Skip to content

Klietka smrti

Návštevníci si môžu zaplávať s morskými krokodílmi v plastovej ochrannej klietke.

Približná doba čítania: 2 minúty

Zatiaľ čo ťa budú v krokodílom parku Crocosaurus Cove pomaly spúšťať do slaného bazéna v “klietke smrti”, iste si povšimneš hlbokých rýh v plexiskle, ktoré ťa obklopuje. Nenechaj sa tým vydesiť, od 5.5 metrov dlhého smrtiaceho krokodíla ťa oddeľuje takmer 4 centimetre tlstá vrstva plastu.

V tomto parku divokej zveri majú i ďalšie plazy a ryby, najväčším ťahákom sú tu však morskí krokodíly. Na rozdiel od sladkovodných krokodílov sú tí morskí väčší, rýchlejší a častejšie napádajú človeka. bežne sa vyskytujú v okolí ústia riek na severe Austrálie, kde sa plávanie rozhodne nedoporučuje.

Crocosaurus Cove ti ponúka jedinečnú možnosť si s takýmto krokodílom zaplávať, avšak v bezpečí priehľadnej nádrže. Žiaden človek tu ešte zranený nebol, to samé sa však nedá povedať o krokodíloch. V roku 2010 prišiel Burt (80 ročná hviezda filmu Krokodíl Dundee) o zub, keď sa vrhol na klietku, z ktorej ho dráždili dvaja futbalisti.

V roku 2011 sa lano, na ktorom bola klietka smrti zavesená, pretrhlo a dvaja turisti skončili na dne bazéna s krokodílom Choppa. Našťastie pre výletníkov si ich Choppa nevšímal a oni boli bleskovo zase vytiahnutí.

Než do klietky smrti vkročíš, budeš musieť podpísať prehlásenie, že jednáš na vlastné riziko.

Austrália ponúka ďalšie miesta

Austrália - Krátke info

Austrália, vlajka

Miestny názov: Australia
Hlavné mesto: Canberra
Úradné jazyky: angličtina
Štátne zriadenie: parlamentná konštitučná monarchia
Dátum vzniku: 26. január 1788
Rozloha: 7692024 km²
Časové pásmo: UTC +9:30
Mena: austrálsky dolár (= 100 centov)
Kód meny: AUD
Kurz (za 1 € dostaneš): 1.65 AUD
Medzinárodný kód krajiny: AUS/AU
Internetová doména: .au
Predvoľba telefónneho čísla: +61