Skip to content

Neviete aký darček na Vianoce? Doprajte si fotoknihu s výraznou zľavou.

CK Knirsch 22. novembra 2017

Približná doba čítania: 4 minúty

Nie, nejdeme nadviazať na prebiehajúcu TV reklamu od CEWE fotokniha. Túto firmu sme už opustili, keď sme dostali možnosť otestovať fotoknihu v rámci promo akcie od Saal Digital.

Výrazná zľava

Promo z roku 2016 na 1200 Kč voucher už neplatí, ale je nový. Síce “len” na 900 Kč, ale aj tak je to dosť. Stačí vyplniť formulár a počkať si na odpoveď. Tá väčšinou dôjde do 30 minút aj s kódom a nič vám nebráni ho využiť. Žiadna ďalšia podmienka tu nie je. Ak si správne zvolíte formát knihy a počet strán, tak môžete mať knihu doma aj s poštovným úplne zadarmo.Saal Digital

Vyberáme fotky

Každý máte za uplynulý rok, nespočetné množstvo fotiek. Prípadne sa stačí pozrieť do telefónu. Dnešné modely zvládajú dostatočnú kvalitu aj na tlač. A ak by náhodou kvalita nepostačovala, môžete skúsiť zväčšenie fotiek pomocou fraktálov. My sme zatiaľ nazbierali za rok, niečo cez 8.000 ks fotografií a tak sme si povedali, že super darček by bola fotokniha z nášho putovania Marokom.

Fotokniha Saal

Príprava knihy nám trvala približne 3 mesiace. Radšej si ju pripravte vopred, lebo na využitie kupónu máte len 14 dní.

Nakoniec z toho vyšla takmer 100 stránková kniha. Vybrať z 2.900,- fotografií len tie pravé zožerie veľa času, ale výsledok určite bude stáť za to. Pri tomto objeme sme sa dostali na cenu 2624,- Kč, ale s 900,- Kč voucherom to bude len necelých 70,- €. Keď sme si porovnávali cenu s konkurenciu, tak by sme zaplatili minimálne raz toľko.

Rýchla alternatíva

Keď potrebujete rýchlo, lacno vytlačiť pár fotiek (24ks) a mať ich nejako zviazané, skúste sa pozrieť po firme ZNO. Tá ponúka počas celého roka tiež rôzne akcie. Momentálne prebieha akcia na fotoknihu zadarmo, ak si ju vytvoríte a objednáte prostredníctvom ich aplikácie (iOS a Android). Platíte iba dopravu, čo je $ 7,-. Aplikácia je veľmi jednoduchá a neobsahuje žiadne pokročilé úpravy. Maximálne si zvolíte nadpis, farbu a rozloženie jednotlivých fotografií. Preto sme si radšej fotky pripravili na počítači a tie si nahrali do telefónu z ktorého sme potom uskutočnili objednávku.

ZNO je síce firma so sídlom v USA, ale primárna tlač prebieha v Číne. Odtiaľ vám dôjde aj samotný balík. Našťastie poštovné nie je také vysoké a platiť môžete kartou alebo cez PayPal účet. Knihu sme už v minulosti objednávali a za danú sumu maximálna spokojnosť. Je to trochu iná kniha. Je tlačená na tvrdom kartónovom papieri. Asi takom, ako kedysi vychádzala populárna kniha “Môj macík”.

Kniha Môj macík

Pamätáte si ešte túto knihu?

Prečítaj si ďalšie články

Pirosmani's Samovar

Jediná gruzínska reštaurácia v Bratislave

V Bratislave sa nachádza množstvo ázijských reštaurácii, ale nevieme vôbec o žiadnych reštaurácii z oblasti Kaukazu. Maximálne vieš zohnať pár kúskov potravín v špecializovaných obchodoch a tým to končí. Donedávna existovala reštaurácia Nobile na Hviezdoslavovom námestí, ale kvalita jedál, bola…. No nie vyslovene zlá, ale neautentická. Tá však už neexistuje.

Cestovanie s káblami

Univezálne a nezničiteľné káble na cesty

Káble na príslušnú elektroniku tvoria neoddeliteľnú súčasť našej príručnej batožiny. A že máme občas slušnú spotrebu. Buď ich stratíme, zabudneme alebo zničíme. Tentoraz nám dorazili veľmi zaujímave káble a riešia veľa z našich potrieb.

IC vlak ZSR

Cestovanie so ŽSR do Košíc a späť

Po dlhšej dobe sme museli ísť do Košíc a keďže začiatkom roka spoločnosť RegioJet skončila na trati Bratislava – Košice, neostávalo nič iné, len absolvovať túto trasu len ostávajúcim prevádzkovateľom. Aké sú skúsenosti? Zlepšili sa vôbec v niečom?

Cewe Fotokniha

Takmer profesionálne cestopisy

Z každej trochu dlhšej dovolenky si späť donesiem približne 2.500 fotografií. Fotené sú či už zrkadlovkou alebo telefónom. Už hneď prvou úlohou je ich zálohovať. Našťastie toto mám zautomatizované. Stačí ich nasypať do Adobe Lightroom a o ostatok sa už postarajú automatizované úlohy, ako prekopírovanie na domáci NAS server a upload do služby Flickr. Ale…

Nezabudni o tom povedať aj ostatným

Chýba ti niečo v článku?

Môžeš nám napísať a opýtať sa.  My túto informáciu dodatočne doplníme aj do článku.