Skip to content

Jazero medúz

Izolované miesto na potápanie, ktoré sa hemží neškodnými medúzami.

Približná doba čítania: 2 minúty

V malom slanom jazere vo východnom Palau žije milión zlatých medúz, ktorých chápadlá sú príliš slabé na to, aby ublížili potápačom. Pred asi 12 000 rokmi sem voda z Tichého oceánu priniesla medúzy, avšak ich prirodzených nepriateľov už nie. Výsledkom bolo, že sa tu medúzy množili bez akýchkoľvek prekážok.

Jediným nepriateľom tunajších medúz sú sasanky, ktoré číhajú v hlbinách jazera pripravené medúzy zjesť. Každodenná migrácia medúz za slnkom ich udržuje v bezpečí a dostatočne živené. 14 hodín denne trávia pojedaním planktónu a potom sa vydávajú za slnkom z východu na západ jazera.

Jellyfish Lake

Šnorchlovanie na jazere je možné, pretože chápadla medúz sú príliš slabé, než aby človeku ublížili. Jediné nebezpečie sa nachádza na dne jazera v hĺbke 15 metrov, kde je kvôli veľkému množstvu sasaniek vo vode vysoký obsah fosfátu, ktoré by mohli viesť k fatálnemu poleptaniu kože. Hĺbkové potápanie je tu preto zakázané.

Ostrov Eil Malk, známy taktiež ako Mecherchar, leží na juhu Palau. Na Palau lieta pravidelná linka z Guamu. Jazero leží asi 10 minút peši od prístavu. Nepoužívaj opaľovací krém, pretože by si ním jazero znečistil.

Jellyfish Lake

Palau ponúka ďalšie miesta

Nenašli sme žiadne ďalšie súvisiace miesta

Jazero medúz

Palau - Krátke info

Miestny názov: Belau
Hlavné mesto: Ngerulmud
Úradné jazyky: palaučina, angličtina
Štátne zriadenie: pridružený štát USA
Dátum vzniku: 1. októbra 1994
Rozloha: 465 km²
Časové pásmo: UTC +9:00
Mena: americký dolár
Kód meny: USD
Kurz (za 1 € dostaneš): ERROR USD
Medzinárodný kód krajiny: PW
Internetová doména: .pw
Predvoľba telefónneho čísla: +680