Skip to content

Fitness náramok, ktorý sa oplatí a nezruinuje vás

CK Knirsch 2. decembra 2016

Približná doba čítania: 10 minút

Značka Xiaomi sa pomaly udomácňuje na našom trhu. Už minulý rok sme vyskúšali fitness náramok vo verzii 1S a teraz nám na stole pristála už tretia verzia.

To, že táto značka sa udomácňuje na našom a českom trhu, dokazuje aj to, že už je v ponuke mnohých obchodov. Od káblikov za pár euro cez powerbanky, mobilné telefóny až po robotické vysávače.

My sme si objednali konkrétne fitness náramok Xiaomi Mi Band 2, ktorý oproti predchádzajúcej verzii prichádza už s displejom pre zobrazovanie informácii. Snímač frekvenčného tepu ostal zachovaný, aj keď samotné rozmery trochu narástli. Samozrejme sme ho nekupovali na Slovensku, ale na AliExpress, takmer za polovičnú cenu.

Zásielka Mi Band 2

Balík dorazil do 20 dní a napriek tomu, že urazil takú dlhú cestu, došiel úplne nepoškodený. V zásielke sa okrem samotnej krabičky nachádzala ešte malá obálka s ochrannou fóliou ako pozornosť. Tú som si vôbec neobjednával, ale potešilo. Okrem popisiek v čínštine, disponujú aj angličtinou. Úplne to isté balenie dostanete aj tu na Slovensku. Len budete to mať obohatené o slovenský manuál, ktorý je povinný, ale nie nijako obsiahli aby som za to dal dvojnásobok ceny. Štvor stránkový manuál, ak by ste ho veľmi chceli, si môžete stiahnúť i u nás. Drvivú väčšinu i tak budete ovládať z vášho mobilného telefónu. Užívatelia s Android telefónom majú výhodu, že je dostupná i česká verzia vďaka fanúšikom tejto značky. Pre Apple telefóny je iba v angličtine. K tomu sa ešte dostaneme.

‎Zepp Life (Formerly MiFit)
‎Zepp Life (Formerly MiFit)
Developer: Huami Inc.
Price: Free+

Info Xiaom Mi Band 2

Balenie

Značka sa snaží prezentovať ako luxusná značka a tak dizajn svojich balení aj s obsahom kopíruju od Apple. V bielom balení nájdete naozaj iba to najpotrebnejšie. Samotný modul, náramok, nabíjačku a anglicko-čínsky manuál. Na druhej strane ani viac netreba.

Otvorená krabica Xiaomi Mi Band 2
Obsah balenia Xiaomi Mi Band 2
Technické parametre

Produktové označenie: Mi Band 2
Typ pripojenia: Bluetooth 4.2 BLE
Batéria: Lithium-Polymer
Kapacita batérie: 70mAh
Hmotnosť: 7g
Vodeodolnosť: IP67*
Pracovná teplota: 0°C – 45°C
Dĺžka náramku: 235mm
Nastaviteľná dĺžka náramku: 155mm ∼ 210mm
Materiál náramku: TPE
Požiadavky na zariadenie: kompatibilné s Mi telefónmi a inými s Android 4.4 a vyššie alebo s iPhone 4S a vyššie a iOS 7 a vyššie. Telefón musí disponovať minimálne s Bluetooth 4.0
*V praxi to znamená, že je kompletné odolný voči vniknutiu prachu (číslica 6 v označení) a zároveň je chránený proti vniknutiu vody až do hĺbky jedného metra počas 30 minút (číslica 7 v označení)

Inicializácia

Fitness náramok už dôjde pred nabitý, aj keď len na nejakých 10%. Neobsahuje vôbec žiadne tlačídlo, iba jednú dotykovú plôšku. Tá slúži len na prepínanie zobrazovaných informácii, ale vypnúť nejde. To ani netreba, pretože na jedno nabitie je tento náramok schopný vydržať až 2 mesiace!

