Skip to content

Podmorská reštaurácia Ithaa

Podvodná reštaurácia obklopená koralovým útesom. Jej životnosť sa chýli už ku koncu.

Približná doba čítania: 2 minúty

Pri vstupe do reštaurácie návštevníci klesajú po točitom schodisku v slamenom dome na konci móla. Vchádzajú zhora do priestoru, ktorý má zakrivenú strechu ako tunel.

Ithaa Undersea Restaurant, ktorá je osadená päť metrov pod hladinou mora v rezorte a kúpeľoch Hilton Maldives, je zväčšiny tvorená akrylom a pojme len 14 ľudí. Ithaa reštaurácia bola navrhnutá a vyrobená spoločnosťou MJ Murphy Ltd, kde svojim zákazníkom ponúka panoramatický 270° výhľad.

Ithaa Undersea Restaurant

Ithaa bola otvorená už v roku 2005. Názov znamená v miestnom jazyku Dhivehi “matka perly”. A luxusné perlové sú aj ceny. Obedy začínajú na cene okolo 120 USD pre hotelových hostí. V reštaurácii sa podávajú pokrmy súčasnej maldivskej kuchyne so západnými a ázijskými vplyvmi. Nezabudni si vopred rezervovať miesto.

Ithaa Undersea Restaurant

Komplex navrhlo Národné vedeceké centrum v Kuala Lumpur a budova sa kvalifikuje ako najväčší akvarijný tunel na svete. Po dokončení v roku 2004 bola Ithaa prevezená na Maldivy ťahaná oceánskou loďou. Samotná plavba trvala 16 dní. Odhaduje sa, že reštaurácia, ktorá je umiestnená v extrémnych podmienkach má životnosť iba 20 rokov, čo je asi do roku 2025.

Maldivy ponúka ďalšie miesta

Maldivy - Krátke info

, vlajka

Miestny názov: Divehi Raajje
Hlavné mesto: Male
Úradné jazyky: maldivčina
Štátne zriadenie: prezidentská republika
Dátum vzniku: 26. júl 1965
Rozloha: 298 km²
Časové pásmo: UTC +5:00
Mena: rufiyaa
Kód meny: MRV
Kurz (za 1 € dostaneš): ERROR MRV
Medzinárodný kód krajiny: MVD/MV
Internetová doména: .mv
Predvoľba telefónneho čísla: +960

Blízke miesta do +/- 300km