Skip to content

Adamov kalendár

V kopcoch sa skrýva tajomná kamenná stavba, ktorú pozná len málokto. 

Približná doba čítania: 2 minúty

V roku 2003 letel juhoafrický pilot Johan Heine nad kopcami nádherného regiónu Mpumalanga v Južnej Afrike, keď narazil so svojím lietadlom do svahu. Po opustení lietadla Heine pred sebou uvidel tri monolitické, päťtonové dolomitové kamene trčiace zo zeme a za nimi obrovský kamenný kruh. 

Adamov kalendár

Megalitický kamenný kalendár, známy len niekoľkým vyvoleným a prístupný výlučne po ťažkých poľných cestách okolo divokých koní v Kaapschehoope, sa nazýva Adamov kalendár. Vďaka tvaru kruhu a priemeru 100 stôp sa mu prisudzuje prezývka “miesto zrodenia Slnka” a prezývajú ho ” africký Stonehenge”. Tak ako mnohé podobné kamenné pamiatky je aj on vo veľkej miere zosúladený s nebeským priestorom.

Adamov kalendár

Kamenný kruh vyvolal pomerne veľký rozruch po tom, čo spisovateľ Michael Tellinger vyhlásil, že je to najstaršia stavba na svete vytvorená človekom a že ju vytvorila zaniknutá civilizácia. Jeho tvrdenia však boli vo veľkej miere spochybnené. Doteraz zostáva skutočný vek, pôvod a účel Adamovho kalendára záhadou, ktorá ešte nie je vyriešená.

Južná Afrika ponúka ďalšie miesta

Južná Afrika - Krátke info

, vlajka

Miestny názov: South Africa
Hlavné mesto: Pretória
Úradné jazyky: angličtina, afrikánčina, ndebelčina, pedi, sothčina, svazijčina, tsonga, tswančina, vendčina, xhoština, zuluština
Štátne zriadenie: prezidentská republika
Dátum vzniku: 31. máj 1961
Rozloha: 1221037 km²
Časové pásmo: UTC +2:00
Mena: rand
Kód meny: ZAR
Kurz (za 1 € dostaneš): 19.756 ZAR
Medzinárodný kód krajiny: ZAF/ZA
Internetová doména: .za
Predvoľba telefónneho čísla: +27

Blízke miesta do +/- 300km