Skip to content

Nadrozmerná kraslica na Hviezdoslavovom námestí

CK Knirsch 28. marca 2018

Približná doba čítania: 3 minúty

V nedeľu bola na Hviezdoslavovom námestí v Bratislave osadená nadrozmerná kraslica, ktorú Staré Mesto dostalo ako dar z Chorvátska. Len neváhajte dlho, kraslica na tomto mieste bude stáť len do 20. apríla.

Easter Egg

Túto veľkú veľkonočnú kraslicu – Kraslicu zo srdca, symbol priateľstva, lásky a radosti veľkej noci daruje Koprivnicko-križevatský kraj a jeho turistické združenie mestu Bratislava a jej obyvateľom a všetkým ľuďom dobrej vôle, ktorí ju navštívia.

Kraslicu namaľovali chorvátski maliari z oblasti Podraviny: Josip Gregurić, Đuro Jaković, Stjepan Pongrac a Zlatko Štrfiček.

Takéto kraslice zo srdca krášlia námestia a galérie v New Yorku, Riverside, Pittsburgu, Miláne, Ferrare, Ríme, Bruseli, Klagenfurte, Grazi, Salzburgu, Viedni, Budapešti, Prahe, Paríži, Marseille, Rige, Berlíne, Konstanzi, Mníchove, Lendave, Olomouci,….

Kraslicu v roku 2010 vo Vatikáne prijal aj svätý otec Benedikt XVI.

Projekt je realizovaný v spolupráci a s podporou chorvátskeho turistického združenia a veľvyslanectva Chorvátskej republiky v Slovenskej republike.

Easter Egg
Hľadajte skryté odkazy

Pri našej návšteve sme si všimli, že turisti a okoloidúci si ju odfotia a maximálne si prečítajú tabuľu, ale bližšie sa na kraslicu nepozrú, pričom skrýva pár prekvapení. Stačí pristúpiť bližšie a skúmať maľby. Do prostredia sú zakompované bratislavské sochy: Čumil, Schöne Náci a Paparazzi. Okrem toho spoznáte aj stavby, ako: Dóm svätého Martina, Bratislavský hrad, Slovenské národné divadlo (dokonca otočené tak, aby ste videli nakreslenú aj reálnu stavbu naraz) a jeden kostol sa nám nepodarilo identifikovať, aj keď bez jednej veže sa nám podobá na Kostol klarisiek. Objavíte toho na kraslici ešte viac?

Easter Egg

Socha Čumil a Schöne Náci

Easter Egg

Socha Čumil a Paparazzi

Easter Egg

Dóm svätého Martina

Easter Egg

Slovenské národné divadlo

Easter Egg

Bratislavský hrad

Easter Egg

Pomôžete identifikovať?

Prečítaj si ďalšie články

Makarónky

Závislosť na makarónkach od Lucette

Tieto “koláčiky” sme dlho nepoznali, až jedného krásneho dňa sme ich museli objaviť v Banskej Štiavnici u Divnej Pani. Keďže nám neskutočne zachutili, podujali sme sa ich nájsť. Na prekvapenie sídlili neďaleko Bratislavy v Bernolákove a to bolo ešte v roku 2014. Zopár krát som ich navštívil kvôli osobnému odberu, ale na potešenie nás všetkých…

Modrý kostolík

Bratislava pre všetkých 2016

Uplynulý weekend sa zas niesol v množstve atrakcií a podujatí, že človek nevedel kam skôr ísť. Dosť veľa múzei malo vstup voľný celý weekend a navyše sa konalo veľké množstvo podujatí.Napr. zdarma jazdy historickou električkou či autobusom, vyhliadková plavba po Dunaji. Rôzne športoviská vrátane plavárni mali vstup zdarma. Proste každý si mohol vybrať to svoje.

Cintorín v Bratislave

Cesta do minulosti

Dnes asi málokto pozná Mikulášsky cintorín a škoda je, že sa naň zabúda. Je to jeden z najstarších a možno aj najkrajších cintorínov v Bratislave. Nájdeš tu oázu pokoja medzi obrovskými stromami a stále si v centre mesta.

Easter Egg

Nadrozmerná kraslica na Hviezdoslavovom námestí

V nedeľu bola na Hviezdoslavovom námestí v Bratislave osadená nadrozmerná kraslica, ktorú Staré Mesto dostalo ako dar z Chorvátska. Len neváhajte dlho, kraslica na tomto mieste bude stáť len do 20. apríla. Túto veľkú veľkonočnú kraslicu – Kraslicu zo srdca, symbol priateľstva, lásky a radosti veľkej noci daruje Koprivnicko-križevatský kraj a jeho turistické združenie mestu…

Nezabudni o tom povedať aj ostatným

Chýba ti niečo v článku?

Môžeš nám napísať a opýtať sa.  My túto informáciu dodatočne doplníme aj do článku.