Skip to content

Šialené akcie v roku 2017

CK Knirsch 2. januára 2018

Približná doba čítania: 6 minút

Vidieť kus sveta môže každý a pri tom nemusí mať ani tisíce na účte. To sme zistili pred približne pred dvoma rokmi, keď sme sa trochu tomu začali venovať. Za tieto dva roky sme stihli precestovať viac ako 20 krajín!

Na tieto cesty sme nijako extra nešetrili, dá sa skôr povedať, že takmer vôbec. Vždy sa to dalo utiahnuť z rodinného rozpočtu. Jediná nevýhoda je to, že musíte byť trochu viac flexibilný, alebo sa nebáť tak vyraziť niekam za hranice iba na predĺžený weekend. Nebude vás to stať viac ako weekend na Slovensku. Skôr menej.

Ako vyberáme?

Je to jednoduché. V kalendári si vyznačíme termíny, kedy si vieme od zamestnávateľa zobrať dovolenku (skôr zaškrtáme, čo sa nedá: typicky predvianočné obdobie), kedy sú nejaké prázdniny školo povinného člena a kedy sú sviatky a začíname sledovať letenky. Veľmi sa ani neorientujeme podľa destinácie, ale skôr podľa ceny. Všade sa nájde niečo zaujímavé.

A aby sme neostali iba pri prázdnych rečiach, ponúkame vám TOP šialených akcií za uplynulý rok, ktoré sa dali využiť. A ak nechcete tento rok zmeškať podobné akcie, oplatí sa sledovať nasledovnú stránku, ktorá je aktualizovaná každých 90 sekúnd.

TOP akcie v roku 2017

Ubytovanie ste mohli mať úplne zadarmo vďaka chybám na najznámejších rezervačných portáloch AirBnB a Booking.com. AirBnB dávalo $200 kupón na ubytovanie bez akejkoľvek podmienky minimálnej sumy. Takto ste mohli mať ubytovanie zdarma. Booking.com zas mal zo Silvestra na Nový rok 2017 ubytovanie na jednu noc vo vybraných hoteloch po celom svete za 0,- €. Bohužiaľ sa naozaj jednalo o chybu a administrátori to následne rušili 🙁Kupón na ubytovanie zdarma cez Airbnb

Z Frankfurtu do Dallas-u za 57,- €

Táto akcia sa objavila koncom októbra na Február 2018. Kto nezmeškal, má extra lacný výlet do Ameriky. Súčasťou ceny bola aj odbavená podpalubná batožina. Výslednú cenu ste mohli dosiahnuť kombináciou dvoch jednosmerných leteniek.Error Fare to Dallas

Z Moskvy na hippies pláž v Indii za 80,- €

Po tejto akcii sa zaprášilo tak, že ani my sme ju nestihli zaregistrovať. Priamy let z Moskvy do Indie, kde sa stačí ihneď po prílete vyvaliť na pláž počas dvoch týždňov a užívať si preslávenú indickú kuchyňu. Do Moskvy sa dajú bežne zakúpiť letenky za cenu 60,- €.Error Fare to Goa

Z Európskych miest do USA / Kanady / Centrálnej Ameriky od 88,- €

Tieto letenky sa dostali aj do hlavných správ slovenských televízii. Chybu urobila letecká spoločnosť Air Canada, kedy zabudla započítať palivový príplatok. Najprv ľudia zakúpili letenky, ale finálne potvrdenie nemali. Iba doklad o zaplatení. Po týždni akceptovala letecká spoločnosť väčšinu zakúpených leteniek.Error Fare to AmericaError Fare to America

Z Amsterdamu do Strednej Ameriky od 136,- €

Tentoraz urobila chybu letecká spoločnosť Aeromexico. Na krátky čas boli letenky dostupné v termínoch august 2017 až február 2018. Síce lety aj s jedným prestupom predstavovali viac ako 20 hodín cestovania, ale za tú cenu….Error Fare to Havana

Z Milána do Dominikánskej republiky len za 134,- €

Ak máte niekto rád luxus v exotike, tak mohol letieť do Karibiku len za 134,- €. Síce z Milána, ale to nie je problém, keď tam pravidelne lieta RyanAir z Bratislavy. Jediný háčik bol v tom, že letenky ste museli kúpiť pomocou karty Visa Electron.Error Fare to Carribean

Na Jamajku z Dusseldorfu za 135,- €

Táto akcia bola pre flexibilných ľudí. 4 dni pred plánovaným odletom sa vyskytla táto neodolateľná ponuka. Navyše sa jednalo o priamy let bez zbytočných prestupov.Error Fare to Jamaica

Vyberiete si v roku 2018?

Takýchto ponúk v uplynulom roku bolo dostatok. Stačí sa len rýchlo rozhodnúť. Niekedy je lepšie aj bez rozmýšľania. My takto čakáme na tú svoju aj v tomto roku. Uvidíme čo sa vyskytne. Nie sme síce až taký flexibilný, ale vieme aké obdobie približne môžeme a je dosť veľké.

Ideálne je, ak vystihnete tú správnu letenku, ktorá je platná až o dva mesiace a viac. Zaplatíte iba letenky, ďalší mesiac si môžete zarezervovať ubytovanie na mieste a rodinný rozpočet nebude nárazovo veľmi zaťažený.

Aby sme vám v tom trochu pomohli, pripravili sme pre vás stránku, ktorá zbiera informácie o akciových a chybných letenkách z rôznych zdrojov a uverejňujeme ich na www.placemania.sk/letenky/. Táto stránka neustále kontroluje nami nastavené zdroje a uverejňuje ich. Stačí vám ju mať neustále otvorenú a každých 90 sekúnd sa obnoví. Ak vás táto forma nebaví, môžete si nechať posielať notifikácie na mobil pomocou aplikácie IFTTT o ktorej sme písali dávnejšie. Zdroj na RSS kanál je: https://rss.placemania.sk/public.php?op=rss&id=-1026&key=o1ybjc5a687329944a0.

Prečítaj si ďalšie články

Festival of Lights 2015

Festival svetla

V posledných dňoch, keď som navštívil Berlín sa mi na Facebooku objavila udalosť v tomto meste “12. Festival of Lights”. Po pozitívnej skúsenosti z Bielej Noci v Košiciach a v Bratislave to musí byť v metropole Berlína úchvatná akcia.

iconspeak_water

Cestovanie bez znalosti cudzieho jazyka

Základným jazykom pre cestovanie je predovšetkým angličtina, ale ani s týmto jazykom sa nemusíte všade dorozumieť. Hlavne mimo turistických oblastí. Prípadne nemusíte ani vy ovládať dobre angličtinu. Preto traja kamaráti po nepríjemnom dobrodružstve vo Vietname sa rozhodli vytvoriť cestovateľské tričko IconSpeak.

Maroko

Cenovo dostupná exotika

Cesta za exotikou už nemusí predstavovať náklady približujúce sa tisíckam euro. Dá sa aj lacno. Pozrite si náš plán na leto.

Havária

Skôr vyhrajete v lotérii milióny ako vaše lietadlo havaruje!

Mnohí z nás majú iracionálny strach z lietania. Väčšinou to je spôsobené tým, že majú minimálnu alebo žiadnu kontrolu nad udalosťami vo výške 10km nad zemou. Ale viete že, väčšia šanca je na nehodu je v automobile (1:114) ako na nehodu v lietadle (1:9 821)? Zozbierali sme pre vás viacero takýchto zaujímavosti.

Nezabudni o tom povedať aj ostatným

Chýba ti niečo v článku?

Môžeš nám napísať a opýtať sa.  My túto informáciu dodatočne doplníme aj do článku.