Skip to content

Jaskyne Chinhoyi

Ohromujúco modrá voda týchto nádherných jaskýň má za sebou aj násilnú minulosť.

Približná doba čítania: 2 minúty

Národný park Chinhoyi Caves je skrytý klenot neďaleko hlavného mesta Zimbabwe Harare. Návštevníci parku tu nájdu úžasne modré jazierka v zachovalých vápencových a dolomitových jaskyniach. Vo vnútri jaskýň je chladný a vlhký vzduch a pri prechádzke k vode sa rozhostí ticho. Otvory v strope jaskyne privádzajú slnečné svetlo, ktoré osvetľuje jej hlbiny.

Jednou z najlepších častí návštevy jaskýň je, že ich pravdepodobne budete mať sami pre seba, aby ste si vychutnali podzemné ticho.

To, čo môžu návštevníci vidieť, je len špička ľadovca. Jaskyne pokračujú neuveriteľne hlboko pod zem v zložitej vápencovej formácii. Voda je tu taká čistá a má stálu teplotu, že potápačské tímy zostúpili do hĺbky viac ako 100 metrov. Objavili podzemné chodby spájajúce jednotlivé bazény. Ako hlboko tieto jaskyne siahajú, je stále záhadou.

Jaskyne Chinhoyi

Aj keď sú jaskyne veľmi pokojné, majú za sebou aj pohnutú históriu. Ako sa povráva, začiatkom 19. storočia vtrhol do oblasti agresívny kmeň a vyvraždil mnoho miestnych obyvateľov. Ich telá potom hodili do jaskyne. Túto udalosť pripomína tradičný názov jaskyne Chirorodziva alebo „jazero padlých“.

Zimbabwe ponúka ďalšie miesta

Jaskyne Chinhoyi

Zimbabwe - Krátke info

Miestny názov: Zimbabwe
Hlavné mesto: Harare
Úradné jazyky: angličtina
Štátne zriadenie: prezidentská republika
Dátum vzniku: 11. november 1965
Rozloha: 390757 km²
Časové pásmo: UTC +2:00
Mena: rand
Kód meny: ZAR
Kurz (za 1 € dostaneš): ERROR ZAR
Medzinárodný kód krajiny: ZWE/ZW
Internetová doména: .zw
Predvoľba telefónneho čísla: +263