Stiahnite si aplikáciu Mi Fit a postupujte podľa pokynov v aplikácii. Ak ste nemali predchádzajúcu verziu náramku, tak si prejdete trochu ťažkopádnou registráciou, ktorú ešte nijako nezoptimalizovali. Chýba mi tam registrácia pomocou Facebook konta či Google+, ktoré by to veľmi uľahčilo. Ale zvládne to každý. Len čo aplikácia nájde náramok, ten vám začne vibrovať. Stačí na náramok poklepať a tým potvrdíte úspešne párovanie.

Aktualizácie

S veľkou pravdepodobnosťou sa po úspešnom spárovaní začne sťahovať aktuálny firmware. Výrobca totiž dosť pravidelne aktualizuje svoje zariadenia. Preto na to myslite a radšej majte náramok na nabíjačke. Nemusíte vôbec nič robiť, všetko prebehne automaticky. Aj nastavenie zobrazovaného času si zoberie z vášho telefónu.

Firmware Xiaomi Mi Band 2
Nastavujeme

Možností, pre nastavenie fitness náramku je neúrekom, aj keď sú trochu nezmyselne “porozhadzované” po rôznych kútoch aplikácie. Najviac toho nájdete pod svojim profilom kliknutím na spárovaný náramok. V základe si nastavíte zobrazovanie času (aj s dátumom, alebo bez) a či sa má aktivovať displej pri otočení rukou (znižuje to výdrž batérie) alebo či pri monitorovaní spánku má sledovať aj váš tep. Okrem toho si viete nastaviť, čo všetko chcete zobrazovať na displeji (čas, kroky, prejdenú vzdialenosť, spálené kalórie, tep a zostatok batérie).

Upozornenia prichádzajúce z náramku sa zobrazujú už úplne inde. Neviem prečo to nedali na jedno miesto. Tu si nastavíte notifikácie na prichádzajúce hovory, SMS správy, emaily, ale aj z pár podporovaných aplikácii ako je Facebook, Twitter, Snapchat či WhatsApp. Náramok vás dokáže aj budiť, upozorniť vás, že už dlho sedíte a mali by ste sa pretiahnúť ale i vám zobraziť, že ste splnili nastavený denný cieľ pohybovej aktivity.

Xiaomi Mi Band 2 settings
Fitness náramok ako športové hodinky

Najväčšiu inováciu spravili v samotnej aplikácii. Je jedno či máte najnovší model Mi Band alebo predchádzajúcu generáciu. Ak beháte kvôli hudbe aj s mobilným telefónom, teraz už nemusíte sa obzerať po športových hodinkách. Aj keď náramok neobsahuje GPS senzor pre snímanie polohy, tak pomocou aplikácie si viete vytvoriť plnohodnotné hodinky. V aplikácii si navolíte, že idete behať a telefón začne slúži ako snímač polohy a náramok sa prepne do režimu športu pri ktorom vám nepretržite sníma tepovú frekvenciu. Či sníma aj údaje zo zabudovaného gyroskopu neviem potvrdiť. Navyše vás náramok vibrovaním upozorní, že idete pomaly pri tréningu, alebo na druhej strane, že prekračujete vami nastavený limit frekvenčného tepu. Na záver aktivity, uvidíte prehľadný súhrn, kde sa dozviete všetky potrebné informácie. Má to len jednu chybičku krásy. Škoda, že daná aktivita, nejde vyexportovať do inej športovej aplikácie, alebo aspoň do .gpx súboru. Zas máte ale za bagateľ snímač frekvenčného tepu.

Xiaomi Mi Band 2 Sport
Príslušenstvo

K tomuto zariadeniu nepotrebujete dokupovať, žiadne príslušenstvo. Jedine odporúčam ochrannú fóliu, ktorú si viete s dopravným zdarma priobjednať za necelé euro. V ponuke existuje množstvo farebných gumenných náramkov, ale aj neoriginálne kožené alebo kovové. Škoda len, že rozmery neostali zachované s predchádzajúcou generáciou a tak si treba dať pozor pri výbere príslušenstva, pre ktorý model náramok kupujete. Modely 1 a 1S boli rozmerovo zhodné.

