Skip to content

Závislosť na makarónkach od Lucette

CK Knirsch 9. júla 2016

Približná doba čítania: 4 minúty

Tieto “koláčiky” sme dlho nepoznali, až jedného krásneho dňa sme ich museli objaviť v Banskej Štiavnici u Divnej Pani. Keďže nám neskutočne zachutili, podujali sme sa ich nájsť. Na prekvapenie sídlili neďaleko Bratislavy v Bernolákove a to bolo ešte v roku 2014. Zopár krát som ich navštívil kvôli osobnému odberu, ale na potešenie nás všetkých tento rok otvorili svoju prevádzku v Petržalke.

Lucette
Ešte že to je “až” v Petržalke a to takmer na jej konci, inak by sme tam boli deň čo deň a určite by sme tu nechali polovicu výplaty. Takto sem cielene zablúdime iba vtedy, keď sa nachádzame neďaleko.

Takto to bolo aj dnes, keď po osviežení na prírodnom jazere Draždiak, sme sa namiesto domov vybrali presne opačným smerom, práve do tejto cukrárňo-kaviarne. Zo začiatku, tesne po otvorení, síce mali problémy so zásobami, ale po niekoľko mesačnej prevádzke, už je takmer všetkého dostatok. Dokonca, teraz na leto, majú aj svoju zmrzlinu.

Makarónky, pre nás laikov, je to malé, drahé “čudo”, ale neskutočné chutné. Touto mojou definíciou asi nepochopíte čo myslím, a prečo si za jeden kúsok pýtajú 2,50,- €. Tak tu je vysvetlenie.

popis makaronky

Zdroj: http://lucette.sk

Proste keď toto raz ochutnáte, určite si vypestujete závislosť. Len si nájsť tu správnu príchuť. A že tých príchuti majú neskutočne veľa a navyše sa pravidelne obmieňajú podľa ročného obdobia. Na našom trhu sú aj iný výrobcovia makaróniek, ale model od Lucette je TOP. Alternatívnych výrobcov môžete stretnúť na rôznych lokálnych trhoch v Starej Tržnici, alebo na Dobrom trhu, či výstave Káva, čaj, čokoláda. Ale väčšinou nemali taký povrch ani konzistenciu, nie je jedná ako druhá, alebo chuťovo boli úplne niekde inde. Tu máte kvalitu zaručenú.

TIP: Tieto makarónky sú vynikajúce aj ako darček k akémukoľvek sviatku. Samotný výrobca robí aj špeciálne edície napr. na Vianoce či Valentína

Lucette

Valentínska edícia makaróniek od Lucette

Ďalšie pochúťky

To, že v prevádzke nájdete makarónky berte ako samozrejmosť, ale majú tu aj ďalšie sladké zákusky vlastnej výroby. Ja osobne som zaťažený na cheesecaky. A variánt tu majú tiež neúrekom. Pri každej návšteve nájdete vždy nové “modely” a takisto záleží tiež od ročného obdobia. Na jar som si tu pochutil napr. na rebarborovom. Banánový je tiež vynikajúci a klasický…. proste mňam. Čakám, kedy sa ešte objaví napr. pistáciový.

Lucette
Lucette
Lucette
Ak náhodou pôjdete okolo, neváhajte a zastavte sa tu. Pri podniku je aj dosť parkovacích miest a v lete navyše majú peknú terasu, ktorá je v poobedňajších hodinách pekne v tieni. Len ľutujem tých, ktorí bývajú neďaleko a majú to naozaj na skok. Zažil som tam zákazníčku, ktorá si brala domov celú tašku makaróniek 

Lucette

Prečítaj si ďalšie články

Reštaurácia Nobile

Kúsok Gruzínska v centre Bratislavy

Z našej dovolenky z Gruzínska sme si doniesli veľa zážitkov, ktoré si si mohol aj ty prečítať. A ako každá krajina, má táto tiež svoju špecifickú kuchyňu, ktorá nám až neuveriteľné chutila. O to väčšie nadšenie bolo, keď sme objavili v Bratislave reštauráciu, ktorá ponúka jedlo z tejto krajiny.

Medvedí cesnak

Zber medvedieho cesnaku

Jar je už tu, snežienky pomaly odkvitli a v lesoch ich nahrádza medvedí cesnak. To je pre nás pokyn aby sme si zas urobili zásoby na celý rok. Minulý rok sme ho už zbierali vo februári, ale tento rok začína rásť tak ako má.

Cintorín v Bratislave

Cesta do minulosti

Dnes asi málokto pozná Mikulášsky cintorín a škoda je, že sa naň zabúda. Je to jeden z najstarších a možno aj najkrajších cintorínov v Bratislave. Nájdeš tu oázu pokoja medzi obrovskými stromami a stále si v centre mesta.

Bratislava

Teraz tréning, v lete už len zážitky….

{ “@context”: “http://schema.org”, “@type”: “Course”, “provider”: { “@type”: “Organization”, “name”: “Vodácke centrum”, “sameAs”: “https://www.vodackecentrum.sk” }, “name”: “Kurz kajakovania a eskimáckeho obratu”, “description”: “Naučíme každého základy na kajaku”, “hasCourseInstance”: { “@type”: “CourseInstance”, “name”: “Kurz kajakovania a eskimáckeho obratu”, “performer”: [“Tomáš Lukačovič”], “courseMode”: [“part-time”], “image”: [“https://placemania.sk/wp-content/uploads/2018/01/trening_vbazene_08.jpg”], “endDate”: “31-03-2018”, “startDate”: “01-01-2018”, “location”: { “@type”: “Place”, “name”: “FTVŠ UK”,…

Nezabudni o tom povedať aj ostatným

Chýba ti niečo v článku?

Môžeš nám napísať a opýtať sa.  My túto informáciu dodatočne doplníme aj do článku.