Skip to content

Závislosť na makarónkach od Lucette

CK Knirsch9. júla 2016

Približná doba čítania: 4 minúty

Tieto „koláčiky“ sme dlho nepoznali, až jedného krásneho dňa sme ich museli objaviť v Banskej Štiavnici u Divnej Pani. Keďže nám neskutočne zachutili, podujali sme sa ich nájsť. Na prekvapenie sídlili neďaleko Bratislavy v Bernolákove a to bolo ešte v roku 2014. Zopár krát som ich navštívil kvôli osobnému odberu, ale na potešenie nás všetkých tento rok otvorili svoju prevádzku v Petržalke.

Lucette
Ešte že to je „až“ v Petržalke a to takmer na jej konci, inak by sme tam boli deň čo deň a určite by sme tu nechali polovicu výplaty. Takto sem cielene zablúdime iba vtedy, keď sa nachádzame neďaleko.

Takto to bolo aj dnes, keď po osviežení na prírodnom jazere Draždiak, sme sa namiesto domov vybrali presne opačným smerom, práve do tejto cukrárňo-kaviarne. Zo začiatku, tesne po otvorení, síce mali problémy so zásobami, ale po niekoľko mesačnej prevádzke, už je takmer všetkého dostatok. Dokonca, teraz na leto, majú aj svoju zmrzlinu.

Makarónky, pre nás laikov, je to malé, drahé „čudo“, ale neskutočné chutné. Touto mojou definíciou asi nepochopíte čo myslím, a prečo si za jeden kúsok pýtajú 2,50,- €. Tak tu je vysvetlenie.

popis makaronky

Zdroj: http://lucette.sk

Proste keď toto raz ochutnáte, určite si vypestujete závislosť. Len si nájsť tu správnu príchuť. A že tých príchuti majú neskutočne veľa a navyše sa pravidelne obmieňajú podľa ročného obdobia. Na našom trhu sú aj iný výrobcovia makaróniek, ale model od Lucette je TOP. Alternatívnych výrobcov môžete stretnúť na rôznych lokálnych trhoch v Starej Tržnici, alebo na Dobrom trhu, či výstave Káva, čaj, čokoláda. Ale väčšinou nemali taký povrch ani konzistenciu, nie je jedná ako druhá, alebo chuťovo boli úplne niekde inde. Tu máte kvalitu zaručenú.

TIP: Tieto makarónky sú vynikajúce aj ako darček k akémukoľvek sviatku. Samotný výrobca robí aj špeciálne edície napr. na Vianoce či Valentína

Lucette

Valentínska edícia makaróniek od Lucette

Ďalšie pochúťky

To, že v prevádzke nájdete makarónky berte ako samozrejmosť, ale majú tu aj ďalšie sladké zákusky vlastnej výroby. Ja osobne som zaťažený na cheesecaky. A variánt tu majú tiež neúrekom. Pri každej návšteve nájdete vždy nové „modely“ a takisto záleží tiež od ročného obdobia. Na jar som si tu pochutil napr. na rebarborovom. Banánový je tiež vynikajúci a klasický…. proste mňam. Čakám, kedy sa ešte objaví napr. pistáciový.

Lucette
Lucette
Lucette
Ak náhodou pôjdete okolo, neváhajte a zastavte sa tu. Pri podniku je aj dosť parkovacích miest a v lete navyše majú peknú terasu, ktorá je v poobedňajších hodinách pekne v tieni. Len ľutujem tých, ktorí bývajú neďaleko a majú to naozaj na skok. Zažil som tam zákazníčku, ktorá si brala domov celú tašku makaróniek 

Lucette

Prečítaj si ďalšie články

Noc lampášov 2016

Noc lampášov 2016

Urobte niečo pre seba či pre deti. Krátky večerný výlet na konci pracovného týždňa môže byť pre vás zážitkom a aj niečo zaujímave sa dozviete. My už touto každoročnou tradičnou aktivitou vieme, že Vianoce sa blížia.

Noc muzei 2016

Noc múzeí 2016

Táto celoeurópska akcia sa koná iba raz do roka a už minimálne ¼ roka vopred sa pre istotu usídľuje v kalendári. Pre Bratislavu tohtoročný program bol síce bohatý, ale nie až tak ako minulý rok. Navyše tentoraz nebolo plánom pochodiť 14 múzeí ale vytipovali sme si ich iba pár.

Urban Market 2017 (Winter Edition)

Urban Market v Mlynici

Urban Market je jedno z našich obľúbených podujatí tesne pred Vianocami kam radi chodíme doplniť posledné darčeky na Vianoce. Okrem toho býva i v super nekonvenčnom prostredí, vždy na inom mieste. Minulý rok bol napríklad na Fakulte Architektúry či bývalom Leninovom múzeu.

Ekoiuventa, kúpalisko

Unikát v Bratislave: Letné kúpalisko zadarmo

Asi ani veľmi veľa Bratislavčanom nepovie nič kúpalisko Mičurín. Toto kúpalisko bolo postavené koncom 50. rokov minulého storočia a v minulosti sa tu kúpali pionieri z tábora, ktorý sa v tomto areáli kedysi nachádzal.

Nezabudni o tom povedať aj ostatným

Chýba ti niečo v článku?

Môžeš nám napísať a opýtať sa.  My túto informáciu dodatočne doplníme aj do článku.