Skip to content

Atol Teti’aroa

Tento nádherný raj bol kedysi dovolenkovým domovom tahitskej kráľovskej rodiny, než ho kúpil Marlon Brando.

Približná doba čítania: 2 minúty

Úchvatný atol Teti’aroa pri pobreží Tahiti je už dlho obdivovaným miestom pre svoju tropickú krásu, ale skutočne slávnym sa stal až po tom, čo si ho celý kúpil herec Marlon Brando ako miesto na súkromnú dovolenku.

Atol Teti’aroa

Atol Teti’aroa pozostáva z približne 12 malých ostrovčekov pokrytých piesočnatými plážami a tropickou vegetáciou a kedysi slúžil ako dovolenkové miesto pre tahitskú kráľovskú rodinu Pōmare. Ostrov využívali na oddych a relaxáciu a niekedy aj na ukrytie pokladov. Nakoniec ostrovčeky pripadli jedinému zubárovi na Tahiti, ktorý ich odovzdal svojej rodine.

Brando na ostrovy narazil pri hľadaní filmovej lokality a rozhodol sa, že budú jeho. Atol kúpil od potomkov zubára a urobil si z neho svoje osobné útočisko. Trávil tam toľko času, koľko si mohol dovoliť, aj keď Tahiťania neboli práve nadšení z jeho prevzatia ich ostrovov Hollywoodom. Brando dokonca na jednom z väčších ostrovov postavil malý hotel.

Atol Teti’aroa

Dnes sa na atole Teti’aroa plánuje vybudovať ešte väčší dovolenkový komplex s názvom The Brando. Nie je to však všetko luxusná dovolenka. Ostrovy využíva prinajmenšom jeden výskumník, ktorý na ne nasadil sterilné komáre ako preventívny postup na znižovanie počtu komárov.

Francúzska Polynézia ponúka ďalšie miesta

Francúzska Polynézia - Krátke info

, vlajka

Miestny názov: Polynésie française
Hlavné mesto: Pape‘ete
Úradné jazyky: francúzština
Štátne zriadenie: depedencia
Dátum vzniku: 1. január 1842
Rozloha: 4167 km²
Časové pásmo: UTC -10:00
Mena: CFP frank
Kód meny: XPF
Kurz (za 1 € dostaneš): 119.332 XPF
Medzinárodný kód krajiny: PF
Internetová doména: .pf
Predvoľba telefónneho čísla: +989