať na dovolenku a aby to taktiež nezruinovalo rodinný rozpočet. Preto okrem lacných leteniek je dobré si vopred zistiť aké sú životné náklady v konkrétnej krajine.

Tipy na lacné letenky

Kde hľadať tipy na veľmi lacné letenky?

Letenka za cenu lístka na MHD, či lístka na vlak? Netreba byť extra géniom ani guru v oblasti vyhľadávania a aj ty si môžeš zakúpiť letenky za smiešnu cenu.

Nezabudni o tom povedať aj ostatným

Chýba ti niečo v článku?

Môžeš nám napísať a opýtať sa.  My túto informáciu dodatočne doplníme aj do článku.