Skip to content

Park Burntcoat Head

Dvakrát denne sa tu striedajú najvyššie prílivy a odlivy na svete, vďaka čomu sa môžete v podstate prechádzať po dne oceánu.

Približná doba čítania: 3 minúty

Keď zídete z cesty Burntcove Road, po pravej strane uvidíte úžasný obraz: rozľahlú krajinu s červenou zeminou, ktorá sa tiahne do diaľky. Je to súčasť zálivu Fundy, a ak vidíte červenú farbu, znamená to, že je odliv.

Pokračujte v jazde. Keď sa dostanete do parku Burntcoat Head, prejdete cez zelený, stromami porastený kopec. Je tam neuveriteľné ticho, aj keď je tam veľa ľudí. Prejdite okolo majáka, okolo jabloní a uvidíte vyhliadku, z ktorej sa vám naskytne fenomenálny, ničím nerušený výhľad na mys Split v diaľke, ako aj na záliv Cobequid.

V tejto časti zálivu Fundy sa nachádza najvyšší rozsah prílivu a odlivu na svete, ktorý dosahuje v priemere približne 12 metrov, pričom rekord je približne 16 metrov. Dvakrát denne doň priteká a odteká približne 160 miliárd ton vody. To umožňuje vzácny a úžasný zážitok, keď sa v podstate prechádzate po dne oceánu. Keď je odliv, kráčate po zemi, ktorú čoskoro pokryje toľko vody, že more pohltí všetko okrem vrcholu veľkého skalného útvaru ” Flowerpot “.

Burntcoat Head Park

Od chvíle, keď zídete po kamenných schodoch (ktoré sú počas prílivu pod vodou), budete mať pocit, že ste na inej planéte. Budete prechádzať po skalách posiatych drobnými fúzonôžkami (ak ste bosí, sú takmer ako wellness procedúra) a zblízka a osobne sa stretnete so stovkami drobných krabov pustovníkov, ktorí usilovne vláčia svoje domčeky po skalných jazierkach vyhrievaných od slnka.

Môžete tu vojsť do morských jaskýň a pozrieť sa na záliv. Uvidíte morské riasy, ktoré majú úžasný odtieň dúhovo zelenej farby. A nebude vám ani vadiť, keď sa vám nohy zaboria do červenej ílovitej hliny, pretože budete príliš zaneprázdnení tým, že zakaždým, keď si uvedomíte, kde sa práve nachádzate, poviete “Whoa!”.

Burntcoat Head Park

Kanada ponúka ďalšie miesta

Kanada - Krátke info

, vlajka

Miestny názov: Canada
Hlavné mesto: Ottawa
Úradné jazyky: angličtina
Štátne zriadenie: federálna parlamentná konštitučná monarchia
Dátum vzniku: 1. júl 1867
Rozloha: 9984670 km²
Časové pásmo: UTC -3:00
Mena: kanadský dolár
Kód meny: CAD
Kurz (za 1 € dostaneš): 1.491 CAD
Medzinárodný kód krajiny: CAN/CA
Internetová doména: .ca
Predvoľba telefónneho čísla: +1

Blízke miesta do +/- 300km