Skip to content

Cestovanie bez znalosti cudzieho jazyka

CK Knirsch 15. apríla 2016

Približná doba čítania: 2 minúty

Základným jazykom pre cestovanie je predovšetkým angličtina, ale ani s týmto jazykom sa nemusíte všade dorozumieť. Hlavne mimo turistických oblastí. Prípadne nemusíte ani vy ovládať dobre angličtinu. Preto traja kamaráti po nepríjemnom dobrodružstve vo Vietname sa rozhodli vytvoriť cestovateľské tričko IconSpeak.

Je to užitočné tričko s potlačou, na ktorej nádjete 40 univerzálnych ikoniek pre základné dorozumenie. Prípadne kombináciou viacerých sa už aj, dá sa povedať, dohovoríte. Tričko sa zatiaľ u nás nedá kúpiť a zaplatiť aj s dopravným $39 sa mi zdá trochu prehnané. Stačí približne hodinka s google a grafickým editorom a môžete si aj vy takéto tričko vytvoriť. Tých ikon je na internete dosť a prípadne po osobných skúsenostiach si môžete tričko o ikony prispôsobiť.

Osobne som sa nechal inšpirovať oficiálnym tričkom a vyskladal si to. A potlač aj s tričkom u nás vyjde približne na 15,- €

Icon Speak

Prečítaj si ďalšie články

Strahov praha

Kam vycestovať? TOP zaujímavé miesta na dosah (01)

V mape máme poznačených niekoľko miest, ktoré by sme v budúcnosti chceli navštíviť. Miesta nám pribúdajú rýchlejšie ako ich stíhame navštíviť a preto sa radšej v pravidelných článkoch s nimi podelíme. Nie sú to práve turistický známe miesta.

Low Cost Travelling

Kam lacno do Európy na predĺžený weekend

Určite nám mnohí dajú za pravdu, že weekend alebo dovolenka na Slovensku je drahá. Na vlastnej koži sme si to niekoľko krát otestoval a služby tiež nestoja za reč. Prečo sa nepoobzerať niekam inam?

Budapest

Do podzemia mesta Budapešť

Čo ostáva ukryté návštevníkom maďarskej metropoly, sú podzemné miesta. Budapešť je známa svojimi termálnymi prameňami a ľudia tak navštevujú najmä kúpele a už ich nezaujíma odkiaľ vyvierajú.

Múzeum

Virtuálne za kultúrou po svete

Cestovanie teraz na určitý čas ustalo, ale v dobe rýchleho internetu môžeš navštíviť veľa miest aspoň virtuálne. Napríklad múzea. Dokonca aj tie, kam sa možno v živote nedostaneš. Využi svoj čas a nahliadni do niektorých svetových múzeí, alebo aj takých, čo máš tu hneď za rohom.

Nezabudni o tom povedať aj ostatným

Chýba ti niečo v článku?

Môžeš nám napísať a opýtať sa.  My túto informáciu dodatočne doplníme aj do článku.