Skip to content

Nápis Williwood

Táto malá tropická dedinka už mala dosť anonymity, a tak miestni obyvatelia vyrobili tento nápis, ktorý vlastne zmenil názov aj ich mesta.

Približná doba čítania: 2 minúty

Sint Willibrordus bola kedysi len pekná, aj keď málo známa dedinka 12 míľ severozápadne od Willemstadu, hlavného mesta ostrova Curaçao, ale miestni obyvatelia, unavení z toho, že ich prehliadajú, teraz premenovali svoje mestečko na “Williwood” a postavili na svahu trúfalý pamätník.

Predtým bolo toto odľahlé mestečko známe najmä svojím veľkolepým kostolom, ktorý pochádza z roku 1880, ale v posledných rokoch sa do popredia dostáva nezávisle postavený nápis “Williwood”, ktorý je neprehliadnuteľnou atrakciou. Podnikaví občania, ktorí prevzali prezývku pre túto oblasť a napísali ju vo veľkom štýle ako paródiu na kultový nápis Hollywood v Kalifornii, vybudovali pre svoje mesto novú identitu. Samotný nápis sa nachádza na skromnom kopci v zadnej časti neúrodného futbalového ihriska a počas búrok je náchylný na prevrátenie, ale miestni obyvatelia si pamätník tak obľúbili, že ľudia vybehnú von ešte skôr, ako sa víchrica skončí, a opravia všetky spadnuté písmená, pričom sa môžu pochváliť, ak sa im to podarí ako prvým.

Nápis Williwood

Aj keď nápis Williwood začal tak trochu ako vtip, jeho príťažlivosť sa takmer okamžite ujala a mesto Sint Willibrordus bolo v roku 2011 oficiálne premenované na Williwood. Teraz si návštevníci, ktorých je výrazne viac, môžu kúpiť čiapky, tričká a iné predmety s názvom Williwood, pričom v dohľade nie je žiadna celebrita, ktorá by blokovala dopravu.

Curaçao ponúka ďalšie miesta

Curaçao - Krátke info

, vlajka

Miestny názov: Curaçao
Hlavné mesto: Willemstad
Úradné jazyky: holandčina
Štátne zriadenie: konštituentná krajina Holandského kráľovstva
Dátum vzniku: 10. októbra 2010
Rozloha: 444 km²
Časové pásmo: UTC -4:00
Mena: antilský gulden
Kód meny: ANG
Kurz (za 1 € dostaneš): 1.925 ANG
Medzinárodný kód krajiny: CW
Internetová doména: .cw, .an
Predvoľba telefónneho čísla: +5999

Blízke miesta do +/- 300km