Skip to content

Hostinec Morská panna

Tento stáročia starý hotel ukrýva sieť tajných pivníc a chodieb, ktoré kedysi využívali pašeráci.

Približná doba čítania: 3 minúty

Hostinec Mermaid Inn, ktorý bol založený v malebnom mestečku Rye v 12. storočí, bol v stredoveku obľúbenou pivnicou medzi námorníkmi a ponúkal výborné nápoje a ubytovanie. V dvadsiatych rokoch 14. storočia a v 16. storočí prešiel prestavbou a renováciou a v istom období bola jeho susedstvo pomenované podľa neho: Mermaid Street (Ulica morských panien).

V prvej polovici 18. storočia využíval hostinec ako svoju druhú základňu známy gang pašerákov Hawkhurst. Ich prítomnosť tu stále pretrváva, keďže v areáli sa nachádza množstvo skrytých pivníc, tunelov a chodieb, pričom jedna z nich dokonca vedie do hostinca The Old Bell Inn na inej ulici. V miestnych legendách sa predpokladá, že tvoria tajnú sieť gangu, hoci v skutočnosti sa väčšina z nich používala len na uskladnenie kradnutého alebo nelegálneho tovaru.

Hostinec prestal fungovať ako nocľaháreň v roku 1770 a až v roku 1993, keď budovu kúpil súčasný majiteľ, sa z nej opäť stal hostinec Mermaid Inn a obnovila sa jeho funkcia hotela. Dnes má 31 izieb, z ktorých niektoré sú vybavené posteľami s baldachýnom a starožitným nábytkom, a v jeho reštaurácii ocenenej rozetou AA sa podávajú tradičné jedlá britskej a francúzskej kuchyne z čerstvých miestnych surovín.

Počas svojej dlhej histórie hotel Mermaid Inn navštívilo a privítalo mnoho významných osobností vrátane Johnnyho Deppa, Judi Denchovej, Andyho Garciu, Piercea Brosnana, Charlieho Chaplina, lorda Alfreda Douglasa, Ellen Terryovej, Elizabeth Bowesovej-Lyonovej a dokonca aj Alžbety I. Natáčala sa tu aj časť filmu Yellowbeard z roku 1983.

Hostinec je známy aj ako strašidelný hotel, najmenej päť izieb má svoje vlastné strašidelné historky. V izbe James Room videli sedieť pri krbe dámu v bielom, v izbe Kingsmill Room sa často nezávisle hojdalo dnes už odstránené kreslo a vraj sa tu v noci potulujú duchovia pašerákov z Hawkhurstu. Hoci súčasná majiteľka sama nezažila žiadne strašidelné výjavy, tvrdí, že sa stretla s niekoľkými hosťami, ktorých vystrašilo niečo, čo videli vo svojich izbách.

Spojené kráľovstvo ponúka ďalšie miesta

Spojené kráľovstvo - Krátke info

, vlajka

Miestny názov: United Kingdom
Hlavné mesto: London
Úradné jazyky: angličtina
Štátne zriadenie: unitárna parlamentná konštitučná monarchia
Dátum vzniku: 1. máj 1707
Rozloha: 242495 km²
Časové pásmo: UTC +1:00
Mena: libra šterlingov
Kód meny: GBP
Kurz (za 1 € dostaneš): 0.861 GBP
Medzinárodný kód krajiny: GBR/GB
Internetová doména: .uk
Predvoľba telefónneho čísla: +44

Blízke miesta do +/- 300km