Skip to content

Christian’s Cafe

Kaviareň, ktorá funguje ako sociálne centrum pre malý sopečný ostrov slávnej HMS Bounty

Približná doba čítania: 2 minúty

Christian’s Cafe sa nachádza na najodľahlejšom obývanom ostrove na svete a je to svojrázna kaviareň a bar v mestečku, ktoré postavili nemilosrdní piráti.

Pitcairnove ostrovy

Ostrov Pitcairn, ktorý v roku 1790 osídlila skupina obyvateľov Tahiti a posádka slávnej unesenej lode H.M.S. Bounty, je domovom malého počtu obyvateľov, ktorí si na malom sopečnom ostrove zabezpečujú živobytie. Christian’s bar je spoločenskou sálou, kde sa každý týždeň konajú rôzne akcie. Vzhľadom na historické morálne zákony ostrova, ktoré predtým vyžadovali povolenie na nákup alebo konzumáciu alkoholu, sa v kaviarni Christian’s Cafe začal alkohol voľne podávať vlastne až po roku 2009.

Odkedy sa zákazy na ostrove uvoľnili, aby sa podporil cestovný ruch, do osamelého baru kaviarne chodia cestujúci s desaťdňovými alebo trojdňovými povolenkami a dokonca aj niektorí hostia z prechádzajúcich výletných lodí. samotný podnik je veľká biela miestnosť s nádherným výhľadom na bujnú tropickú zeleň Pitcairnu, ktorá poskytuje uvoľnenú atmosféru, v ktorej sa môžete opíjať s miestnymi obyvateľmi.

Pitcairnove ostrovy

Na ostrove žije len 50 starnúcich obyvateľov a dováža sa sem len veľmi málo tovaru, takže otváracie hodiny baru sú pomerne krátke a otvára sa len v piatok po 18:30. Ak však nájdete spôsob, ako sa na ostrov dostať, je to najlepšia možnosť, ako sa spojiť s miestnymi obyvateľmi historického ostrova.

Pitcairnove ostrovy ponúka ďalšie miesta

Nenašli sme žiadne ďalšie súvisiace miesta

Christian’s Cafe

Pitcairnove ostrovy - Krátke info

Miestny názov: Pitkern
Hlavné mesto: Adamstown
Úradné jazyky: angličtina, pitcairnčina
Štátne zriadenie: dpedencia
Dátum vzniku: 1. január 1838
Rozloha: 47 km²
Časové pásmo: UTC -8:00
Mena: Novozálandský dolár
Kód meny: NZD
Kurz (za 1 € dostaneš): 1.754 NZD
Medzinárodný kód krajiny: pn
Internetová doména: .pn
Predvoľba telefónneho čísla: +870