Skip to content

Opakovaná návšteva hradu Červený kameň

CK Knirsch 31. marca 2016

Približná doba čítania: 3 minúty

Jeden z najkrajších hradov v okolí Bratislavy je nepochybne hrad Červený kameň nachádzajúci sa len pár kilometrov od známeho lyžiarskeho strediska Zochova chata. Určite tu už každý raz bol v rámci školského výletu alebo rodinnej vychádzky. Ale je dôvod sa sem určite vrátiť.

Totiž pre väčšiu atraktivitu múzea tu pravidelne počas leta už niekoľko rokov majú v priestoroch hradu tzv. hrané predstavenia. Väčšinou sa viac menej dotýkajú histórie hradu. Už v minulosti tu bola hraná séria “Ženy z rodu Pálffy”, či “Tajomné tiene”. Navyše atraktivitu umocňuje aj to, že predstavenia sú hrané väčšinou v noci. Prvé predstavenie je väčšinou o 18:00 a posledné až o 22:00 keď je riadna tma vonku a hra “Tajomné tiene” tomu dávajú ten správny nádych.

IMG_3711
Tento rok už múzeum zverejnilo svoj program a tešiť sa môžte, že hrať tu bude aj slovenská herečka Emília Vášáryová a zavedie Vás na stredoveký súdny proces v názve “Slepá spravodlivosť”.

IMG_3720
Múzeum už začalo so scénickými prehliadkami dosť skoro a to na sviatky veľkej noci. Pripravili si slovenskú ľudovú rozprávku “Soľ nad zlato”. Celá hra prebiehala po izbách stálej expozície a tak ste mali možnosť zabaviť svoje ratolesti počas veľkonočných prázdnin. Nečakajte nejaké extra dramatické stvárnenia, väčšinou predstavenia hrajú študenti VŠMU a hodne zapájajú aj návštevníkov do hry.

sol_nad_zlato
Jediná moja kritika je na rezervačný systém samotného múzea. Totiž, keď som tieto podujatia objavil, tak pri príchode sme museli čakať niečo cez 2 hodiny, pretože predchádzajúce vstupy boli úplne vypredané. Nejakú paródiu na rezervačný systém spustili len minulý rok. Prečo paródiu? Pretože, aj keď si rezervujete lístky, musíte si prísť pre lístky 30 minút pred predstavením (nedajú sa vôbec zakúpiť). Navyše na pokladni nemajú o rezerváciach žiaden prehľad. Takže ja som musel pri pokladni ukázať svoju rezerváciu 🙁

IMG_3707

Prečítaj si ďalšie články

Schnitzel Figlmuller

Do Viedne na Schnitzel veľký ako Ruské koleso v Práteri

Keď zadáš do Google “wiener schnitzell” s veľkou pravdepodobnosťou na prvých miestach bude figurovať reštaurácia Figlmüller. Už pri minulej návšteve sme sa pokúšali sem dostať, ale nepochodili sme. Až teraz!

Kamenné obydlia

Neznáme atrakcie regiónu Hont

Donedávna sme vôbec nepočuli o regióne Hont. V niektorých turistických sprievodcoch sa spomína ako Poiplie. V súčasnosti je slovenský Hont súčasťou Nitrianskeho a Banskobystrického kraja. A keďže dovolenkujeme v Santovke, kde okrem kúpaliska nič iné nie je, rozhodli sme sa viac preskúmať tento región. Môžeš sa nechať inšpirovať.

Noc muzei 2016

Noc múzeí 2016

Táto celoeurópska akcia sa koná iba raz do roka a už minimálne ¼ roka vopred sa pre istotu usídľuje v kalendári. Pre Bratislavu tohtoročný program bol síce bohatý, ale nie až tak ako minulý rok. Navyše tentoraz nebolo plánom pochodiť 14 múzeí ale vytipovali sme si ich iba pár.

Julské Alpy

Cez weekend v Julských Alpách

Program na weekend bol jasný: smer Rakúske Alpy na brehu Salzy. Lenže na celý weekend hlásili škaredé počasie a vysoký stav vodnej hladiny a tesne pred odchodom z lodenice Vodáckeho centra sa dozvedáme nový cieľ: Soča v Slovinských Alpách.

Nezabudni o tom povedať aj ostatným

Chýba ti niečo v článku?

Môžeš nám napísať a opýtať sa.  My túto informáciu dodatočne doplníme aj do článku.