Skip to content

Super rok 2016

CK Knirsch 27. októbra 2016

Približná doba čítania: 8 minút

Navštívených 14 krajín, precestovaných viac ako 75.000km s neskutočným množstvom zážitkov a so super ľuďmi! Tento rok, len tak nezabudneme. Poďte sa pozrieť čo všetko sme zažili.

Začiatkom roka som objavil, že sa dá cestovať aj ultra lacno. Po úvodnom naštudovaní potrebných informácií som bez váhania zakúpil letenky do Atén na február.

Na štadióne v aténach

Škoda len, že som nepozeral dôkladnejšie a letenku naspäť domov som nekúpil na termín o dva dni neskôr. Mohol som kúpiť nadväzujúci let na ostrov Santorini len za 9,-€! Napriek tomu, boli Atény vo februári úžasné.

námestie Monastiraki
námestie Monastiraki

Ani nie dva mesiace nato sme vyrazili opačným smerom, do Londýna. Už ani neviem aká akcia to bola, len viem že -20,-€ na letenku a rozhodovali sme sa medzi Barcelonou, Trapani, Madridom a Londýnom. Jedine, sme sa obávali povestného londýnskeho počasia, ktoré bolo nakoniec stále slnečné. Londýn je síce drahý, ale je veľa vecí, ktoré sa dajú absolvovať úplne zadarmo.

Londýn 2016

Ledva sa vrátime z Londýna a ja už prebaľujem veci na weekend do Benátok.

ostrov Burano

To už plánuejm dovolenku na leto. Po spoločnej porade padá voľba na Istanbul, pozrieť jeden z nádherných divov: Hagia Sofia a okúpať sa na Princových ostrovoch. Kupujem teda letenky z Budapešti, autobusové lístky na bus so StudentAgency a bookovanie ubytovania. Zmenu termínu zo strany leteckej spoločnosti a výbuch bomby na letisku mesiac pred odletom sme ešte predýchali, ale už nie prevrat týždeň pred odletom.

O štátnom prevrate som sa dozvedel na weekendovom tripe s Vodáckym centrom v Chorvátsku.

Pinzeci

Po návrate, zavrhujeme teda stráviť dovolenku v Istanbule a narýchlo plánujem náhradný plán. Nakoniec v štýle Balkán Tour 2015 absolvujeme Tour de Romania 2016 aj so zástavkou na Ukrajine. O Rumunsku sme veľa nevedeli, ale o to viac nás táto krajina v dobrom prekvapila. Sem odporúčam ísť každému a vykašľať sa na klasické Chorvátsko či Bulharsko. Pred týmto tripom sme aspoň využili už zakúpené lístky na autobus do Budapešti.

Szabadság híd
Zábava

Začiatkom septembra ešte absolvujem služobnú cestu do Berlína na najväčšiu výstavu elektroniky v Európe: IFA 2016, kde po večeroch stíham pozrieť mesto.

Berlin Cathedral
Berlínska katedrála patrí medzi najkrajšie nemecké pamiatky

To už mesiac sa mi v schránke povaľuje nepotvrdená letenka do Indie, ktorú som v rámci šialenej ERROR akcie zakúpil, za 168,- € s odletom z Paríža. Tú mi nakoniec potvrdzujú a tak absolvujem asi životný výlet do krajiny, ktorá sa mi zdala cenovo nedostupná.

Svitanie vo Varanasi

V pláne bolo ešte Thajsko na Vianoce a Silvestra, ale to by bol príliš veľký zázrak, keby spiatočné letenky zakúpené za 50,- € potvrdili!

Výlety sa dajú absolvovať aj doma

I doma na Slovensku sa dá absolvovať množstvo výletov, prípadne aj v meste. Chce to len chuť a prekonať lenivosť. Dokonca veľa je ich aj zadarmo!

Síce nie som nejako zaťažený na zimné športy, ale skúsili ste sa napríklad kolobežkovať v zime?

Kolobežkovanie v snehu

Na jar, čo tento rok už bolo koncom februára sa zas stačilo vybrať do lesa a urobiť niečo pre svoje zdravie. Napr. urobiť si zásobu medvedieho cesnaku na celý rok. Na trhu a v obchodoch predávajú viazaničku za 2,- €, a v lese je toho neúrekom.

Zber medvedieho cesnaku

Na veľa akcií narazíte na Facebook-u. Doma s vankúšmi sa nepobijete, ale čo tak to skúsiť pred SND? Alebo ste príliš hladní a máte radi burgre? Skúsili ste si už vydražiť večeru a koľko ste ochotní za ňu dať? Ak na toto nie ste, tak pravidelne sa týka Dobrý Trh alebo GurmánFest. Takýchto podujatí s jedlom je neúrekom, len treba hľadať.

