Skip to content

Pamätník mimozemšťanovi

Rusi majú odpoveď na všetko. I na taký výskyt mimozemšťanov. A vieš ako sa po rusky povie mimozemšťan? Dočítaš sa na konci.

Približná doba čítania: 2 minúty

V roku 2011 bol v oblasti Perm postavený vôbec prvý ruský pamätník mimozemšťanov. Postava mimozemského hosťa je vyrobená z borovice a uvidí ju každý, kto sa vydá na cestu do tajomnej zóny anomálii (Molebský trojuholník). Je to miesto najčastejších pozorovaní UFO v Rusku.

Drevená socha, vysoká takmer dva metre, bola postavená pri vstupe do dediny Molebka. Miesto nebolo vybrané náhodne, pretože sa považuje za jedno z najpopulárnejších hotspotov UFO v Rusku. Mnohí veria, že UFO tu pristáva častejšie ako na iných miestach. Pojem Molebský trojuholník sa objavil v 80. rokoch minulého storočia.

Turisti navštevujúci dedinu Molebka si okamžite vytvorili tradíciu ukladania drobných mincí k pätám pamätníka. Podľa jednej verzie, môžeš tak “presvedčiť”, aby mimozemšťania neprišli, podľa druhej verzie ich zas lákaš, aby prišli.

UFO, Rusko
Dokonca na ceste do Molebka narazíš aj na túto dopravnú značku.

Vieš ako sa povie po rusky mimozemšťan? Инопланетянин! Fonetický prepis: Inoplanetyanin, v doslovnom preklade je to skôr votrelec.

Rusko ponúka ďalšie miesta

Rusko - Krátke info

, vlajka

Miestny názov: Россия
Hlavné mesto: Moskva
Úradné jazyky: ruština
Štátne zriadenie: federatívna poloprezidentská republika
Dátum vzniku: 25. decembra 1991
Rozloha: 17128426 km²
Časové pásmo: UTC +5:00
Mena: ruský rubeľ
Kód meny: RUB
Kurz (za 1 € dostaneš): 99.05 RUB
Medzinárodný kód krajiny: RUS/RU
Internetová doména: .ru
Predvoľba telefónneho čísla: +7

Blízke miesta do +/- 300km