Skip to content

Neviete aký darček na Vianoce? Doprajte si fotoknihu s výraznou zľavou.

CK Knirsch 22. novembra 2017

Približná doba čítania: 4 minúty

Nie, nejdeme nadviazať na prebiehajúcu TV reklamu od CEWE fotokniha. Túto firmu sme už opustili, keď sme dostali možnosť otestovať fotoknihu v rámci promo akcie od Saal Digital.

Výrazná zľava

Promo z roku 2016 na 1200 Kč voucher už neplatí, ale je nový. Síce “len” na 900 Kč, ale aj tak je to dosť. Stačí vyplniť formulár a počkať si na odpoveď. Tá väčšinou dôjde do 30 minút aj s kódom a nič vám nebráni ho využiť. Žiadna ďalšia podmienka tu nie je. Ak si správne zvolíte formát knihy a počet strán, tak môžete mať knihu doma aj s poštovným úplne zadarmo.Saal Digital

Vyberáme fotky

Každý máte za uplynulý rok, nespočetné množstvo fotiek. Prípadne sa stačí pozrieť do telefónu. Dnešné modely zvládajú dostatočnú kvalitu aj na tlač. A ak by náhodou kvalita nepostačovala, môžete skúsiť zväčšenie fotiek pomocou fraktálov. My sme zatiaľ nazbierali za rok, niečo cez 8.000 ks fotografií a tak sme si povedali, že super darček by bola fotokniha z nášho putovania Marokom.

Fotokniha Saal

Príprava knihy nám trvala približne 3 mesiace. Radšej si ju pripravte vopred, lebo na využitie kupónu máte len 14 dní.

Nakoniec z toho vyšla takmer 100 stránková kniha. Vybrať z 2.900,- fotografií len tie pravé zožerie veľa času, ale výsledok určite bude stáť za to. Pri tomto objeme sme sa dostali na cenu 2624,- Kč, ale s 900,- Kč voucherom to bude len necelých 70,- €. Keď sme si porovnávali cenu s konkurenciu, tak by sme zaplatili minimálne raz toľko.

Rýchla alternatíva

Keď potrebujete rýchlo, lacno vytlačiť pár fotiek (24ks) a mať ich nejako zviazané, skúste sa pozrieť po firme ZNO. Tá ponúka počas celého roka tiež rôzne akcie. Momentálne prebieha akcia na fotoknihu zadarmo, ak si ju vytvoríte a objednáte prostredníctvom ich aplikácie (iOS a Android). Platíte iba dopravu, čo je $ 7,-. Aplikácia je veľmi jednoduchá a neobsahuje žiadne pokročilé úpravy. Maximálne si zvolíte nadpis, farbu a rozloženie jednotlivých fotografií. Preto sme si radšej fotky pripravili na počítači a tie si nahrali do telefónu z ktorého sme potom uskutočnili objednávku.

ZNO je síce firma so sídlom v USA, ale primárna tlač prebieha v Číne. Odtiaľ vám dôjde aj samotný balík. Našťastie poštovné nie je také vysoké a platiť môžete kartou alebo cez PayPal účet. Knihu sme už v minulosti objednávali a za danú sumu maximálna spokojnosť. Je to trochu iná kniha. Je tlačená na tvrdom kartónovom papieri. Asi takom, ako kedysi vychádzala populárna kniha “Môj macík”.

Kniha Môj macík

Pamätáte si ešte túto knihu?

Prečítaj si ďalšie články

1000 míst, která musíte vidět, než zemřete

1000 miest, ktoré musíte vidieť, kým zomriete

Na túto knihu sme sa veľmi tešili. Nakoniec z toho bol veľký fail. Ešteže sa dá kniha vrátiť. Však presvedč sa sám.

Ultimate Lens Hood

Ultimate Lens Hood: fotenie cez sklo je hračkou

Koľkokrát si sa pokúsil urobiť fotografiu cez sklo, ale nakoniec bola nepoužiteľná kvôli nechceným odrazom alebo osvetleniu? S týmto sa potýkame aj my, najmä v múzeach, pri úchvatných vyhliadkach z mrakodrapov, alebo čo i len obyčajný snímok cez okno lietadla. Veľmi dlho musíš hľadať ten správny uhol, aby si mal ako tak použiteľnú fotografiu bez…

balkan2014_06

Ako sme využívali navigáciu TomTom na Balkáne

Uprostred leta, sme sa rozhodli ísť na netradičnú dovolenku po divokých riekach Balkánu. Ako sami tušíte, tieto rieky nie sú nikde pri klasických letoviskách pri mori, ale vo vnútrozemí. Mali sme naplánované splaviť chorvátsku rieku Mrežnica, Bosniansko-Chorvátsku Unu, horný tok bosnianskej Neretvy pri Boračko jazere a hornú časť Tary nachádzajúcu sa v pohorí Durmitor v…

Curve karta

Bezplatná Curve karta: Keď jedna karta vládne všetkým

Od marca tohto roka bola spustená podpora kariet Curve aj pre Slovensko. Nevieš o čo ide? Tak čítaj ďalej.

Nezabudni o tom povedať aj ostatným

Chýba ti niečo v článku?

Môžeš nám napísať a opýtať sa.  My túto informáciu dodatočne doplníme aj do článku.