Skip to content

Teraz tréning, v lete už len zážitky….

CK Knirsch 25. januára 2018

Približná doba čítania: 5 minút

{
“@context”: “http://schema.org”,
“@type”: “Course”,
“provider”: {
“@type”: “Organization”,
“name”: “Vodácke centrum”,
“sameAs”: “https://www.vodackecentrum.sk”
},
“name”: “Kurz kajakovania a eskimáckeho obratu”,
“description”: “Naučíme každého základy na kajaku”,
“hasCourseInstance”: {
“@type”: “CourseInstance”,
“name”: “Kurz kajakovania a eskimáckeho obratu”,
“performer”: [“Tomáš Lukačovič”],
“courseMode”: [“part-time”],
“image”: [“https://placemania.sk/wp-content/uploads/2018/01/trening_vbazene_08.jpg”],
“endDate”: “31-03-2018”,
“startDate”: “01-01-2018”,
“location”: {
“@type”: “Place”,
“name”: “FTVŠ UK”,
“address”: {
“@type”: “PostalAddress”,
“addressLocality”: “Bratislava”
}
},
“description”: “Naučíme každého základy na kajaku”,
“offers”: {
“@type”: “Offer”,
“price”: “30”,
“priceCurrency”: “EUR”,
“validFrom”: “01-01-2018”,
“availability”: “01-01-2018”,
“url”: “https://www.vodackecentrum.sk/kajak-bazen/”
}
}
}

Možno ste si všimli, že najmä cez leto vyrážame s klubom “Vodácke centrum” na rôzne akcie v rámci Európy, alebo len tu v Bratislave na Dunaj. V drvivej väčšine sa jedná o vodácke akcie. Ak chcete aj vy takéto niečo zažiť, ale máte z vody strach, alebo len rešpekt pred ňou, čítajte ďalej.

Trénujte v zime v teplom bazéne

Každoročne v zimných mesiacoch, je prenajatý bazén na Fakulte telesnej výchovy a športu v Bratislave minimálne raz do týždňa na jednu hodinu vo večerných hodinách. Tento rok sa to dokonca podarilo vybaviť na 2x do týždňa. V bazéne sa hlavne vyučuje eskimácky obrat, ale ak máte iné požiadavky žiaden problém. Ani keď ste v živote nesedeli v kajaku, tu sa to môžete naučiť pod dohľadom inštruktora, ktorý je hneď vedľa vás. Dokonca sa ani hlbokej vody nemusíte báť, lebo je tak po prsia.Bazén Bratislava

Naozaj individuálny prístup

Tu to platí dvojnásobne. Každý inštruktor má na starosti jedného žiaka v kajaku, ktorému odovzdáva drahocenné skúsenosti, radí mu ako správne sedieť v kajaku, držať pádlo,… A nakoniec naučia aj ten eskimácky obrat. Nemusíte sa vôbec báť keď budete dole hlavou a kajak hore dnom. Inštruktor vás neustále sleduje a v prípade potreby vás otočí do správnej polohy.

Bazén Bratislava

Nevysvetľuj, a podaj mi už to pádlo

FTVŠ UK

A nejde to…. Pomôž mi teraz radšej hore…

Cez leto skúsenosti využijete

Takýto tréning je dobrý, keď v lete chcete niekam vyraziť na vodu. No nie na obyčajný splav po Dunaji, ale napríklad sa ísť plaviť kanálmi Benátok, alebo obehať opustené ostrovy a nedostupné pobrežia Chorvátska. Síce v morskom kajaku sa eskimácky obrat robí ťažšie, ale je možné, že sa vám podarí po zaškolení teraz v zimných mesiacoch. Alebo nebudete už musieť chodiť na kanojke, ale vyrazíte na niečom rýchlejšom a šikovnejšom. Taká dovolenka na kajaku v Chorvátsku je úplne iná, ako keď ležíte na pláži.

Bazén v Bratislave

Po niekoľkých pokusoch to ide jednoduchšie

Bazén

Už to zvládam konečne aj sám. Ale inštruktor ma aj tak neustále pozoruje, či sa neutopím

Nezaberie to veľa času

Hodinka raz do týždňa nie je veľa. A namiesto večerného filmu sa vyberte na tréning zažiť niečo nové. Každý pondelok o 20:00 a v stredu o 20:30 do konca marca. Privítajú aj deti, ale radšej si overte dostupný termín a počet miest. Aj ten je limitovaný, aby ste sa s kajakmi aj vedeli hýbať v tom bazéne. Tak čo, idete do toho? Stačí sa len nahlásiť. Hádam vás presvedčí ešte spomalené video účastníčky, ako to zvládla k záveru prvej hodiny a naša fotogaléria.

Prečítaj si ďalšie články

6 kúzelných bielych myší v Eurovea

Hľadanie bielych myší v Eurovea

Pred weekendové počasie nám zmarilo plány a aj akcia Festival svetla bola posunutá. Rozmýšľali sme aký náhradný program zvolíme. Doma sedieť a nič nerobiť sa nám vôbec nechcelo. Voľba padla na hru, ktorú sme len nedávno objavili a je dostupná komukoľvek v akýkoľvek čas a úplne zadarmo. Nájsť 6 kúzelných bielych myší v Eurovea.

Jar v Bratislave

Zaujímavé jarné akcie v Bratislave

Pomaly nám končí temné obdobie zimy a už sa tešíme, že sa posunie čas na letný a bude viac svetla. Kalendár si pomaly zapĺňame akciami, ktoré by sme radi navštívili. A že je toho neúrekom. V jarných mesiacoch je v Bratislave veľa zaujímavých akcií. Však sa pozrite na ne.

Acherontia Atropos

Mikroskopický svet v nadživotnej veľkosti

Minulý weekend sa konala akcia “Noc múzeí a galérií” a kto chcel naozaj si v rámci Bratislavy mohol nájsť extra zaujímavý program. Zabavila nás výroba cukrových homolí v Kunsthalle, vynikajúca hra na hrade Devín, či praktické ukážky z každého odvetia v Umelke, ktorú usporiadal Geothe Institut. Na úplnom konci nášho putovania múzeami nás ale milo…

Noc múzeí a galérií 2019

Noc múzeí a galérií 2019

Toto podujatie má už niekoľko rokov v našom kalendári stále miesto. Aj keď sme už videli takmer všetky múzeá a galérie za tých pár rokov, vždy sa nájde niečo nové. Prípadne je neopakovateľný program. Tento rok to bolo trochu slabšie na program, ale vynahradili nám to nové miesta o ktorých sme ani netušili.

Nezabudni o tom povedať aj ostatným

Chýba ti niečo v článku?

Môžeš nám napísať a opýtať sa.  My túto informáciu dodatočne doplníme aj do článku.