Skip to content

Jazero Tele

V jazere Tele údajne žije konžská verzia lochnejskej príšery nazývaná Mokele Mbembe. Jazero obklopené tropickými močiarmi je veľmi ťažko prístupné, čo historkám o tejto bytosti, pripomínajúce dinosaura, dodáva na tajomnosti.

Bytosť inšpirovala mnohých k výprave za hľadaním dôkazu o jej existencii. V 80. rokoch 20. storočia sa k jazeru vypravilo hneď niekoľko amerických, anglických, holandských, japonských a konžských dobrodruhov. V roku 1981 prehlásil americký inžinier Herman Regusters, že počas svojej dvojtýždennej expedície Mokele Mbembe zbadal. Žiadny muž z jeho výpravy však tvrdenie nepotvrdil.

Lovci príšer dnes argumentujú nahrávkami nejasných zvukov a fotografiami nerozoznateľných objektov v diaľke. Pre kryptozoológov Mokele Mbembe doposiaľ predstavuje nevyriešenú záhadu, ktorá živí ich fantáziu.

Jazero Tele

Jazero Tele leží hlboko v džungli uprostred bažín plných goríl, slonov a včelích rojov. Leť do Impfonda (kde si na ministerstve musíš zažiadať o povolenie k výprave k jazeru). Potom choď do Matoka, odkiaľ ťa loď dopraví do dediny Mboya. Odtiaľ ťa bude čakať ešte 48 kilometrov dlhý pochod divočinou.

Nenašli sme žiadne ďalšie súvisiace miesta

Lake Tele, Republic of the Congo
1.3469668,17.1543601
Stiahni si KML súbor
Kongo - Krátke info

Congo
Miestny názov: Congo
Hlavné mesto: Brazzaville
Úradné jazyky: francúzština
Štátne zriadenie: poloprezidentská republika
Dátum vzniku: 15. august 1960
Rozloha: 342000 km²
Mena: frank BCEAO/CFA
Kód meny: XAF
Kurz (za 1 € dostaneš): 655.452 XAF
Medzinárodný kód krajiny: COG/CG
Internetová doména: .cg
Predvoľba telefónneho čísla: +242

Blízke miesta do +/- 300km