Skip to content

Dodanie fotoobrazu

CK Knirsch 1. februára 2017

Približná doba čítania: 6 minút

Ako ste si mohli v predchádzajúcom článku prečítať o akcii firmy Saal Digital, tak sme si objednali takmer zdarma v rámci ich marketingovej aktivity foto obraz. A ostali sme príjemne prekvapení.

Tak, ako sme ostali rozpačití pri práci s ich software, tak teraz to kvalitou úplne prevalcovali. Len 21 hodín od zaplatenia, nám v emailovej schránke pristál oznam. v ňom nám oznámili, že naša objednávka bola práve odoslaná. Čože?

Stav objednávky Saal Digital

Stav objednávky Saal Digital

Klikám na odkaz, zistiť stav objednávky a naozaj. Zásielka už je v nemeckom depe pripravená na rozvoz. Skoro 24 hodín od podania objednávky a hotový tovar je už na ceste k vám. Tomu sa vraví rýchlosť. Nabudúce otestujeme podať objednávku v pondelok, aby to nezdržovali voľné dni a budeme zvedaví kedy to bude u nás.

DHL zásielka
Už v utorok nám kuriér doniesol rozmerný balík. Pri prezeraní priebehu dodávky balíku prostredníctvom stránok DHL, mal len v nedeľu prestoj. Inak to išlo celkom svižne. V piatok odovzdali balík v Nemecku a v utorok sme ho už mali v rukách.

Keď to porovnáme, keď sme si objednávali foto knihu z CEWE, je to neporovnateľné. To iba poslali oznam po objednávke, do 4 – 5 dní si to môžeme vyzdvihnúť na predajni NAY, ktorú sme si zvolili. Nemohli sme ani sledovať cestu nášho balíka. Na štvrtý deň žiaden oznam, ale nachádzali sme sa neďaleko predajne, tak sme skúsili sa opýtať. A zásielka tam naozaj bola. Ale email o tom nedošiel do dnešného dňa!

Samotný obraz je veľmi kvalitne zabalený, aby sa po ceste nepoškodil aj napriek drsnejšiemu zaobchádzaniu. To je poistené až 2x. Jediné poškodenie ku ktorému by mohlo dôjsť, je prehnutie balíka, ale keďže sme si objednávali obraz na brúsenom hliníku, tak to by museli veľkú silu vyvinúť. Pri vyhotovení na plátno asi to inak zabalia.

Balenie fotoobrazu, Saal Digital
Po rozbalení došiel wau efekt. Až taký veľký sme neočakávali, aj keď rozmery sedia. Nemerali sme vyberaný rozmer vopred a pri príprave v počítači to tak nepôsobilo. Hneď prvé, na čo sme sa zamerali boli detaily. Totiž pri návrhu sme dali naše logo až príliš blízko k okraju. Našťastie boli načrtnuté čiary, ako to bude orezané a a logo bolo úplne pri okraji. A výsledok naozaj zodpovedá skutočnosti.

Saal Designer, návrh loga

Všimnite si fialové čiary, ktoré sú nastavené ako orezové a logo sa takmer dotýka tejto čiary.

Saal Digital, fotoobraz

A reálny výsledok …

Obávali sme sa aj textu, či nebude veľmi malý a či bude dostatočný odstup písma. Text sme nevkladali v programe, ale celú finálnu fotografiu sme si už vopred pripravili v Adobe Photoshop. Ono dosť ťažko sa predstavuje finálna veľkosť keď to spracovávate na monitore počítača. A tak ako pri logu, aj text presne zodpovedal návrhu. To čo vidíte na obrazovke, dostanete aj vo výsledku. Len si treba naozaj všímať orezové čiary.

