Skip to content

Snežný hrad v Kemi

Každý rok to isté dookoloa. V decembri postaviť hrad, vyzdobiť a v apríli s ním šup do Baltického mora.

Približná doba čítania: 2 minúty

Už od roku 1996 sa po celý december obyvatelia Kemi venujú vytváraniu snehových kvádrov a stavbe najväčšej snežnej pevnosti sveta. Hrad otvára svoje dvere vždy koncom januára a návštevníkov víta až do začiatku apríla. Tou dobou prídu snežné pluhy, ktoré stavbu zbúrajú a snehové kvádre zhrnú do Baltického mora. Každý rok vyzerá hrad inak podľa zadanej témy. V roku 2007 to bolo “More”, v roku 2010 zas “Národný romantizmus”.

Návštevníci tu môžu zažiť veľa: Prehliadnuť si tématický ladené osvetlené sochy z ľadu, vychutnať si sobiu polievku v ľadovej reštaurácii, pokrstiť svoje dieťa v ľadovej kaplnke alebo sa v spodnom prádle a teplej čapici zahrabať do spacieho pytla v jednej zo súkromných izieb.

V hrade je stabilná teplota -5 ºC, ale spacie pytle sú natoľko teplé, že zamestnanci doporučujú spať len v spodnom prádle a čapici.

TIP na prespanie: Pokiaľ tu zostaneš cez noc, daj si oblečenie na ďalší deň do na spodok spacieho pytla, aby si ráno mohol obliecť vyhriate šaty. Pred spaním si určite bež odskočiť, toalety sa totiž nachádzajú vonku a nočné teploty sa tu pohybujú okolo -17 ºC.

Fínsko ponúka ďalšie miesta

Fínsko - Krátke info

, vlajka

Miestny názov: Suomi
Hlavné mesto: Helsinki
Úradné jazyky: fínčina, švédčina
Štátne zriadenie: republika
Dátum vzniku: 6. december 1917
Rozloha: 338424 km²
Časové pásmo: UTC +3:00
Mena: euro
Kód meny: EUR
Medzinárodný kód krajiny: FIN/FI
Internetová doména: .fi
Predvoľba telefónneho čísla: +358

Blízke miesta do +/- 300km