Skip to content

Ostrovček Vila Franca do Campo

 Približná doba čítania: 2 minúty

Ak sú už kúpaliská a jazierka na kúpanie príliš obyčajné, možno je načase okúpať sa v kráteri starobylej zatopenej sopky, ako je táto prírodná lagúna na ostrovčeku Vila Franca do Campo v Portugalsku.

Ostrov s bazénom

Tento malý ostrov je útvar so skalnatým kráterom pri pobreží ostrova Sao Miguel. Jeho hlavnou atrakciou je kruhová lagúna na ostrovčeku, ktorá je prerušená malým kanálom, ktorý ju spája s oceánom. Výsledkom je čistý a pokojný bazén, ktorý je ideálny na plávanie a potápanie.

Ostrovček a tento prírodný bazén sú prístupné len počas leta a práve vďaka ich úžasnej polohe sa stali obľúbenou destináciou. Erózia spôsobená neustálym pôsobením vetra a vody vytvorila okolo ostrovčeka rôzne skalné útvary vrátane fascinujúcej stĺpovej štruktúry.

Ostrov s bazénom

V priebehu rokov ostrovček pomáhal lovcom veľrýb pozorovať ich ciele a slúžil aj ako vojenská pevnosť. V roku 1983 bola táto jedinečná lokalita vyhlásená za prírodnú rezerváciu na ochranu endemickej vegetácie v okolí krátera, ako aj kôrovcov a vtákov, pre ktoré sa ostrovček stal domovom.

Portugalsko - Krátke info

Miestny názov: Portugal
Hlavné mesto: Lisabon
Úradné jazyky: portugalčina
Štátne zriadenie: poloprezidentská republika
Rozloha: 92212 km²
Mena: euro
Kód meny: EUR
Medzinárodný kód krajiny: PRT/PT
Internetová doména: .pt
Predvoľba telefónneho čísla: +351

Blízke miesta do +/- 300km