Skip to content

Atlas Obscura: Denný kalendár pre rok 2020

CK Knirsch 4. decembra 2019

Približná doba čítania: 5 minút

V našej knižnici sa nachádza už kniha Atlas Obscura, z webovej stránky pravidelne čerpáme inšpiráciu a k dokonalosti nám už len chýba kalendár na nasledujúci rok.

Každý deň jedno nové zvláštne miesto

Kalendár z edície Atlas Obscura je trhacím denným kalendárom s 320 listami. Každý deň máš možnosť objaviť niečo zvláštne, čudné či zaujímavé. A nezaberie ti to viac ako minútu. Takto môžeš získať inšpiráciu pre vycestovanie.

Vieš kam pôjdeš najbližšie, alebo kam by si rád vycestoval? Každý zaujímavý list si môžeš odložiť a vytvoriť si tak plán budúcich ciest. Prípadne si vytvoriť aj itinerár.

Atlas Obscura Kalendár 2020

V dennom kalendári Atlas Obscura nenájdeš žiadne nové mesta voči webovej stránke. Ani nás nebaví neustále sedieť za počítačom a prehliadať miesto za miestom. Takto v skratke dostaneš tu správnu inšpiráciu. A ak chceš, viac informácii si nájdeš na webe.

Spracovanie kalendára

Kalendár Atlas Obscura je dodávaný v neveľkej papierovej štvorcovej krabičke. To najzaujímavejšie sa nachádza vo vnútri.

Kalendár Workman

Celý kalendár je na plastovej podložke, ktorú môžeš využiť dvoma spôsobmi. Buď ho zavesíš na stenu, alebo položíš na svoj stôl. Práve pre položenie na stôl, sa tu nachádza vyklápacia časť, aby bol kalendár pod určitým sklonom. Nikde ni nezaberie veľa miesta, keďže jeho rozmery sú 157x157x31mm.

Backer

Postupne odtrhneš 320 listov (na víkend je len jeden list). Na každej strane dostaneš informáciou o lokalite , názve, GPS súradnice a krátky popis. Väčšina listov je sprevádzaná atraktívnou fotografiou z daného miesta.

Len škoda, že autori nevyužili aj zadnú stranu listu na doplnkové či rozšírené informácie. Minimálne to mohli obohatiť o riadky pre vlastné poznámky, čo napriek tomu môžeš využiť aj bez toho.

Objav s kalendárom nemeckú jaskyňu jednorožcov, katakomby plné kostí v Paríži, údolie mlynov v Taliansku, jedovatú botanickú záhradu v Anglicku či kamenné monštrum na Islande. Tých bizarnosti je neúrekom.

Kalendár Atlas Obscura je u nás nedostupný

Tento denný kalendár sme našli iba v anglickom a nemeckom prevedení. Ani sme nedúfali, že by bol lokalizovaný, ale mali sme malú nádej, že bude v nejakom kníhkupectve. Druhá edícia knihy Atlas Obscura sa po dvoch týždňoch od vydania vyskytuje v predajniach, ale kalendár nie.

Kalendár si môžeš objednať z Amazon, alebo iných eshopov. Na tomto svetoznámom portáli je kalendár predražený spolu s dopravným, ťa to vyjde aj 20,- €. My sme objednávali z anglického portálu RareWaves. Kalendár z tejto stránky vychádza necelých 9,- € a poštovné len 1.80,- € v rámci celej EÚ.

Glenfinnan Viaduct
Každý záznam obsahuje GPS súradnice. Stačí ich zadať do Google Maps.

Dodacia doba

Ak by si chcel tento darček niekomu darovať na Vianoce, je ideálny čas pre objednanie. Od objednania kalendára po dodanie do našej schránky ubehli presne 2 týždne klasickou poštou. Takýto kalendár síce nájde uplatnenie aj po novom rokou, ale je predsa lepšie, ak ho má človek hneď od začiatku roka.

Kto vydal denný kalendár Atlas Obscura?

Workman Publishing, je v našich končinách neznámou značkou sídliacou v New Yorku od roku 1968. A práve toto nezávislé vydavateľstvo stojí za populárnou edíciou denných kalendárov Page-A-Day. Medzi bestsellerov patrí kalendár „1000 miest, ktoré musíte vidieť, kým zomriete“. Je ti ten názov povedomý? Presne túto knihu s rovnakým názvom sme nedávno mali v rukách a pre jej nešťastné spracovanie sme ju vrátili. Možno tomu dáme ešte jednu šancu, keď si budeme zaobstáravať kalendár pre rok 2021.

Taller d'Oleguer Junyent
S každým odtrhnutým listom, máš chuť vyraziť okamžite do sveta.

Prečítaj si ďalšie články

Vianočné darčeky

Cestovateľské darčeky nielen na Vianoce

Vianoce sa neúprosne blížia a možno už začínaš uvažovať aké darčeky zaobstarať pre chorobných cestovateľov. V priebehu roka sme si pozbierali zopár tipov čo nás oslovili. Dokonca niektoré by sme si aj sami priali.

miband2

Fitness náramok, ktorý sa oplatí a nezruinuje vás

Značka Xiaomi sa pomaly udomácňuje na našom trhu. Už minulý rok sme vyskúšali fitness náramok vo verzii 1S a teraz nám na stole pristála už tretia verzia.

Pozadie na PC

Náš šetrič obrazovky

Pozadí a šetričov obrazoviek je na internete neúrekom. Len nie je nič lepšie, ako keď si ich sami vyrobíte z vlastných fotiek. Na naše počítače sme si pár pozadí povyberali a nedalo sa s nimi nepodeliť.

Seychelles

Ako som kúpil spiatočné letenky do Indie za 168€

Na mobile mi pristálo upozornenie na chybne nacenené letenky do Indie za 168€. Sa mi to zdalo ako zlý sen, za tú cenu to nemôže byť pravda, však bežne stoja okolo 500€. Pre istotu som hneď sadol za počítač a pozeral mnou overené stránky. Pomaly sa tým plnili špecializované stránky a vedel som, že veľa…

Nezabudni o tom povedať aj ostatným

Chýba ti niečo v článku?

Môžeš nám napísať a opýtať sa.  My túto informáciu dodatočne doplníme aj do článku.