Skip to content

Kergueleny

Francúzski vedci tvoria jediných obyvateľov, ktorí sídlia na tomto extra odľahlom ostrove. Žiadny pôvodní obyvatelia neexistujú.

Približná doba čítania: 2 minúty

Kergueleny (alebo Kerguelenove ostrovy) sa nachádzajú približne 3 300 kilometrov od akejkoľvek civilizácie. Na ostrove nežijú žiadni pôvodní obyvatelia, ale ako súčasť francúzskych južných a antarktických krajín ho v každom ročnom období trvalo obýva 50 až 100 francúzskych vedcov, inžinierov a výskumníkov.

Hlavný ostrov Kerguelen nesie pochmúrny názov Spustošený ostrov a je obklopený takmer 300 osamelými satelitnými ostrovmi. Hlavný ostrov pokrývajú mohutné aktívne ľadovce, ktoré sa tiahnu v dĺžke takmer 150 kilometrov a najvyšší vrchol ostrovov dosahuje výšku 1 964 metrov.

Ostrovy sú tak veľmi odľahlé, že aj keby tu bolo letisko, drsné mrazivé podnebie a ľadový terén z nich robia nežiaduce miesto pre návštevníkov. Jediná cesta na ostrov a z ostrova je loďou, ale ak plánuješ absolvovať v podstate tú najhoršiu dovolenku v živote, kajuta stojí $15 000 a loď vypláva len štyrikrát do roka, takže si to naplánuj.

Francúzske južné a antarktické územia ponúka ďalšie miesta

Francúzske južné a antarktické územia - Krátke info

, vlajka

Hlavné mesto: Saint Pierre
Úradné jazyky: francúzština
Dátum vzniku: 6. august 1955
Rozloha: 11249 km²
Časové pásmo: UTC +5:00
Mena: euro
Kód meny: EUR
Medzinárodný kód krajiny: TF
Internetová doména: .tf