Pillow Fight Day

Jednou z neodmysliteľných akcií, ktorú už každoročne zaraďujem do kalendára je Noc múzeí. Je to celoeurópska akcia, takže môžete vyraziť kamkoľvek kde sú múzea. V túto noc ich máte zadarmo. V Bratislave už múzea otvárajú ráno o 09:00 a posledné zavierajú o pol noci. Skúste to. Vy budete radi prípadne aj deti a na ten deň nezabudnete. Hlavne keď naozaj vyrazíte už ráno a vrátite sa domov až po polnoci.

Berlinka

Nemusíte ostávať len v rodnom meste. Urobte si predĺžený weekend kdekoľvek. My sme sa rozhodli, len tak ísť na kávu do Banskej Štiavnice do Divnej Pani. A stojí to za to!

Kaviareň Divná Pani

Alebo radšej športovanie? Napr. lezenie tzv. ferrata tu v susednom Rakúsku neďaleko Viedne je naozaj pre každého, aj pre malé deti. My už sme ich niekoľko absolvovali, tak sme sa tentoraz poskytli ako testovacie figuríny pre nových inštruktorov Jairo Outdoor.

ferrata
Posádka v plnej poľnej na štýl filmu Armageddon

A ak Vám je v lete príliš horúco, nemusíte chodiť na preplnené jazerá či kúpaliska. Už ste splavili veľký či malý Dunaj? Prípadne sa nechali vo veľkom Dunaji len tak unášať prúdom. Tohto strachu vás určite zbavia vo Vodáckom centre.

Splav na morskom kajaku

A aj keď leto končí, stále je dosť akcií. Prvý ročník niekoľkodňový Festival svetla bol úchvatný, tak ako aj premiéra JBL Jump Fest v Košiciach.

Festival Svetla 2016
Prešporskí duchovia na hradbách

A nakoniec pred Vianocami zas bude toho neúrekom. Určite sa budú opakovať akcie z minulého roka, ale budú aj nejaké nové. Ak sa budete chcieť pridať, sledujte nás na našom Facebookovom profile.

Čo prinesie budúci rok?

Neviem či v takomto množstve zas výlety, ale v pláne určite sú. Do zahraničia možno skúsime znova Istanbul. To bude záležať od situácie v krajine. Od začiatku roka 2017, začína RyanAir lietať do Eilatu v Izraeli priamo z Bratislavy. To sa zdá ako dobrý nápad, ísť sa pozrieť do Jeruzalema či okúpať sa v Mŕtvom mori, kým nám úplne nezmizne.

Alebo ešte tak do Marakéša v Maroku. Pozrieť africký kontinent a hlavne ich povestné trhy. To budem musieť vyskladať nejakú letenku, lebo na priamo nie sú sem lety. Je to buď cez Miláno, Barcelonu či Madrid. Pri troche šikovnosti sa to dá vyskladať do 57,-€ za spiatočnú letenku.

Každopádne ďakujem, každému ktorý mal s nami tú česť absolvovať akýkoľvek výlet či akciu tento rok s nami. Dúfam, že tak, ako pre nás to bolo nezabudnuteľné tak aj pre Vás.

A veľká vďaka rodine, že je ochotná tieto moje bláznivé akcie so mnou absolvovať.

Prečítaj si ďalšie články

Seychelles

Ako som kúpil spiatočné letenky do Indie za 168€

Na mobile mi pristálo upozornenie na chybne nacenené letenky do Indie za 168€. Sa mi to zdalo ako zlý sen, za tú cenu to nemôže byť pravda, však bežne stoja okolo 500€. Pre istotu som hneď sadol za počítač a pozeral mnou overené stránky. Pomaly sa tým plnili špecializované stránky a vedel som, že veľa…

Saal Digital

Fotoobraz zadarmo!

Na Facebook-u na nás vyskočil navrhovaný príspevok na otestovanie fotoobrazu výmenou za recenziu. Fotiek z ciest sa nám v počítači povaľuje neúrekom, tak prečo to nevyskúšať.

1000 míst, která musíte vidět, než zemřete

1000 miest, ktoré musíte vidieť, kým zomriete

Na túto knihu sme sa veľmi tešili. Nakoniec z toho bol veľký fail. Ešteže sa dá kniha vrátiť. Však presvedč sa sám.

Phuket Thajsko

Vianoce a Silvester v Thajsku za 51€

Nie, to nie je sranda. Takáto chyba sa vyskytla doobeda na stránkach BravoFly na let z Zürich na Phuket v termíne 17.12.2016 – 02.01.2017. Tak skúšam šťastie a objednávam.

Nezabudni o tom povedať aj ostatným

Chýba ti niečo v článku?

Môžeš nám napísať a opýtať sa.  My túto informáciu dodatočne doplníme aj do článku.