Skip to content

Nedokončená katedrála

Financovanie, búrky a nezhody zabránili tomu, aby takmer 150 rokov nebol tento kostol nikdy dokončený. A asi ani nebude.

Približná doba čítania: 2 minúty

Kde by mali stáť lavice, rastie tráva, polovica podporných stĺpov sa rozpadá a strecha je už dávno preč. Nedokončený kostol v Somers Garden je dôsledkom hádky v kongregácii, finančných problémov a ničivého hurikánu.

Stavba protestantskej katedrály bola zahájená v roku 1874. Budova, ktorej lavice mali pojať 650 veriacich, mala nahradiť 650 veriacich, mala nahradiť anglikánský kostol sv. Petra, ktorý bol na ostrove St. George založený krátko po jeho obsadení Angličanmi v roku 1612.

Kostol sv. Petra stále stojí, nová katedrála zostáva nedokončená. Prvá prekážka nastala, keď sa kongregácia rozdelila a jedna jej časť sa rozhodla postaviť si vlastný episkopálny kostol. V roku 1884 vyhorela katedrála v meste Hamilton a bolo potrebné časť financií presunúť na jej záchranu. V roku 1894 sa anglikánskou cirkvou prehnala ďalšia hádka o jej legitimitu a kongregácia rozhodla, že radšej zrenovuje kostol sv. Petra, ako by stavala novú katedrálu, ktorá kvôli pomalej stavbe zapríčinenej nedostatkom financií a kvôli niekoľkým búrkam rovnako nebola len pár rokov po začiatku stavby v najlepšej kondícii.

O tridsať rokov neskôr spôsobil hurikán západnému krídlu nedokončenej katedrály značné škody, čím bol jej osud už navždy spečatený. Hoci budova nemá strechu, podlahu ani okná, je obľúbeným miestom konaní svadieb.

Bermudy ponúka ďalšie miesta

Nenašli sme žiadne ďalšie súvisiace miesta

Bermudy - Krátke info

, vlajka

Miestny názov: Bermuda
Hlavné mesto: Hamilton
Úradné jazyky: angličtina
Štátne zriadenie: depedencia
Dátum vzniku: 1. január 1609
Rozloha: 53 km²
Časové pásmo: UTC -3:00
Mena: bermudský dolár
Kód meny: BMD
Kurz (za 1 € dostaneš): 1.065 BMD
Medzinárodný kód krajiny: BM
Internetová doména: .bm
Predvoľba telefónneho čísla: +1441