Skip to content

Atlas Bar

V nádhernej pozlátenej veži sa nachádza možno najväčšia zbierka ginu na svete.

Približná doba čítania: 2 minúty

Kancelárska budova Parkview Square v Singapure si vďaka svojmu krásnemu, impozantnému exteriéru v štýle art deco vyslúžila medzi miestnymi obyvateľmi prezývky “Gotham” a “budova Batmana”. Stačí však vstúpiť do jej vestibulu a objavíte teplý, zdobený priestor plný červených kobercov, kožených boxov a obrovskej zlatej veže.

Táto 8 metrov vysoká veža je v skutočnosti knižnica ginu, ktorá obsahuje 1 300 druhov z celého sveta. Knižnica je súčasťou baru Atlas, ktorý bol v priestoroch Parkview otvorený v roku 2017. Návštevníci a pracovníci (v budove sídlia rôzne organizácie vrátane veľvyslanectiev Mongolska, Rakúska a Spojených arabských emirátov) môžu popíjať giny z takých vzdialených regiónov, ako je Bolívia, Belgicko a Japonsko, a to až z roku 1910. Ponuka koktailov v bare, ktorý sa zameriava na atmosféru zlatého veku, je zameraná najmä na gin a šampanské.

Pred Barom Atlas slúžil priestor ako vinotéka s nezvyčajným spestrením: barmanka v kostýme víly “lietala” pomocou drôteného mechanizmu, aby vo veži vyzdvihla fľaše. Hoci časy vznášajúcich sa servírok sú už dávno preč, zážitok z popíjania martini alebo French 75 v tomto elegantnom priestore nie je o nič menej veľkolepý.

Gin bar

Singapur ponúka ďalšie miesta

Singapur - Krátke info

, vlajka

Miestny názov: Singapore
Hlavné mesto: Singapur
Úradné jazyky: angličtina, malajčina, čínština, tamilčina
Štátne zriadenie: unitárna parlamentná republika
Rozloha: 710 km²
Časové pásmo: UTC +8:00
Mena: singapurský dolár
Kód meny: SGD
Kurz (za 1 € dostaneš): 1.452 SGD
Medzinárodný kód krajiny: SG/SGP
Internetová doména: .sg
Predvoľba telefónneho čísla: +65

Blízke miesta do +/- 300km