Saal Designer, text

Aj text bol v návrhu celkom blízko okraju a veľkosť písma sme iba odhadovali

Saal Digital, text

Písmo vyšlo tiež prekvapivo dobre

Ako podklad pre vyhotovenie obrazu sme zvolili „Alu-Dibond Butlerfinish®“. To je špeciálna 3mm silná hliníková doska (brúsená) vhodná na veľkoformátovú tlač. Navyše je extrémne stabilná, odolná voči ohybom a poveternostným podmienkam. Butlerfinish tomu dodáva mierny svetelný odraz (hlavne na svetlých plochách fotky) a obraz tak pôsobí exkluzívne a trochu netradične. Napriek tejto dokončovacej úprave, je obraz neuveriteľné detailný.

Saal Digital, Macbook Air

Porovnanie veľkosti obrazu s Macbook Air 11″. Obraz tak môžete využiť aj ako pracovnú podložku, ale to by bola večná škoda

Saal Digital, detail

Zameranie na detail. Skúste pohľadať túto časť na predchádzajúcej fotke

K obrazu sme si doobjednali ešte jednoduché štandardné zavesenie. To spočíva v dvoch samolepiacich kovových profiloch, ktoré sú určené na použitie vo vnútorných priestoroch. V balení ešte sú pribalené aj dve malé plastové opierky, ktoré sa starajú o to, aby medzera medzi obrazom a stenou bola po celej výške rovnaká.

Saal Digital, zavesenie

Záver

Určite to nie je posledný obraz, ktorý sme od tejto firmy objednali. Veľmi milo sme boli prekvapení či už rýchlosťou dopravy alebo aj výsledným produktom. Na tejto dokonalosti budete veľmi ťažko hľadať chyby.

Hľadali sme chybu i pravítkom

Nezdala sa nám na prvý pohľad šírka okrajov, či je úplne identicky široká po celom obvode. Na pomoc sme si zobrali aj pravítko a premerali každú stranu. Všade je to na chlp presné so šírkou 11mm, tak ako sme si to navrhli. Naozaj musíte nejakú nedokonalosť hľadať lupou. A je možné, že ju neobjavíte!

Saal Digital, okraje

Na pomoc sme si zobrali aj pravítko pri hľadaní chýb

 

1 Comment

  1. […] máme všetko potrebné hotové a odosielame potvrdzujeme objednávku. Už minule sme boli prekvapení rýchlosťou dodávky foto obrazu, tak tentoraz objednávame tovar v nedeľu […]Prečítaj si ďalšie články

Platobná karta v ruke

Ako ušetriť s Curve kartou

Pred nedávnom sme písali o základných výhodách karty Curve. Najmä možnosť si zoskupiť všetky svoje karty do jednej. Ale to nie je všetko. S Curve kartou vieš aj dosť ušetriť.

IC vlak ZSR

Cestovanie so ŽSR do Košíc a späť

Po dlhšej dobe sme museli ísť do Košíc a keďže začiatkom roka spoločnosť RegioJet skončila na trati Bratislava – Košice, neostávalo nič iné, len absolvovať túto trasu len ostávajúcim prevádzkovateľom. Aké sú skúsenosti? Zlepšili sa vôbec v niečom?

Reštaurácia Nobile

Kúsok Gruzínska v centre Bratislavy

Z našej dovolenky z Gruzínska sme si doniesli veľa zážitkov, ktoré si si mohol aj ty prečítať. A ako každá krajina, má táto tiež svoju špecifickú kuchyňu, ktorá nám až neuveriteľné chutila. O to väčšie nadšenie bolo, keď sme objavili v Bratislave reštauráciu, ktorá ponúka jedlo z tejto krajiny.

Photobook

Neviete aký darček na Vianoce? Doprajte si fotoknihu s výraznou zľavou.

Nie, nejdeme nadviazať na prebiehajúcu TV reklamu od CEWE fotokniha. Túto firmu sme už opustili, keď sme dostali možnosť otestovať fotoknihu v rámci promo akcie od Saal Digital.

Nezabudni o tom povedať aj ostatným

Chýba ti niečo v článku?

Môžeš nám napísať a opýtať sa.  My túto informáciu dodatočne doplníme aj do článku.