Skip to content

Exoti v centre mesta

CK Knirsch 9. júla 2016

Približná doba čítania: 4 minúty

Takto nás vnímali ľudia keď sme na kolobežkách v piatok podvečer vtrhli do centra mesta. A neboli to typické kolobežky, aké poznáte s plastovými kolieskami, ale veľké, ktorým veľa nechýbalo a boli by z nich bicykle.

Tieto kolobežky sme si požičali vo Vodáckom Centre v Karloveskej zátoke odkiaľ sme i vyrážali. Do samotného centra starého mesta to je necelých 5km.

Kolobežky
Po nábreží Dunaja, je cesta pohodlná na novo zreknštruovanom povrchu a aj s vyznačenou cyklotrasou. Takto sa o chvíľu objavíte pod Mostom SNP. Odporúčam sledovať i okolie, pretože veľa ľudí ani nevie, že práve tu sa nachádza Bratislavský poludník.

Bratislavský poludník je poludník prechádzajúci severovýchodnou vežou Bratislavského hradu. Názov Bratislavský poludník zaviedol Samuel Mikovíny v roku 1733 (v tom čase bola Bratislava hlavným mestom Kráľovského Uhorska).

Mikovíny ho používal ako východiskový poludník vo svojich mapách. Dnes sa na pamiatku poludníka na jeho mieste nachádza pamätník, ktorý bol položený v roku 1997, k 250. výročiu úmrtia Mikovínyho (hoci 250. výročie bolo až v roku 2000).
Jeho zemepisná dĺžka je dnes približne 17 stupňov a 6 minút východnej z.d.

Zdroj: Wikipédia

Kolobežky
Odtiaľto sme pokračovali popod Dóm svätého Martina na nami overené miesto do Minerva Burger. Škoda, že v tomto podniku nie sú zvyknutí a uspôsobení na väčšiu skupinu ako 4 osoby. Stoly sú tesne na sebe a mali sme trochu problém kde oprieť kolobežky a byť tak aby sme mohli mať pri sebe aj kočík. Nakoniec sme to nejako dali, aj keď obsluha veľmi nadšená nebola.

Kolobežky
Po “extra” zdravej večeri, sme sa ešte chvíľu túlali mestom za zákuskom v podobe zmrzliny v cukrárni Luculus. Už aj sem dorazil výmysel z Čiech, podávať zmrzlinu v skalickom trdelníku. No boli sme dosť sýty, tak sme si radšej dali klasiku.

Kolobežky
Kolobežky
Už nočnou vychádzkou cez Michalskú bránu sme si obzreli “exotov” v meste, tak ako si aj oni nás obzerali na divných dopravných prostriedkoch. Odtiaľto sme sa spustili dole kopcom po Námestí SNP, po Štúrovej až na Vajanského nábrežie, kde sme stihli dokonca zočiť aj električku z Petržalky, ktorú slávnostne dnes akurát spustili. Nočná jazda popri Dunaji mala svoje čaro a cesta bola dostatočne osvetlená. Po pár minútach jazdy sme už zaparkovali naše tátoše vo Vodáckom centre. Takúto jazdu po centre mesta si treba vyskúšať. Je to šikovnejšie ako bicykel. A cena je tiež prijateľná. Na 3 a viac hodín za zapožičanie dáte len 6€.

Kolobežky
Nech sa páči kontakt: Vodácke Centrum

Prečítaj si ďalšie články

Lake Ursu

Tour de Romania 2016 (6.diel): Mŕtve more Rumunska

Spíme ako v bavlnke a nechce sa nám vôbec vyliezť z pelechov. Však denno denne máme nejaký presun spojený s návštevou nejakej zaujímavosti. Nakoniec sa vykopeme z postelí a domáci akonáhle nás zbadajú už nám ponúkajú kávu. Asi dosť zle vyzeráme. Ranná dávka kofeínu blahodárne pôsobí na náš organizmus a zanedlho už vyberáme oblečenie v…

Bokodi tó

Z Bratislavy do Budapešti cez Bora Bora

Jedným zo skrytých pokladov Maďarska je rybárske jazero Bokodi (v maďarčine Bokodi tó). Nachádza sa na úpäti pohoria Vértes, neďaleko obce Oroszlány (stačí, že cestou do Budapešti po diaľnici M1 z Bratislavy pred Tatabánya zídete z diaľnice smerom na juh), na brehu ktorej sa nachádza tzv. plávajúca dedina, ktorá udivuje svet. Breh umelého chladiaceho jazera…

Korytňačka v akváriu

Dom morí: Za exotikou do Viedne

Dom morí alias Haus des Meeres je najväčšie morské akvárium v Rakúsku. To sa nachádza vo Viedni neďaleko známeho trhu Naschmarkt. A voľný deň v týždni je ideálny čas na návštevu tejto exotiky.

Kaviareň New York v Budapešti

Kaviarne v Budapešti patria medzi tie najkrajšie na svete

V Budapešti máme v pláne navštíviť minimálne najkrajšiu kaviareň na svete. Aj keď New York Café je vychýrená, tak je tu ešte viacero kaviarní, ktoré jej môžu smelo konkurovať.

Nezabudni o tom povedať aj ostatným

Chýba ti niečo v článku?

Môžeš nám napísať a opýtať sa.  My túto informáciu dodatočne doplníme aj do článku.