Porovnanie Xiaomi Mi Band 2 vs 1S
Porovnanie Xiaomi Mi Band 2 vs 1S
Ešte si prípadne objednajte druhú nabíjačku. Je neštandardná a navyše pri extrémne dlhej výdrži náramku (až 2 mesiace) si nemusíte spomenúť kam ste tu nabíjačku dali. Keby mali mobilné telefóny a iná elektronika takúto extrémnu výdrž. Si predstavte, nabíjať zariadenia len 6x do roka! Možno za nejakých 10 rokov…

Drobné nedostatky, ale stále super…

Aby som len nechválil, má aj tento produkt pár chýb. Sú to skôr zanedbateľné, ale ktorý tovar je dnes dokonalý? Ako som vyššie spomínal, nemožnosť exportovať športové aktivity do inej aplikácie. To by hádam mohli vyriešiť nejakou budúcou aktualizáciou aplikácie. Ešte pár chýb sa nájde v aplikácii, ale tie sa môžu opraviť hlavne v prípade keď im ľudia budú písať. Ale nič podstatné.
Jedinú podstatnejšiu chybu som našiel práve vo vodeodolnosti. Náramok je odolný, tak ako výrobca píše a nemusíte ho dávať z ruky ani pri sprchovaní či oddychu vo vani. Ale teplá voda spôsobuje samovoľné zapínanie displeja a prepínanie zobrazovaných informácii.

Záver

Fitness náramok s výdržou až 2 mesiacov pri cene cca 25,- € je perfektná voľba. Navyše ak chodievate pravidelne behávať pomocou mobilného telefónu, tak si môžete svoje aktivity úplne za bagateľ rozšíriť o snímanie frekvenčného tepu. A vy, čo máte sedavé zamestnanie, zabezpečte si to a nastavte si denný limit. Aspoň urobíte niečo pre svoje zdravie. A keď už nie to, tak si nastavte nech vždy po hodine neustáleho sedenia sa máte prejsť.

Ako vianočný darček, vám to už asi už nestihnú doručiť. Ak si ho chcete napriek tomu zakúpiť, v slovenských obchodoch je za vyššiu sumu (začína na úrovni 38,- €)

1 Comments

  1. […] voľba padla na batoh tohto výrobcu známeho najmä pre priaznivé ceny mobilných telefónov a fitnes náramkov. Za prijateľnú cenu sú k dispozícii dva modely. Menší a jednoduchší batoh zakúpiš […]Prečítaj si ďalšie články

Photobook

Neviete aký darček na Vianoce? Doprajte si fotoknihu s výraznou zľavou.

Nie, nejdeme nadviazať na prebiehajúcu TV reklamu od CEWE fotokniha. Túto firmu sme už opustili, keď sme dostali možnosť otestovať fotoknihu v rámci promo akcie od Saal Digital.

Reštaurácia Nobile

Kúsok Gruzínska v centre Bratislavy

Z našej dovolenky z Gruzínska sme si doniesli veľa zážitkov, ktoré si si mohol aj ty prečítať. A ako každá krajina, má táto tiež svoju špecifickú kuchyňu, ktorá nám až neuveriteľné chutila. O to väčšie nadšenie bolo, keď sme objavili v Bratislave reštauráciu, ktorá ponúka jedlo z tejto krajiny.

1000 míst, která musíte vidět, než zemřete

1000 miest, ktoré musíte vidieť, kým zomriete

Na túto knihu sme sa veľmi tešili. Nakoniec z toho bol veľký fail. Ešteže sa dá kniha vrátiť. Však presvedč sa sám.

Curve card

Už iba jedna karta na cestách

Karta Curve nie je štandardná banka. Nemáš tu žiaden účet, ale rieši to, keď máš viac platobných kariet a nechceš ich zbytočne nosiť so sebou. Všetky svoje karty vieš nahradiť iba jednou. A nedávno pridali aj významnú aktualizáciu.

Nezabudni o tom povedať aj ostatným

Chýba ti niečo v článku?

Môžeš nám napísať a opýtať sa.  My túto informáciu dodatočne doplníme aj do článku.