Skip to content

Letenky sa dajú ešte lacnejšie

CK Knirsch 25. marca 2016

Približná doba čítania: 4 minúty

V jednom z minulých článkov sme sa pozreli kde sa dajú vyhľadávať a kde striehnúť na lacné letenky. No keď Vám poviem, že tieto letenky sa dajú zakúpiť ešte lacnejšie, uveríte? I ja som tomu neveril, kým som si to neotestoval.

Veľa informácii o tejto službe nie je na internete a snažia sa to portály agregujúce informácie o lacných letoch tajiť. Síce neviem prečo, ale poďme sa na to pozrieť.

Jedná sa o službu jetcost.com, ktorá tiež vyhľadáva konkrétne lety medzi rôznymi predajcami leteniek (nie priamo letecké spoločnosti, i keď túto informáciu vidíte). Ideálne je, keď poznáte už konkrétny nejaký lowcostový let s konkrétnym dátumom. Tie si môžete zistiť, najlepšie cez stránku www.azair.eu.

Následne si otvorte stránku jetcost.com a dajte si vyhľadať konkrétny let. Niekedy je cena nezmenená alebo vyššia, ale môžete naraziť až o 100€ nižšie ceny. V čom je háčik? Úplne v ničom. Každý vlastní nejakú platobnú kartu, či už VISA, Maestro, Dinner, … A niektorí predajcovia dávajú práve zľavu, ak konkrétnou kartou zaplatíte letenky. Pozrime sa na to.

Dnes 22.03.2016 ponúka RyanAir 10% zľavu na letenky do Londýna. Vybral som teda najnižšie možné ceny, ktoré mi v rôznych termínoch ponúkalo a pri 24.04-28.04 mi RyanAir dáva cenu 35.98€.

www.ryanair.com_2016-03-22_17-28-12
Ok, naklikávam stránku jetcost.com zadávam odlet BTS a prílet STN v horeuvedených dátumoch a vidím, že francúzsky predajca bravofly mi ponúka za ten istý let cenu 17.48€! Otváram teda ponúknuté riešenie a vidím že stačí zaplatiť pomocou karty typu Maestro. Túto kartu štandardne dáva na Slovensku VÚB banka.

www.jetcost.com_2016-03-22_17-28-35
secure.bravofly.com_2016-03-22_17-29-35.png

Po zaplatení dostávam do mailovej schránky všetky potrebné informácie. Otváram znova stránku RyanAir, prihlásim sa a pod záložkou “Manage” si pridávam svoj let do itinerára. Referenčné číslo i pod akou e-mailovou adresou to treba pridať, sa dozviete v potvrdzujúcom maily. A to je všetko. Letenka je platná a môžete letieť. Takto sa mi podarilo si kúpiť spatočné letenky do Berlína za 1.44€.

Screenshot 2016-03-22 18.24.04
Ale pozrime sa ešte na nejaký drahší let. Napr. som narazil na ponuku spiatočnej letenky cez Pelikán z Košíc do Miami s prestupom vo Viedni za skvelých 399€. No, cez jetcost.com mi vyhľadalo ten istý let za 337€ čo je rozdiel 62€. Stačí len platiť Maestro kartou a máte zľavu 50€ a tých zvyšných 12€ je lepšia cena daného predajcu. Stačí len trochu ovládať francúzštinu, príp. všetko prehnať cez google translator. Ja z francúzštiny neviem ani mäkké f a zvládol som to úspešne 🙂

1 Comments

  1. Marrakech za 60€ | CK Knirsch dňa 24. júna 2016 o 12:01

    […] minulosti som už písal o stránke jetcost.com pomocou ktorej môžete o dosť lacnejšie nakúpiť letenky, vďaka tomu, že predajcovia […]Prečítaj si ďalšie články

Plánovanie dovolenky

Dovolenka v Uzbekistane (celkový plán)

Tá zdĺhavejšia a náročnejšia časť plánovania dovolenky nastáva až po tom, ako sú zakúpené letenky (čo sme opísali v predchádzajúcom diely) a ostáva niečo ako menej ako mesiac do odletu. Vtedy je veľmi nepravdepodobné, že sa zmenia termíny letov či nebodaj storno. To už vychádza leteckú spoločnosť potom už veľmi draho.

low cost

Lacno po Európe aj v roku 2019

Aj ty môžeš nájsť lacné letenky. Je to veľmi jednoduché. Prečítaj si návod na náš najpoužívanejší nástroj a leť kam chceš. Nízke ceny zaručené!

Microsoft FLOW

Automatizácia aktivít

Už dlhší čas využívam vynikajúcu službu IFTTT. Ak neviete o čom točím, je to zautomatizovanie služieb či aktivít hlavne webových služieb. Nedávno vypustila firma Microsoft konkurenciu v podobe služby FLOW. V našich končinách takto už funguje určitý čas český Integromat.

Check

Tipy na kúpu naozaj lacných leteniek

Kupovanie lacných leteniek nie je až taká veda. Zopár tipov sme už zverejnili ako si to uľahčiť. Tentoraz prinášame zopár tipov, ako nakúpiť ešte lacnejšie. Zrazu zistíte, že sa dá cestovať úplne lacno.

Nezabudni o tom povedať aj ostatným

Chýba ti niečo v článku?

Môžeš nám napísať a opýtať sa.  My túto informáciu dodatočne doplníme aj do článku.