Skip to content

Opakovaná návšteva hradu Červený kameň

CK Knirsch 31. marca 2016

Približná doba čítania: 3 minúty

Jeden z najkrajších hradov v okolí Bratislavy je nepochybne hrad Červený kameň nachádzajúci sa len pár kilometrov od známeho lyžiarskeho strediska Zochova chata. Určite tu už každý raz bol v rámci školského výletu alebo rodinnej vychádzky. Ale je dôvod sa sem určite vrátiť.

Totiž pre väčšiu atraktivitu múzea tu pravidelne počas leta už niekoľko rokov majú v priestoroch hradu tzv. hrané predstavenia. Väčšinou sa viac menej dotýkajú histórie hradu. Už v minulosti tu bola hraná séria “Ženy z rodu Pálffy”, či “Tajomné tiene”. Navyše atraktivitu umocňuje aj to, že predstavenia sú hrané väčšinou v noci. Prvé predstavenie je väčšinou o 18:00 a posledné až o 22:00 keď je riadna tma vonku a hra “Tajomné tiene” tomu dávajú ten správny nádych.

IMG_3711
Tento rok už múzeum zverejnilo svoj program a tešiť sa môžte, že hrať tu bude aj slovenská herečka Emília Vášáryová a zavedie Vás na stredoveký súdny proces v názve “Slepá spravodlivosť”.

IMG_3720
Múzeum už začalo so scénickými prehliadkami dosť skoro a to na sviatky veľkej noci. Pripravili si slovenskú ľudovú rozprávku “Soľ nad zlato”. Celá hra prebiehala po izbách stálej expozície a tak ste mali možnosť zabaviť svoje ratolesti počas veľkonočných prázdnin. Nečakajte nejaké extra dramatické stvárnenia, väčšinou predstavenia hrajú študenti VŠMU a hodne zapájajú aj návštevníkov do hry.

sol_nad_zlato
Jediná moja kritika je na rezervačný systém samotného múzea. Totiž, keď som tieto podujatia objavil, tak pri príchode sme museli čakať niečo cez 2 hodiny, pretože predchádzajúce vstupy boli úplne vypredané. Nejakú paródiu na rezervačný systém spustili len minulý rok. Prečo paródiu? Pretože, aj keď si rezervujete lístky, musíte si prísť pre lístky 30 minút pred predstavením (nedajú sa vôbec zakúpiť). Navyše na pokladni nemajú o rezerváciach žiaden prehľad. Takže ja som musel pri pokladni ukázať svoju rezerváciu 🙁

IMG_3707

Prečítaj si ďalšie články

Waitov lom

Sandberg a okolie

Mestská štvrť Devínska Nová Ves leží v lone prírody, hneď pod chránenou rezerváciou Devínska Kobyla. Ale nielen táto prírodná rezervácia je tu známa. Perfektná dostupnosť je i na chránenú lokalitu Sandberg, kde chodí množstvo domácich a obyvateľov Bratislavy, len čo je trochu teplejšie. No stačí pokračovať po modrom značenom chodníku ďalej smerom na Devín.

Veselý cintorín

Tour de Romania 2016 (8.diel): Zabávame sa na veselom cintoríne

Uáááá. Čerstvo vypražené rezne s volským okom, domácim syrom, paradajkami, chlebom a slivkovým lekvárom na raňajky! Mali sme síce objednané raňajky, ale toto som si nepredstavoval ani vo sne. Plnohodnotné jedlo a najbližšie 4 hodiny nemusíme vôbec jesť.

Urban Market 2017 (Winter Edition)

Urban Market v Mlynici

Urban Market je jedno z našich obľúbených podujatí tesne pred Vianocami kam radi chodíme doplniť posledné darčeky na Vianoce. Okrem toho býva i v super nekonvenčnom prostredí, vždy na inom mieste. Minulý rok bol napríklad na Fakulte Architektúry či bývalom Leninovom múzeu.

Pieskový kopec

Popod Devínsku kobylu: Výlet pre každého

Sandberg je významným miestom na svetovej úrovni. Určite si o ňom už niekedy počul a možno si ho ešte nestihol navštíviť. Keď budeš pokračovať ďalej po modrej turistickej značke necelých 15 minút, narazíš na ďalšie schované zákutia o ktorých mnohí ani netušia že sa nachádzajú v ich blízkosti.

Nezabudni o tom povedať aj ostatným

Chýba ti niečo v článku?

Môžeš nám napísať a opýtať sa.  My túto informáciu dodatočne doplníme aj do článku.